Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zato sto je na internetu bila paljba kako samsung, lg koriste plastiku, a iphone, htc sony, aluminij i staklo.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nosio sam ja A50 par mjeseci, i vise nego dovoljan mob za vecinu ljudi.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jašta nego dovoljan, ne znam niti jednog midrendzera na tržištu da stvari trzaju i štopaju, nije to više 2012.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sada viši segment pravi razliku samo sa kamerama. Ima malo razlike oko ekrana ali ne mnogo.

    Kamere u mid segmentu su baš truba. Pogotovo ta A serija.

    (ako ne racunamo kineze)
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Istina. Drugarica ima taj A i moj S8 i sada značajno bolje slike pravi
    Ali eto što se fluidnosti tiče ja nisam primijetio razliku u odnosu na S8. I A ima amoled ekran ali je nešto lošiji to se jasno vidi

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od hardwera u telefonu, kamera je najmanje napredovala. Mogu oni staviti 5 senzora, ja ne vidim veliku razliku na Redmi Note 5 i Redmi Note 8.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sto su se samo potrudili da dodaju te dodatne kamere, a glavna tapka u mjestu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Telefoni su tanki ko papir. Pogledaj koliko je debeo bio k750 ili k800. K800 je 22mm debeo, moj A40 7.8mm. Ne mogu oni tu puno majmunisati bez dobrog senzora i dobre optike.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Žena ima Note 8T, ja Note 5 AI Dual Camera, razlika je preočigledna, ne znam šta si ti poredio :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Mali su to senzori, i preširoke su kamere generalno nema se mjesta ugurati optika. I najbolja kamera na telefonu je cirkus za foto aparat.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzeo A51 danas, za osnovne potrebe (zovi, mail, YT i sl) sasvim OK telefon. Volio bi da je nesto "nizi", ovako je kao da drzis tablu cokolade.

    E sad, ima li ikakav nacin da se chat historija Vibera i mozda Whatsappa prebaci sa iOSa na Android? Kad na Iphonu uradim backup chat historije, to ode direkt na iCloud, al ne mogu da nadjem opciju da to sa iClouda nekako prebacim na PC ili ovaj Android. Googlao, al svaki link predlaze neku aplikaciju id 20-30 USD koja bi to kao mogla odraditi. Samsungov SmartSwitch nije pomogao.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nema.

    I ja sam to pokusavao. Imaju neki toolovi koji se placaju ali ne znam ni koliko to dobro radi.

    Uglavnom, velika glupost kad prelazis sa androida na ios i obrnuto.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Nevjerovatno koja glupost...

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Treba mi jedan savjet. Da li postoji mogucnost kad se prica preko video poziva, da se screen sa telefona mirrora na tv? Da li ima neka aplikacija koja bi to omogucila? TV je sa androidom pa ako ima neka app koja bi se obostrano instalirala eventualno.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Zar ne možeš kompletan display mirrorovati na TVu (kod Samsunga se zove SmartView koliko se sjećam) I onda uspostavis poziv?

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da, Smart View, u dva klika, vjerovatno svaki proizvodjac ima nesto slicno.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nisam znao za SmartView.

    To cu probati danas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne moze ni SmartView

    [​IMG]
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nije mislio na smartview kao aplikaciju nego kada povuces notifikacije 2 puta imas smartview za za ScreenShare to samo na telefonu odradis i cast na TV
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja jel ima neka pouzdana app free za bike i to.koristim xiaomi mi fit al danas brz ikakvog razloga ugasila se eeeeee...ugl tnxx

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk