Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sve je isto, mačak u vreći, ovaj iz zamjene u autokućama ćeš samo masnije platiti, ali je u principu isti shit kao i onaj na placu.
    Ovog hvale u okolini Tuzle.
    https://autobravo.olx.ba/
    Ovog u Živinicama
    https://autoelegant.olx.ba/
    Znam par osoba koje su kupili auta kod obojce, i nisu imali nikakve probleme i podvale.
     
    Ekstrauterina likes this.
  3. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Jucer smo malo obilazili i bas svratili u Elegant.

    Tamo vidjeh Fiestu ovu:
    https://www.olx.ba/artikal/38341041/ford-fiesta-1-6-tdci-70kw-model-2011-191-000km/

    Cini se ok deal jer su nedavno radjeni veliki i mali servis.

    Vidjeh Megane i Ibizu ST, ali dok uradim veliki i mali servis, kupim nove gume i registrujem, ode jos 2k u startu.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Nece jos na prodaju, mozda krajem godine, a i kod mene je 1.6 benzin i nije karavan.
     
  5. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ovo se slucajno potrefilo dizel i karavan, ne mora biti :D

    Dizele gledam jer jednostavno ima vise izbora kod nas, pa kontam da se i tu moze sta ubosti.
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Ima li neko iskustva s Peugeot 2008 i/ili 308 (2. gen) kočijama?
    Znam da su neki alergični na francuze, a pogotovo crossover-e:D, ali pokušavam smanjiti listu barem na jedan brend.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Meni 2008 izgleda neupotrebljiv, niti ima prostora niti je crossover niti je za off road, ne znam za sta bi ga koristio. Mozda ako ti treba za po gradu malo visociji 208 iz nekog razloga, npr. tesko ti ulaziti u nisko auto i slicno. A za drugi, ako mislis na 3008 (napisao si 308), meni se svidja izgledom, ima fino prostora, dovoljno podignut, ali je poskup.

    A sto se tice iskustva, sve su to nova auta, ako nadjes pouzdanu historiju, neces se pokajati. Uzeo sam 301 sa 40k na satu, vozim 5 godina, radio servise i disk plocice. Uzeo bih sad 3008, isto tako do 50k na satu, star 1-2 godinu, da se moze naci povoljno, ali im je cijena stvarno prevelika.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Selvin je u pravu, 2008 je jako uska nazad, zadnja klupa nije baš za gabarite, doduše nije ni ona u 208, ima prostora u gepeku kao i moja 307 tj 350l, komotan je na prednjim sjedištima i lagan (mala potrosnja) 308 MK II je top vozilo, bilo je europski auto godine.
    I to je prvi Golf terminator (tj vozilo koje je uništilo golfa, u performansama i pouzdanošću) al jbg drži cijenu kao i golf.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni ova podignuta auta nikako nisu jasna i šta ljudi vide u njima. Odignut golf 30% posto skuplji isto auto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa i nije bas, ako mislis golf vs t-roc, razlika je u koju hiljadu po katalogu, a u t-roc dobijes bolju serijsku opremu u istoj varijanti. A generalno je to sad moderno, zato je skuplje :) Sigurno da ima i vise troskova napraviti visocije auto, ali nije to neka razlika.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    T-roc je Polo, nema on nista sa Golfom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    The T-Roc uses the MQB platform, which it shares with the Volkswagen Golf, SEAT León, Audi A3, and the Škoda Octavia.[13]

    Ili ti mislis na t-cross? On je polo.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sta je onda Tiguan? I to je Golf.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam mislio da je roc polo Tiguan golf, što mislim da ima smisla
    E sad, usporedi golfa i tiguana pa ćeš vidjeti razliku

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To je poželjno iz razloga da ne odvališ točak od ivčnjak, rupu u asfaltu, da se voziš našim usranim cestama.
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    @selvin
    I tražim nešta s višim ground clearance-om, a full SUV mi je overkill. Još ga nisam vidio uživo (2008) pa ne mogu reći da li je zadnja klupa dovoljna za moje potrebe. S obzirom da radim, vožnja bi pretežno bila gradska, a vikend/odmor; međugradska, brdo/planina i potencijalna vikendica na lokaciji gdje put (ako se može nazvati putom) nije asfaltiran.

    @Bio_Sam_Zmijanac
    Uzeo sam 308 u obzir k'o rezervu, ali recimo, uopšte mi se ne sviđa što je sva audio/klima kontrola prebačena na touchscreen.

    @Haker
    100 ljudi, 100 ćudi. :) i između ostalog ovo što @Bio_Sam_Zmijanac reče.
     
    Last edited: Jun 4, 2020
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja sam mislio da je T Roc baza Polo, a u stvari je T Cross na toj bazi.

    Btw
    U Interautu je nova A3 limuzina 1.6 tdi sa dobrom opremom 40k KM, bijeli i crni model
    https://www.interauto.ba/index.php/nova-vozila/nova-audi-vozila/audi-a3-lim-30-tdi-novo
     
    Last edited: Jun 4, 2020
  18. selvin

    selvin Moderator

    Tiguan prva generacija je na Passat platformi, ne znam druga, pise MQB isto kao i za T-Roc, ali sad vidim da pod tom platformom spada sve od A1 do Kodiaqa, tako da i nije neko mjerilo ako je ista platforma, vjerovatno dijeli naziv po vrsti, a onda dalje ima po nekim kategorijama.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Onda je 2008 odličan auto jer ima oko 1000 kg. Ima prostora da se u njemu naprijed voze gabaritni ljudi, 2008 je baš pravi gradski autić. Selvin prodaje svoju 301-cu
    To je isto odličan autić.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tiguan prva generacija je unutra isti Golf 5 plus