Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    ako cemo iskreno igra izgleda vrh,ali grafika nije ono mindblowing. Pa rekao bi da i witcher 3 fully graficki modan izgleda bolje,a ja imam 60+ fpsa na gtx 1070 sa svim maxed out. Tako da je ta 2080ti "gurala" igru sigurno na 150 fpsa,a i zar nisu rekli da su imal raytracing enablean ?
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Preview je rađen na GeForce Now i zato je ispalo tako kako jest. Preview je trebao biti uživo da dođu ali zbog covid-19 nije bilo mogućnosti za to.
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja pročitao da je stream bio u native 1080p bez dlss sa RT, ako je kojim slučajem bio dlss u što sumnjam onda je to fail jer to je efektivno 720p na 2080ti :confused::eek:, em igra ne izgleda kao next gen naslov.
     
    Last edited: Jun 28, 2020
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovi youtuberi sto su igrali su igrali na PC-u, 2080TI sa RT-om. Jedino miš nisu smjeli koristiti.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Nije bio u native 1080p, vidis i sam koliko su neki aspekti igre mutni. Igrali su na 1080p sa DLSS 2.0, ultra postavke i ukljucen RT. Bice ovo zahtjevno drama, nista bez next gen. kartica, ko hoce da odigra u punom potencijalu igre. Ovo ce biti RT show off naslov, ima da se napate i ultra high end masine.

    Cyberpunk 2077: Ray-Traced Effects Revealed, DLSS 2.0 Supported

    https://www.nvidia.com/en-us/geforc...tracing-dlss-geforce-now-screenshots-trailer/
     
    Last edited: Jun 28, 2020
  6. xman

    xman Komšija

    DLSS i RT manje vise ponistavaju jedno drugo znaci za 60-80 fps na 1080p treba 2080Ti.
    Previse.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    ma ne vjerujem da ce bit tako. Znaci nova plejka ce imat 30 fpsa u cyberpunku :D ?
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ma ovo je bolan RT na ultra sto su pokazali, znas i sam koliko pojede resurse. Jos pogotovo u ovakvom naslovu, koji pakuje najsofisticiraniji RT tech. dostupan developerima. Ne sekiraj se, nece ovako igra izagledati na konzolama :) Ovo je maksimum na PC-u i futureproof za next gen. hardware. Rumori su da ce RTX 3xxx serija imati 50-60% perf. uplift u RT-u, sto mi zvuci vrlo vjerovatno.

    Ako planiras da igras na konzoli, definitivno sacekaj da odigras na PS5 jer ce na PS4 izgledati poprilicno losije i vuci ce se ko prebijena macka najjvjerovatnije. Evo igram TLoU 2 na PS4, samo sto konzola ne poleti, koliko se vent pati :D Jedva cekam da dodje PS5, da se kotarisem ove skalamerije vise.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Gledam ovaj novi gameplay kad prikazuju combat sistem... bas tanko.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra je puna "mutnih" efekata, motion blur je max out, chromatic aberration pršti na sve strane. Distance haze kao u svakoj modernoj igri itd itd. Ali ovi snimci sa PC-a su sasvim ok sto rezolucije tice. Nije ovo 720p.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Samo, najgori od svih efekata je ovaj sto simulira jeftin objektiv gdje je slika mutna s krajeva (scena nije u pokretu, lik stoji): https://i.ibb.co/HpPBhsk/image.png
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    to ce se sigurno moc iskljucit kao u witcheru,bloom,blur i ostali post process efekti. Ovo su vjerovatno sve izmaksali da izgleda ljepse i kao "cinematic".
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    To je native 4k 30 fps bez RT, taj video su naknadno izbacili na yt.
     
    Last edited: Jun 29, 2020
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma nek je gameplay dobar, svakako ce nas velika vecina morati gasiti neke graficke opcije :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    25 minuta u 4K gameplay

     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Skroz slabo ljudi i auta na cesti. Bas gledam kad vozi po noci kroz grad... Vjerovatno ce PS5 verzija imati gusci svijet...
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Da li sam jedini na svijetu (naravno da nisam :p) kojem ovaj silni hype oko ovog naslova nije jasan?

    Biće haman da je do mene, ostarilo se :eek:
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    To je zbog W3 i sto pricaju o 2077 od 2012-te.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Do novembra će izaći komplet walktrough i do tad dobiti još jedno šest nagrada.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    +1 :D