Pomoc: network shared disk

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by iggy_pop, Feb 7, 2016.

  1. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Pomoc.
    imam rooter tp link TL-WR1043ND
    Na njega je nakacen usb hard disk tako da mu mogu pristupati svi koji su u mrezi. sve je funkcionisalo besprijekorno. prije par dana krkne mi hard disk na mom racunaru i i zamjenim ga i dignem windows. medjutim sad iz ne kog razloga ne mogu da pristupim istom sa svog racunara. sa jednog laptopa pristupim preko wifi, sa drugog racunara pristupim preko "zice", ali sa svog racunara ne mogu i trazi mi onaj windows login a ja ga nemam.
    to mi nikad nije se desavalo ali sad je tako.
    Pristupa mu se tako da idem na start/run i tu otkucam komandu \\tplinklogin.net i otvara mi se prozor sa sadrzajem diska.

    Gdje grijesim.
    Hvala
     
  2. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Hmm... Ako se dobro sjećam tp-linkovi routeri disk shareaju putem FTP protokola. U postavkama routera, idi na dio gdje podešavaš sharing nakačenog diska i očitaj username i password za pristup FTP-u. Probaj to unijeti kada ti Windows zatraži da se loguješ.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako je WIN10, idi na Network & Sharing center, pa vidi da li je uključen network discovery.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Tema otvorena 2016?
     
    m1r likes this.
  5. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Hehe i ja sam vidio tek kad sam odgovorio na temu xD

    Ali nema veze, neka informacija - možda kome zatreba...