Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Suludo je ako ces od usta morati odvojiti za hardware. Ima neko kome se moze, pa ce priustiti najbolje iz oba svijeta. Sve ovisi o novcaniku ;)
     
    Eldorado likes this.
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Optimizovane su sad igre na PC-u, nije to kao nekad, ali za ono što konzole nude treba izdvojiti dosta više para na PC. Eto na xboxu rekoše da series x gura gears 5 4k/60 na većim detaljima od pc ultra, i da čak idu na 120 FPS. Nađi kakav PC treba za 4k/60 ultra, puno skuplje od $500.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto sam si sve rekao. Kakva bola optimizacija na PC
    Devloperi rade igre za konzole i to je to. Ja sa 1060 naletim svako malo na igru sa konzola koju jedva gura.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Kako nece raditi primarno za konzole, i ja bi da imam studio. Zamisli da ulozis godine rada, ljudske snage i nekih $100 miliona u prijekat i neko ga skine sa torrenta. Sve ima svoje moj kolega. Nisu ovo vise igre kao kad smo mi bili klinci, vidis koliki su to projekti u pitanju...
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    u kojoj ti godini zivis ako ti je 9900k mjera ? Ryzen 3600 generalno ima 10% manje performanse u igrama dok kosta 350 km, a 9900k 950 km.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Bogme je meni 3600 u BF5 upregnut na 80%+. Brzo ce on biti usko grlo za buduce slicne igre.

    PC gaming je skup sport, ali ako radis na tom PC-u, onda ti gaming uredja dodje kao free. Skines ovih Epic free igara i malo crnog trzista, i nema te konzole koja se moze takmicti :D
     
    Decerto likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Konzola je single purpose, pc je multipurpose I to se ne poredi...

    Sent from my Huawei P30
     
    Neso and Decerto like this.
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Upravo o tome i govorim. PS5,gledajuci s tehnoloske strane je vrh,sta su sve strpali u tako mali form factor, ali ako bude 1600+ km cijena onda nema smisla,barem kod nas. To ispade da konzola kosta 1000$ . A i pusti RTX gimmicka,kad je izasao i koje ga igre fully podrzavaju ? Minecraft i quake.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Kod nas nista nema smisla, gledajuci na cijene i standard.
     
    Haker likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    RTX sa ovim novim konzolama nije vise gimmick, vidi refleksije na autima u GT7, Clanckovu metalnu glavu itd, ima razlike.

    @bhd - GPU u PS5 je, po Digital Foundryju, u nivou RTX 2070/Super
     
    Neso and bhd like this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma PC se ubio za pucacine iz prvog liga gdje dominira miš i tastatura :)

    Nema šanse da se ikad na analog naviknem.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Vazda sam volio ove binarne pristupe rasprave o konzolama, ako imaš konzolu znači da moraš PC izbaciti kroz prozor odmah.
     
    Qler, Sena and selvin like this.
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prvo što će konzole vjerovatno koštati 499 = 1000 KM kod nas, kad se malo smiri onaj početni val kad napušu cijene. Drugo što ni za tih 1600 KM ne možeš naći nešto ni približno konzolama. Da možeš, već bi ovdje imali pet prikazanih konfiguracija, a ne bi se izvlačili od toga.

    I treće, pusti tu priču konzole samo igre a PC nema šta ne može. To je moglo proći prije dok nije bilo telefona. Sad se PC sklopi da igraš igre ili da radiš na njemu. Može i oboje istovremeno ali realno, većinom nije tako, osim ako si streamer. Za sve ostalo što se prije radilo na PC sad se koristi mobitel. Ko radi po 8-10 sati za računarom teško da će sjedit još nekoliko sati da se igra.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Bas, vecina na ovoj temi kako vidim ima oboje, i sad raspravljaju je li bolje PC ili konzola :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    E i vi valaj bezveznu debatu vodite.
    Nekome je fancy ovo, neko se fura na ono, ajte ljudi, sve je super i ps 5 i xsx, high end pc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znam, pratim cjene....
    Vrlo vjerovatno da cu ici na 3800x sa nekom srednom grafom,nema smisla uzimati ako se nece igrati na 4k i slicno.
    Bar ja to tako vidim.
    full hd je sasvim solidno :) a i da ispao sam iz azona :Dmozda se prebacim na ps5 svakako laptop imam za sve ostalo :)
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svi spominju 500eur za ps5 i rijesio si belaj a tv dodje gratis uz njega? Da ne govorimo koliko kosta dobar tv i da si uglavnom ogranicen na 60Hz dok kod mene na 4k jedva tv baca 30Hz ali to each his own.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Jarane gdje je struja, a komoda gdje moraš staviti TV. Treba i sobu okrečiti usput.
     
    IdeMedoSumom and Qler like this.
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  20. bhd

    bhd Veteran foruma