The Last of US Part II

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 4, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam odigrao nekih 7-8 sati, stvarno uzivam u igri maksimalno. Inace igre od Naughty Dog studi-a su mi najdraze.

    Ne znam ni ja kako neko moze suditi o kvalitetu igre na osnovnu YT gameplaya ili random review-a sa nekih sajtova.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dosta ovih 0 je doslo i od homofoba, da se ne lazemo.
     
  3. xman

    xman Komšija

    Istina. Sa jedne strane a sa druge raji je pun tuki guranja takvih stvari niz grlo i u facu konstantno i to zaista moze unistiti komplet dojam. Niko to ne zeli u svojoj igri.
    0 je glupost dati za bilo koju igru. Ni Fallout 76 nije za 0.
    Nema igre da je 10/10 sa druge strane. Witcher 3 nije 10/10.
    Last of us je u kecu postavio jako visoke standarde. Znam da su me se neke stvari vezane za pricu i likove toliko dojmile da sam ostajao bez texta. Jer ostavljaju dojam autenticnosti. U dvici ti se guraju gluposti u facu i prica je na mene ostavila los dojam. I bili homofobi ti bombasi ili ne dosta tih 0 je odatle.
    A losih recenzija ce biti tek kada se stvari slegnu jer po meni najjaci segment keca je ovde prilicno los.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalno da ti "guraju u facu" kad pregledas nekoliko cutscena, a ne igras 20 sati i koliko vec traje igra i ne vidis sve interakcije, nemas pacing nikakav. Nije isto popiti limunadu i zagristi limun :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mainstream recenzije su ćundara podplaćena budimo realni. Meni više nikad nijedna recenzija ne može uticati na bila šta dok sam ne odigram. Zelda je imala iste ovakve ocjene a bila je čista sedmica npr.
    Da ne spominjemo dearh stranding, on je malo gore prošao ali svi ovi mainstremeri su gotovo sramežljivo kroz redove provlačili da je eto dosadna igra

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ne mozes nikako potplatiti 91 od 94 stranica, smijesno.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gay tematika u opste se ne osjeca nametnutom niti je previse guraju. Ima prirodan flow kao sto bi imala da se radi i o hetero vezi.

    Ljudi se na gluposti fixiraju i istim opterecavaju.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I prvi dio je imao te stvari, ako je to fkt problem onda ovi hateri nisu ni prvi dio igrali.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da može. U ovakvim situacijama se svi vole kleknuti na koljena soniju. Ovakve igre moraju biti odron da dobiju loše ocjen. Opet samo kažem kako stvari stoje, igra je vjerovatno dobra.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu te recenzije potplacene ali jesu quid pro quo. Ako ne ispoštuješ zahtjeve sonya, drugi put ces ispasti iz komunikacije. Ne vidim ni jednog "individualnog" recenzenta da je jos izbacio review. I walking simulator i ova igra su imale restrikcije. Ni u jednom slucaju nisu smjeli pisati o prici niti su smjeli prikazati odredjeni gameplay. Imas nekoliko videa death stranding gdje je pola slike bilo cenzurisano. Toliko o tome koliko su ti levati sto su davali 10/10 relevantni. Sve su to podobni bolidi koji daju 10/10 da bi slijedeci put dobili key i bili medju prvima. Sjeca li se neko onih pozitivnih desetki i devetki za NMS? Igra bila mrtva prevara. Sada ti isti daju ovoj igri desetke. Sony ima identican princip kao Warner Bros. Dobiju key i budu prvi samo oni koji daju pozitivne ocjene. TB je jedini o tome govorio u nekoliko navrata pa im je kamen pao sa srca kada je lik umro.

    Ti isti likovi pišu da u igri nije bilo dovoljno ofarbanih i drag queensa. Mislim..

    Nije nuzno igra losa. Posudit cu pa odigrati kao i prvu. Ne treba kri9tikovati ako nisi igrao, ali moras zivjeti ispod kamena da ne vidiš politicku provokaciju sa TLOU2.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Politicka provokacija moze biti samo za one koji se iz nekog razloga nadju osobno uvredjeni na vezu dvije zene, muskarca ili koje vec kombinacije. Ako ti je svejedno ko je sta, onda i ne razlikujes i ne opterecavas se tim stvarima koje se cine sasvim prirodnim tokom igre.
     
    Pelikan likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Većini ljudi jeste svejedno, ali su znali da će biti i drugih tako da se teško oteti dojmu da nisu namjerno išli na "kontroverzu"
    Svaka reklama dobra reklama

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. FearLess

    FearLess Aktivista

    Pet miliona igara ima hetero parove, jedna sa homo i odmah politika.
    Bjezi bolan.
    90% tih nula je doslo od alt right tipova koji nisu igrali ni prvi dio vec skocili na bandwagon i opleti.
    I prije nego.sto je story procurio na net krenula je hajka da je ovo politika i da je savrsen story isle bi nule.
    Ko to ne vidi lud je.
     
  14. xman

    xman Komšija

    Jedan od gaming zurnalista sa one 10/10 slike sto je neko stavio je plakao kako Sekiro ne postuje igrace jer je pretezak a neki kolega mu iz drugog 10/10 tabora je bijesan sto ce novi AC Wallhala imati i muskog protagonistu jer on zeli samo zenu. U igri o vikinzima.
    10/10 od takvih je isto kao i 0 hejtera.
    Last of us 2 nema sanse da je losa igra. Moze biti samo prosjecna ili dobra za ubiti vrijeme i zabaviti se ali ono sto te snjezne pahulje pisu je komicno.
    A to uopste nije problem i glavni razlog lososti price u ovoj igri.
     
    Haker likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma lako za to, ali što nema polovne konzole ispod 400km a 500 nova je suludo. I to pred izlazak PS5, pa radije sačekati PS5 i milju dati

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo mi nije jasno što se nije ovoliko pljuvalo po uncharted 4 koja ima velikih problema pa se pitaš otkud onolike ocjene. Ovu nisam još odigrao tako da nemam šta reći, samo sam vidio da ACG nema review a od njega pratim, mada za tlou2 ne bih gledao, možda jedino na kraj da vidim zaključak a izbjegnem spoilere.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja se pitam. Prva tri uncharteda sam odigrao, čista sedmica od mene i to samo radi likova i feelinga, gameplay 0

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moguce da je ovo spoiler nekima pa za svaki slucaj:
    Ne samo da ljudima smeta sto su gay par stavili da budu glavni protagonisti... isto tako im smeta sto su zene glavni protagonisti. Hahaha. Bas citam po komentarima na FB. I to su kritike u 90% slucaja od onih koji igru nisu igrali, nit planiraju.

    Nema ovo review bombanje veze sa gameplayom, razvojem price. Ne kazem da nece biti dosta ljudi kojima prica nece leci, bit ce naravno. Ali ti nece dati igrici 0, to je sigurno.

    Prica u prvom dijelu nije bila nista specijalno, ako cemo iskreno. Curica je potencijalni lijek i hajmo je dogurat do cilja. Vidjeno kamaru puta. I Walking Dead je gurao istu tematiku: neki mozgonja kao moze naci lijek ali treba ga prvo dopratit od do.

    Zasto je prvi dio TLoU extra igrica je citav dojam. Isto tako mi je i 2gi dio za sad extra radi tog citavog dojma koji ostavlja.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne slazem se sa tim sto je pod spoilerom. Dosta je filmova i igara dokaz da nije to razlog. Naravno da ih ima. Takvim bolidima treba internet oduzeti ali je danas US atmosfera takva da filmovi i igre zele twitter brownie point.
     
  20. xman

    xman Komšija

    To u spoileru je najmanji problem. A realno veliki je problem.
    Upravo danas mi drug koji je ogroman fan keca i zavrsio je dvicu kaze da je poredjenje price i likova sa GOT zadnjom sezonom spot on.
    To je lik koji osim u par igara se ne "ukljucuje" previse u igru. Ne dozivljava vecinu igara emotivno i ne stavlja se u kozu likova kojim upravlja.
    Za ovu igru kaze da je komicno,mucno,bljutavo i konfuzno biti u kozi tih likova i to ne nacin da je tu "kozu" tesko pojmiti nego je nemogue zbog lose prezentacije istih koji donose odredjene odluke bez ikakvog emotivnog odziva sa igraceve strane. Ovo je glavni problem.
    Cak je na kraju dodao da mu je pocelo piciti po zivcima to u spoileru jer je citiram ga "bespotrebno". A gurnuto je u facu.
    Naravno i on smatra da je 0 kao ocjena glupost ali i da kada se osvrne unazad zali sto se dobar dio igre nije mogao preskociti.
    Ne navodim ga kao relevantnog u "recenziji" nego ono sto je on i sto mnogi drugi navode kao lose nije ono iz spoilera nego samo mali dio toga.