Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    @Aldiin Ne znam sta se moze drugacije od bukvalnog shvatiti u izvali 'da je imala mobilno bankarstvo imala bi uvid i sprijecila prevaru'. Pa i sms-om znas, sta je razlika? Kad pare odu plači. I @zdici ti je naveo svoj primjer. Ako nisi znao kod vecine banaka prije dobijes sms nego sto se mobilna app update-uje. Samo sto mozes blokirati kad nazoves banku, ne kad spavas. U snu ti mobilno bankarstvo blokira karticu za tebe ili? Kako rekoh, izvala. Mozda nije forum za tebe jer neces da priznaš kad izvalis glupost jer mobilno bankarstvo nema veze sa temom ali bas nikakve.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    nenji_avero likes this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja narucujem preko pesoto :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    kio likes this.
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I koliko dodje dostava sa njima?Nije valjda samo 7.5 i to je to?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Buraz evo vec 6ta posiljka

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @bhd jel se jos uvijek samo preko njihove web stranice placa?
     
  7. kio

    kio Komšija

    Uputi nas bhd, kako, sta.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Placa se preko njih postarina. Ostalo shasha. Regas se. Dobijes adresu u us. Do pola kile 7.5$. evo recimo disk ovaj 129$+7.5 postarine ;) simply fkt. Sve isto kao da narucujes na svoju adresu. Bacite.smek na pesoto stranicu. Imaju sve pojasnjeno na nasem.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    kio likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sa nekim ljudima ne vrijedi ulaziti u konverzaciju, ne citiraj me vise :)
     
    Last edited: Jun 17, 2020
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  12. Decerto

    Decerto Komšija

    zasto ne koristite servis tipa privacy.com ? Napravis svoju online karticu s kojom mozes placati sve zivo,i stavljas onoliko para koliko ti treba na nju. Tako da i da ti se desi da te "uhakaju",nemaju ti sta ukrast jer je "fake" online kartica. Podrzani su svi servisi koliko ja znam od amazona,netflixa,spotifya,itd,itd...

    https://privacy.com/
     
    bhd likes this.
  13. selvin

    selvin Moderator

    A kako uplacujes na tu karticu, opet online? Kako rekoh već prije, bolje dobijes sa poklon karticom, nju napunis offline, fake je, nije na tvoje ime... Sa tim privacy.com opet nije 100% privacy ako cemo sitnicarit, a kod sigurnosti jedino mozes bit siguran ako sitnicaris :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    opet imas samo 1 tacku gdje koristis karticu,njihovu stranicu koja ima,kako oni kazu :

    "
    • Passwords are hashed using PBKDF2 with 100k iterations and salted to make rainbow table attacks more difficult.
    • Sensitive information is encrypted using split-key encryption with partial keys held by separate employees.
    • Customer data is stored on single-tenant hardware in private networks in at least three separate geographic locations and is inaccessible from the outside world. "
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma kontam, ali eto ako mozes izbjeci i tu jednu tacku i to je bolje jer sve sto su naveli opet nije sigurno. Svakako da je bolje nego ukucavati karticu gdje god stignes :)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Kako ide kod većih paketa 4 - 5 Kg ?

    Kako ide oko "konsolidacije pošiljke" znači kad naručiš pa ti dođe više pošiljki na tu adresu. Jeli naplaćuju da ti prepakuju sve u jedan paket ?

    Jeli možeš preko njih naručiti stvari uz koje dolaze baterija ?

    Koliko često šalju za Bosnu ?

    Pitam iz razloga jer koristim Mailboxde preko Njemačke

    Tu mi je obično 30-40 Eura dostava + 13 Eura "konsolidacija" pošiljke. Nije moguće preko njih ništa s aLitijum baterijom naručiti da šalju za Bosnu.
    Jeste da sad dođe pošiljka do Bosne za 7-15 dana,ali ako je ovaj jeftiniji, nije problem "osaburati" malo duže dok dođe pošiljka do Bosne.

    Hvala.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    @bhd koliko traje ovaj proces preko pesoto, idem da odradim neku testu narudžbu.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mogu vam u kratkim crtama pojasniti mada sve ima na nasem jeziku na stranici, kao i podrska koja je vazda dostupna putem viber, facebooka i slicno :)

    1 narudzba = 1 paket = 1 postrina.
    Ako narucis 3 diska naplatit ce ti odvojen postarinu po x 7.5dolara sto mi je ok,jer zive od toga.
    Prije korone dolazilo je svakih 15 dana,sada dolazi 1x mjesecno do sarajeva. Vrlo jednostavno, narucis,kaddodje u sarajevu uplatis postarinu i dobijes kod sa kojim podignes robu.
    7.5 $ je do 500 grama. Sve preko se naplacuje po 100 grama / 7.5dolara.. nesto u fazonu 0.75 C po 100 grama :D al nisam siguran ima na stranici, sto znaci 4-5 KG ce ti naplatiti sigurno 30-40 $.

    Narucujes kao sebi, do 300 km nema carine ,preko ce ti carinit se.

    Primjera radi, ja sam narucio 3 itema sa 2 razlicite stranice. Ima opcija prepakiranje = besplatno,tipa ako imas 2 cipele spakuju ti ih u kesu bace sav visak sto dodje, kutija bla bla.. izvagaju, i posalju ka sa.
    Drugi primjer leviske narucio, 25$,dosle za 32.5 dolara u bih. kod nas 180 km :)
    Paz, ono sto se meni svidja sto mozes naruciti neke normalne velicine stvari do300 km i da ti dodje za 7.5 $ i meni je to dosta :)

    Kao sto rekoh, danas nvme,sutra ddr 4 ,prekosura procesor, i sta i ja znam,moze se narucivat sve kao da si u americi. A dostava 2 dana u US.

    Elem, sretno! ako cete se regat,javnite da vam posaljem ref link a i ne morate .
     
    kio likes this.
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Koliko shvatih ovu informaciju, ovo je za slanje iz BIH prema navedenim državama u tabeli.... Ne znam šta ćeš slati u Hong Kong :D