Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  2. Neso

    Neso Komšija

    PlayStation 5 may use vapor chamber cooling, new Sony patent suggests

    [​IMG]

    11 - Heat conduction path
    h2 - Through-holes for heat conductor
    10 - Circuit board PCB (console's motherboard)
    5 - Integrated circuit (in this case the 7nm SoC)
    5a - Heat conduction pad (thermal pad)
    21 - Heatsink
    9 - Extra components

    Read more: https://www.tweaktown.com/news/7202...r-cooling-new-sony-patent-suggests/index.html

    https://www.tweaktown.com/news/7202...r-cooling-new-sony-patent-suggests/index.html
    https://pdfaiw.uspto.gov/.aiw?PageNum=0&docid=20200126884&IDKey=0F180FFF3C7A
     
    Last edited by a moderator: Apr 24, 2020
  3. Vedo

    Vedo Moderator

     
    Neso likes this.
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    UE5 PS5
     
    Picoooka and Esh like this.
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited: May 27, 2020
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Iliti ne mora se prvu godinu ni kupovat :D
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Među tim igrama rainbix six siege, watch dogs legion i slično. Uglavnom sve što već znamo.

    BTW official PlayStation magazine nije zvanični (official) magazin od Sonya, čisto da nekog naziv ne zbuni. To je samo kupljeno pravo na ime.
     
  9. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  10. Neso

    Neso Komšija

    "One way to keep PS4 users engaged would be to make upcoming PS5 games playable on the older machine, just like Microsoft is proposing with its Xbox Series X games being playable on Xbox One. Yet Ryan says that's not something PlayStation is interested in doing."

    "We have always said that we believe in generations. We believe that when you go to all the trouble of creating a next-gen console, that it should include features and benefits that the previous generation does not include. And that, in our view, people should make games that can make the most of those features."

    https://www.gamesindustry.biz/artic...ing-that-can-only-be-enjoyed-on-playstation-5

    Thank you Sony! Real Talk!
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da je obrnuta prica bilo bi drvlje i kamenje po MS-u kako su pohlepni i tjeraju na kupnju nove konzole.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Od mene licno ne bi, ja ocekujem full next gen. od nadolazecih naslova. Svaki PS kupim odmah na pocetku i ne bi volio da placam osakacene naslove.
     
    Vedo likes this.
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baš se pitam kako će to naslovi biti osakaćeni kad svakako na početku gena igre ne budu ni blizu full potencijala. Dovoljno je pogledati kill zone i horizon, infamous i ghost of tsushima, ali eto kako god odgovara Sony fanboysima :)
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko misli da ce se nesto znacajno promijeniti osim grafickih detalja, kraceg loading screena i frejmrejta, pogotovo prvih 1-2 godine, je totalno naivan.
    Bajke o fancy fizickim modelima i nekim über-mega surround zvukovima slusamo zadnjih 20 godina.
    Svakako su konzole sad PC-evi i developeri mogu prilagodjivati grafiku na nize kako im volja.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Od prvog dana novih platformi, developeri trebaju da zaborave na prahistorijski hardware kada su u pitanju nadolazeci naslovi za next. gen. Izigrali smo se na PS4 i Xbone, hvala na svim super igrama, vrijeme je da se krene naprijed. Ko ne bude u mogucnosti da odmah predje na next gen. platforme, ima hejbet BETON naslova sa prosle generacije koji mogu da se igraju i koji ce biti podrzavani, bio singleplayer ili multiplayer. Prvi ja nisam stigao da odigram puno toga na PS4 sto mi se svidjalo. Sta imas vise kociti industriju i cekat da se napravi sljedeci korak. Znam ja da odmah na pocetku necemo vidjeti neke drasticne razlike, ali ce ih ipak biti. Ako nista makar malo bolju fiziku i kompleksniji A.I da vidimo. Meni je samo da vise developeri maknu od ovih skula od procesora u PS4 i Xbone.

    Btw. Eto Boze dragi 500-600$ nove konzole neka pljacka, a gledam raja kupuje telefone od preko milju dolara na kredit. Uredjaj koji ce opet iduce godine da zamijeni da bi idiot odrzao status u drustvu.
     
    Vedo likes this.
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo sto MS radi je fail, ljudi su siti ovog gena, daj vise sta novo i unikatno (bar sto se grafike tice) . Moja Full podrška Sonyju sto ide full next gen, imam razlog da im odmah na startu dam 500€.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
     
    Neso likes this.
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    https://www.bbc.com/news/newsbeat-52851506

    De javite mu da je tih preko 100 miliona korisnika sito tih konzola, da ih sve pusti niz vodu :)
     
    Last edited: Jun 1, 2020
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Dok god MS bude stancao "osakacene" igre koje moraju raditi i na Xbox Oneu, a jedini upgrade je 4K@60/120 fps na novoj konzoli, od mene nece dobiti pare.

    Steta sto ce MSov pristup natjerat 3rd party studije da i dalje prave igre za 1.2 TF konzolu i to bar jos neke 2 godine. Sto znaci nista od bas next-gen Fife, BFa i sl.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma


    Nije ništa pušteno niz vodu, izašlo je dosta vrhunskih igara koje se mogu igrati. MS bi se bavio trenutnim konzolama a nisu se bavili sa njima dok je vrijeme bilo.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Odakle to da će jedini upgrade biti 4k/60? Pa tako nije sad na one s vs one X, zašto bi bilo sa next gen tako? I odakle ta dezinformacija o 2 godine?


    A na koji način to ms može natjerati 3rd party da prave igre za 1.2 tf konzolu? Pogotovo ako uzmemo u obzir da već imamo potvrđene Series X ekskluzive od 3rd party developera?