Konfiguracija do 1400 km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Elegance, Jun 4, 2020.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I jos samo nesto sto sam zaboravio kako na visokim obrtajima tako i na nizim od 35% ima ovaj problem i to su kao sredili biosom postavivsi pocetni rpm na 40% :D ovo je horror od hladnjaka i ventova.Kod mene je identicno stanje kao kaod ovog lika.

     
  2. Elegance

    Elegance Aktivista

    E jesu ga konstruisali svaka cast :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To je mislim trenje. Kada bi podmazao bili bi konzistentni obrtaji. Ne bi bilo zvuka. Isto se desava na starim napojnim. Prilikom ubrzavanja podje tresti i uspori naglo i tako stalno. Kada se povuce vise snage onda pod vecim naponom na silu vrti ventilator brze.

    Ne znam da li ti ventilatori imaju otvor sa gornje strane. Obicno bude ispod stikera ili gumice.

    [​IMG]
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahah hrokce ko krmaca :D
     
    Ronaldo_9 likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Na nekom forumu lik jedan je spominjao kao navodno da saraf treba dotegnuti i da je on tako fiksirao mada raja svasta pisu prije ce to biti da je lezaj suh i da bi podmazivanje rijesilo ovo.

    Imam jos vise od dvije godine garancije prije bih je reklamirao nego skidao hladnjak.Kada mi je na NZXT AER RGB prolupao lezaj skinuo sam sticker i nisam mogao vjerovati da nema otvor za podmazivanje,a ventilator kosta 65-70km.

    EVGA RTX grafe imaju slican problem.
     
  6. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ekipa ostao sam ovdje duzan, PC je narucen, dosao je i sve radi super :D
    Vecina dijelova je narucena od mickeya,sve pohvale za momka, a ogromno negativno iskustvo sam imao sa firmom PC_ONER ali to nekom drugom prilikom.

    Konf je:
    R5 2600
    MSI B450 Mortar Max
    Asus 1650 super phoenix
    16 GB Viper Steel 3000 MHz
    Gigabyte P650B 650W Bronze
    MS Aquarius RGB
    Kingston A2000 1TB

    Uglavnom sve super ide fluidno, imam osjecaj bas nekako da je izbalansirano sve. Za neku godinu-dvije mozda samo upgrade graficke i idemo dalje.

    Lijep pozdrav i hvala svima koji su pomogli
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    kolega je skoro kupovao od tog pc_oner
    sve bilo kao sto je dogovoreno i racun je dobio i covjek je imao robu na stanju
    mozel detaljnije sta je problem bio ?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

  9. Elegance

    Elegance Aktivista

    Eh ovako prica ide, evo screenshot konverzacije na PIKu a ispod cu kako je sve teklo.

    [​IMG]

    Javljam se ja njima u subotu, sve konverzacija okej ide i govorim im da cu im se javiti do ponedeljka.

    Ponedeljak rano se javljam i narucujem konfiguraciju - niko mi ne odgovara na piku da potvrdi nardudzbinu.
    Zovem na njihov broj koji pise na stranici, javlja mi se neki momak, i ide prica kako sam ih kontaktirao na piku, covjek pita je li taj i taj, govorim jeste, kaze on jeste evo kolega sklapa konfiguraciju, ja govorim samo da mi jave kad posalju da se ja mogu organizovati da budem tu kad komp dodje kod mene.

    Poslije toga, popodne im pisem ovo na piku da mi potvrde da su mi poslali narudzbu - ne odgovaraju. Hajde okej, ne zovem dalje.

    Dolazi utorak, kompa jos nema na adresi (znam da je rok 48 sati pa kontam sutra ce mozda), opet im pisem - opet nema odgovara. Zovem. Javlja se opet isti momak, govorim opet taj i taj je, pitam jesu li poslali. Kaze mi , sve je poslato jucer, komercijala je poslala svu robu tako da je i tvoje. Okej

    Dolazi srijeda, i dalje kompa nema, ja kuci sjedim i cekam. Zovem negdje u podne, da mi potvrde ipak da su poslali u ponedeljak, cisto da znam da mora danas doci. Javlja mi se opet isti momak ali me proslijedjuje nekom drugom, ja govorim ta i ta narudzba, kad mi lik govori hladno - hej nisam ti imao ovu 1070 cekam da dodje. Ja zaledio, govorim jeste li vi ozbiljni, covjece sjedim dva dana kuci, posao mi pati (posao mi zavisi od kompa). Kaze on meni, hajde samo nesto da provjerim zovem te za 5 minuta, okej. I evo proslo je 15 dana jos nisam dobio povratni poziv.

    Znaci ne mogu da vjerujem da ljudi, kompanije u 21 vijeku dopustaju sebi ovakvu neozbiljnost.

    Da dodam, poslije toga sam se cuo sa Mickey i zavrsio sve sa covjekom za sat vremena.
     
    Last edited: Jun 26, 2020
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I ja sam mu poslao pitanje za ex.kuciste nikada mi nije odgovorio.Sa takvima ne treba imati posla kada su teski na prodaji sta ocekivati na reklamaciji.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    kompanije, komercijala, ti si bas ozbiljno shvatio pik prodavaca :D
    a u ovoj drzavi se svasta moze dopustiti, ti kao ozbiljan kupac si haman izuzetak u moru dosadnjakovica koji obiluju na piku.. no dobro, to je pijaca, samo digitalna
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto ovaj ima radnju u Lukavcu. Ne radi po garazama kao ostali koje smo spominjali na forumu. Ali eto očigledno da to nista nije ozbiljnije. Mada kako rekoh, kolege su kupovale, doduse uživo, prezadovoljni pogotovo cijenom.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ma presmijesno ako jer rekao komercijala poslala, bosanski lenovo :D jos koji uspjesan mjesec za tih 100 uposlenika :p
     
  14. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ma sve ja mogu razumiti, ali bezobrazluk i neozbiljnost nikako ne, kao sto salvin rece imaju radnju u Lukavcu, pa sam ja valjda tako i stekao dojam da nisu neki obicni pik preprodavci.

    Odmah cim sam postavio prvo pitanje i kada nisam dobio ni pozdrav bilo mi je suhveli, ja razumijem da dnevno mozda imaju 100 upita (50 glupih mozda), ali vala ne kosta te nista da napises i ti Pozdrav (ovo sam primjetio u jos 10tak upita kojih sam poslao). Posebno ako se furaju da su neka ozbiljna radnja.

    Ali zavlacanje 3 dana bukvalno i laganje da su poslali i na kraju kad sam ih nazvao, momak mi kaze nazovem te za 5 min i samo da provjerim nesto i nikad ne nazove ne mogu razumiti. Htio sam ih opet zvati, cak i naci imena vlasnika i kontaktirati cisto da pitam je li imaju takav odnos prema svakom kupcu. Inace, imam dojam ovako kad od nekog kupujem osjecam se nekako u donjem polozaju, isto kao da su oni kupci a ja prodavci pa ja trebam moliti,traziti za svoje pare. Ali eto, sad mi je malo i jasno zasto firme/radnje u BiH propadaju, ako vecina ima ovakav odnos prema kupcu onda je ovo uzas.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pricao si sa vlasnikom :)
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zato si na kraju otisao kod Mickey-akoji ubi baju sto se tice posla, a i najbolje cjene :)

    Nego koji si monitor uzeo ?
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    ma svi su oni manje više isti uključujuči i mikija samo se razlikuju u "ozbiljnosti" :D
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kako doticni posluju, nemam iskustva. Ali ako pošalješ poruku: "Možete li poslati.." i ne dobiješ odgovor za jedan dan. Tu se prica završava. Ja evo cijeli šesti mjesec cekam da mi jedna legit firma javi da mi je grafička stigla. Samo sam se cuo s njima na dan kada je trebala doci. Nije bila tu i ja kontaktiram drugog prodavaca. Da je sutradan stigla, njihov problem.

    Nemas ti sta zvati, provjeravati, cekati. Jednostavno je nemoguce da ti neko sklopi konfu od dvije milje a niti je javio da je sklapaju niti da su poslali.

    Vrlo je moguce da je tvoja narudjba loše iskomunicirana i da su momci ok. Ali to nije tvoj problem. Okreneš se dalje. Bez'veze se nerviraš. Eto uzeo si od Mikiya. Sretno s konfom ;)
     
    forzamilan likes this.
  19. Elegance

    Elegance Aktivista

    @bhd monitor imam, neki stariji Fujitsu IPS 1080p, zadovoljava potrebe :D

    Ma ne razumijem taj mindset poslovanja, kako mislis uspjeti u biznisu gdje se los glas vrlo lahko prosiri forumima, ja se sad mogu registrovati na 10 foruma i ocrnit ih, a drugo nikad ne znaju ko je sa druge strane. Ja evo radim u kompaniji gdje imamo preko 300 uposlenih i svi koriste kompjutere i cesto nabavljamo IT opremu. Cisto ovako se moze desiti da ja imam ili neko drugi pozitivno iskustvo sa nekim pa preporucim da nabavljamo od te firme i eto posla od par desetina hiljada maraka. Ali eto, isto kao da ne znam gdje zivimo :D

    Ma kako god, do sad stvarno par puta pozitivno iskustvo sa Mickeyom i Dopertechom, ovo ostalo - neozbiljno :D
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    S Mickey-em se dog u 3 poruke, ima li na stanju, je li to i to, ima, tako je, evo podaci salji, poslao covjek i sve na vrijeme doslo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Elegance and NeTRa1der like this.