UniFi UAP AC - da li još uvijek prave "zvukove" kada rade?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Teraflops, Jun 17, 2020.

  1. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Pitanje za sve vas koji ste imali ili imate doticaja sa Ubiquiti UAP uređajima - da li isti još uvijek imaju problema sa emitovanjem zvukova dok rade?

    Razmatrao sam kupovinu ali sam naišao na postove na netu koji govore o problemima sa šumovima i kliktavim zvukovima (poslušao sam i snimke) koje AP-ovi prave dok su pod mrežnim opterećenjem.

    Međutim, svi threadovi na tu temu su stariji od oko godinu dana i nema nekih korisnih rješenja.

    UniFi je skup "k'o bubreg" i ne bih volio zviznuti toliki novac na nešto što će mi konstantno vaditi živce...
     
  2. kio

    kio Komšija

    Mislim da je moj poceo zujati, ali svakako nisam blizu pa ga na cujem. Moram to provjeriti pa ti javiti, svako malo je firmware update. Ali mislim da to ne moze pomoci.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Koliko sam ja uspio iščitati po raznim forumima (čak i UBNT-ovom), radi se o tome da "pjeva" zavojnica na unutarnjem strujnom transformatoru, od čijeg vibriranja pri opterećenju čitava ploča i 3D antena prenose vibracije na kućište...

    Ubiquiti se valjda pravi blesav i nevješto vrti ljude kroz RMA proces (skupa stvar ako si van USA) ali i ti uređaji koje dobiju u zamjenu također imaju isti problem...

    Eh sad, ponadao sam se da su to u međuvremenu riješili jer je baš raširen problem.

    Šteta - haman odlični proizvodi a pate od tih 'dječijih' problema...
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja imam na nekoliko mjesta ih postaljene i nemam nikakvih problema čak šta više zaboravio sam na njih uopšte da postoje (uključi, podesi i zaboravi na njih :D )
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja imam uap ac lite koji pravi zvuk cim se nesto uploaduje ili downloaduje. Imam i stariji uap hd (bez ac) koji je totalno tih.
     
  6. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Da li se tih tvojih tri komada napajaju putem POE adaptera koji su došli uz njih ili ih "voziš" nekim POE switchem?
    Koliko su otprilike dugački kablovi od injektora do AP-ova?
    Koji modeli su tačno u pitanju?
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    AP-AC lite sa njihovim orginalnim PoE adapterom
    Kablovi jedan 10m drugi 15m
     
  8. Teraflops

    Teraflops Novi član

    izgleda da si ti potrefio na ispravne primjerke :)

    jesi ih probao opteretiti sa npr. speedtestom i pri tome iz blizine slušati da li prave zvukove?

    gdje si ih kupovao?
     
  9. black

    black Komšija

    Kod mene se cuje kao žubur ali nista pretjerano glasno, samo cujem ispod AP-a. To je AC LR a imam i AC PRO, on ne pravi zvukove.
     
    Teraflops likes this.
  10. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Zna li ko da li novije generacije UniFi AP-ova prave zvukove?

    Zanimljivo, na internetu nisam uspio pronaći nikakve korisne informacije u vezi s navedenim problemom