Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    @aeRo mozes li malo detaljnije, baš me interesuje, pogotovo jer imaš iskustva što se ovoga tiče. Pretpostavljam da je šećer najveći problem u industriji hrane ?
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    hoće da kaže da ljudi unesu dosta kalorija a nisu ni svjesni, pa danas ove fensi vode imaju kalorije :) da sad ne idemo dalje.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja konkretno imam najvise doticaja s pekarskom i fast food/restaurant pricom... svasta se radi kako bi se maksimizirali profiti, i ovi hajmo reci poznatiji lanci a tek sta se desava u manjim objektima to necu ni da pomisljam. Piletina se u vecini slucajeva kupuje od velikih proizvodjaca, par dana ili dan dva do isteka roka. Koriste se jeftini margini tipa uvoz iz Poljske koji su ŽLJ kvaliteta. Ulje, kako je sada bila nestasica radi Corone, koristilo se sve i svasta sto je moglo zamijeniti biljno ulje. Nutritivne vrijednosti su samo referenca sto i znamo ali tokom godine se mogu desiti znacajna odstupanja. Kada se formira proizvod nosi se na hemijsku analizu izmedju ostaloga radi se i izracun nutritivnih vrijednosti a sve naknadne izmjene recepture u BiH jako rijetko da se apliciraju osim kad dodje 5 do 12 situacija neka najava inspekcije i sl.

    Tako da se moze desiti npr. da se poveca udio ulja smanji udio cokolade jer se naravno stedi a da na deklaraciji stoji ista nutritivna vrijednost i po 2 god. Da ne idem onda dalje u pricu o pojacivacima okusa, stabilizatorima i sl. Zna se cak i meso bojiti da bi imalo privlacniju boju u bureku. Plus sto se velika vecina pekarskih proizvoda tretira raznoraznim gotovim premazima kako bi izgledali privlacnije. A onda o higijeni da ne pricam sta sam sve cuo a ponesto i vidio, od pusenja u prostorijama gdje se sprema hrana pa nadalje.

    Elem, 25g proteina koji je opet testiran negdje u EU je mnogo manje stetno kad se podvuce crta od svega sto u prosjeku unosimo u sebe. Ja sam eto kroz par mjeseci stosta saznao i vidio a kakve se tek spletke vode na vecim nivoima Boga pitaj. Sta sve unosimo u sebe pored izlozenosti raznoraznim otpadima, zracenjem itd. nije ni cudo sto je ovoliko modernih bolesti danas. Da nije i medicina paralelno napredovala sa industrijalizacijom bi definitivno poceo padati zivotni vijek.
     
  4. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Meni narudjba sa MP nije došla od 3.mjeseca. Od njihove korisničke sluzbe nema nikakve koristi, samo me prebacuju sa Cristine na Valentinu. Kazu nije do njih jer kao dostavna sluzba ne moze provjeriti gdje se nalazi paket. Za refund nece ni da cuju. Mislio sam da su ozbiljnija firma, na OLX ima ozbiljnijih prodavaca od MY Proteina.
    http://www.search.trackmytrakpak.co...009497601&mytrakpakid=hutgrpgb&lang=en&view=2
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam onda imao sreće što je došlo ikako. A za probleme sa MP službom me čudi, mislio sam da je to kod njih barem volje rješeno. @aeRo ma to što si napisao je jasno već bilo. Problem je veći hrana koju kupujemo a računa se kao svježa. Kupiš piletinu svježu, dzaba kada je puna hemije i antibiotika.

    Ja vani jedem samo kada moram, crvenog mesa isključivo govedine sa buta i to 100gr dnevno od domaćeg teleta. Ostatak pastrmka svaki dan i jaja, mada su i ona zlo ali bih bankrotirao da jedem domaćih desetak svaki dan.
    Ugljikohidrati isključivo slanutak i domaći hljeb kojeg pravim od domaćeg brašna heljda/raž bez kvasca. I na kraju povrća što više.
    Sva hrana koja pogoduje crojevnoj flori. Ja sam davno prestao jesti body building prehranu u klasičnom smislu

    Ovu mjericu wheya pomiješam sa čijom kefirom i bananom, napravim puding i to svako treći dan kada ujutro nemam vremena praviti doručak.

    E sad me zanima baš šta @Stevie_Ray jede, predpostavljam ubija se kebabima u švabiji.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Pa mora biti neki nacin, il da se dobiju pare nazad il da nam posalju nove narudzbe. Pa nece nam tek tako uzeti pare. :D
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    To je to, u prijevodu - jesti u objektima ako se baš mora, jer kvalitet je daleko daleko od deklarisanog ...
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izgleda da cu morati sljedeci protein da kupujem preko pika, myprotein čučno...

    Gledam, ne isplati se uopste 85-90 2.5kg i dostava cenera.. ja za 90 km narucio kreatin, kofein, whey i puter.

    Ima li neka alternativa ? @Haker @aeRo
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam koji si gledao, ali ovaj koncentrat je po staroj cijeni [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    "ne isplati se uopste 85-90 2.5kg i dostava cenera." - ovo sam mislio za kupovinu preko pik-a..


    Znam da je preko myprotein 2.5kg 55km ali, djaba kad ne radi dostava :(
     
    Last edited: Jun 22, 2020
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam upratio. Treba sačekati, realno nije do njih, ljudi spreme ali očigledno da su pošte u banani

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S nekim si me zamijenio.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam da li je prava tema posto ne znam koliko vas radi noge :D

    Elem, imam problem sa kupovinom hlaca. Narasle mi noge i guzica od bicikla i sada nema šanse da nadjem nesto da mi odgovara. Osim sto je 90% hlaca za skini likove, poceo sam sumnjati u brojeve.

    Nemam duge noge i dužina mi je oko 32, ali širina na trenutnim elasticnim hlacama sa kojima ne smijem sjesti u auto, je 38. To su najšire elasticne hlace koje sam nasao u Zenici. Narucivanje vecih brojeva nije rjesenje. Imam farmerke koje su mislim za broj vece i ne mogu da čučnem u njima. U struku su velike, ali širina nogavice je glavni problem.

    Šorc nosam cijelu godinu. Bezbroj puta sam se zaledio. Pa me zanima da li imaju neke elasticne hlace koje su dizajnerski/materijalom kao trenerka.

    Joe Rogan je reklamirao par puta kompaniju. Govorio je o istim problemom i elasticne trenerke koje su izgledom identicne hlacama ali ne mogu naci video. Mozda se neko sjeca, evo screenshot:

    [​IMG]

    Pa me zanima da li kod nas ima nesto slicno.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imam i ja isti problem, izraženi mi listovi i onda obučem hlače i tijesne na listovima. Evo baš imam jedne koje trebam vratiti u radnju zbog toga. Helem, može se naći, samo moraš tražiti modele koje nisu skinny. Ja sam u Terranova našao jedne slične trenerci ali nema ih više. Traži modele koji imaju široke nogavice.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sa ovim deveram cijeli zivot. Prije zbog atletike a sada zbog bicikla. Listovi su mislim veci od prosjeka, ali gornji dio nogu mi je prob za odjecu:
    [​IMG]

    Cak i kada sam imao 75kg, prvo mi se izližu izmedju nogu a onda popucaju. A sada imam 99. Zadnje dvije godine mi hlace traju 3-4 mjeseca i to je to. Da ne kazem koliko sam skupocijenih hlaca dao nekome drugo koje sam dobio na poklon.

    Pogledat cu u Teri, hvala. Ja prvo pitam koje su elasticne pa onda koje imaju šire nogavice. Ali od stotinu hlaca uspijem naci samo jedne. Dizajn ne mogu ni birati tako da mi je svejedno samo da se ne mrznem više.

    Al ivjerujem da ima nesto za bildere samo ne znam koji brend ganjati. Ovako nesto:

    https://previews.123rf.com/images/j...ng-muscles-muscular-athletic-bodybuilder-.jpg

    https://comps.canstockphoto.com/muscular-man-flexing-back-muscles-pose-stock-photo_csp46699624.jpg

    Ovo je nas covjek mislim.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kupite regular fit pantole i onda kod krojaca da ih doradi gdje treba. Ja tako godinama.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isti problem. Ako uspijem naći neke čuvam ih k'o oči u glavi. Znam nekad kupovati i isprobavati cijeli dan da je nađem niti jedne. Nervni slom dobijem kada trebam kupovati.
    Obično kupim dva broja veće i onda i skratim, ali onda u struku velike
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni su samo listovi problem, jer su mi veoma tanke kosti, pa to smijesno izgleda. U biti ne odgovaraju mi nijedne hlace, al u praksi nosim uglavnom slim fit - gore malko opnu, a dole i dalje budu presiroke, al seri ga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    NAILS likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala drug, to su te sto Rogan spominje. To mi bas treba.

    [​IMG]

    Ali nisam znao da svi deveramo isto. Identicna prica sto Haker kaze. Provedem sedam dana kupujuci, nista ne uzmem i odustanem. Nosam šorc. Ili nosim stalno da mi podeblja izmedju nogu kada se izližu pa da se ne poderu, ili nosim veci broj "deset" puta da mi skrati pa se onda nakupi u struku itd itd.

    Ovo sto aldin smominje je ekstra ideja. Da mi sa strana proširi samo potraziti "neutralan" materijal da ne izgleda krpljeno.