Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ti si lud sto ne izvadiš hr putovnicu.
    Pa zar nije ukinuta samoizolacija za bh državljane?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne daju mi radi ćaće. Moram opet pogledati sada kada su uslove za državljanstvo malo opustili mada mislim da je uslov da su oba roditelja rođena u hr.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Zavisi gdje budes. Ne mozes reci ni Italija ne valja. Meni je super, ne znam gdje si bio. Kipar mi je top (Ayia Napa). Mallorca isto (sve strane otoka lijepe i El Arenal, Muro, Fermentor itd). Da ne nabrajam sta egzoticnije. Sve mi povoljnije bilo nego u Dalmaciji. Tamo nisam bio 5 godina i ne fali mi nimalo. Pula/Rovinj/Medulin sam bio prije 4 godine, ali nisam placao smjestaj, generalno mi se mnogo vise dopada od Dalmacije ali kad full platis sve puno skuplje izadje od ovih gore nabrojanih destinacija, a lošije i plaže i smještaj i sve ostalo. Tako da ima izbora dosta, boljeg a nista skuplje (cak i jeftinije) samo kod nas narod navikao autom 6-7-8h do mora i rahat pricat bosanski u pekari. Ko zivi juznije od Bradine se isplati trknut do Jadrana na neki "sekundarni" godisnji, a od Sarajeva sjevernije se isplati otic 2000km+ dalje za isto vrijeme ces stici i bolje ce ti bit.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni vala plaže oko Pule nisu nešto.. Ljepše mi je U Supetru, ali ne mogu reći da je loše i ovdje. Samo daleko plaže to me nervira. [​IMG]

    Sent from my Huawei P30
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko god ode u Tursku samo prica kako se najeo. Niti je sta vidio, niti se okupao van bazena, ali mozes jesti citav dan do dzaba.

    Edit, ponavljam se, tacno sam zaboravio da sam postao vec isto. Mislim da mi treba odmor :D
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa i nije bas tako :D
    Ali svejedno, hocu da se odmorim, a ne da idem medju jos nasih ljudi :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    @adsubzero - na sta ides s tim da nije bas tako? Da se ne osjecaju kao domaci ili ovo za strane jezike? :)

    Ne znam, ja ipak mislim da je ovo sto Selvin kaze - relativno blizu i da mogu komunicirati na nasem. Mozda grijesim, mada govorim iz iskustva ovih koje ja poznajem.

    Tesko je biti objektivan na temu "Ljetovanje" jer sto vise vidis, sto vise dozivis, to imas vise lokacija koje mozes koristiti kao referensu. Isto tako igra ulogu smjestaj, drustvo, cijena i ostalo.

    Samo ljetujte, gdje god, odmorite se :D Kod mene je ove godine godisnji u svedskoj. Taman se nesto love ustedi.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo je bitno s kim si i da to je lijepo, sve drugo je u trećem planu.

    Sent from my Huawei P30
     
    EL NINO CFC and edgsi like this.
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa boldirao sam, to da se osjecaju kao domaci.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Obzirom da ja za 5 stoja odmorim na jadranu, meni je to ekstra. More je top.
    Volio bi ja neke egzotike, ali evo gdje se za 5-6 stoja ista moze dobiti.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Stihoklepac and Eldorado like this.
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg ja nekako volim to more Jadransko djaba sve.Sad ovo gdje idem pa to je raj na zemlji.Toliko cisto, hladovina, mirno, nema bosanaca haman nikako, bar ova 3x do sada sto sam bio.Vidio sam ukupno 3 nase registracije.Idealno za familije sa djecom.Sad sam prvi put direktno dole na plazi u tom jednom holiday komplexu, ima hotelski smjestaj, apartmani i bungalovi.Uzeo sam all inclusive uslugu koja nije na nivou Turske ali meni dovoljno da ne mislim sta cu i kako cu za jelo bar i pice.Nama je bilo fanatazija ovih zadnjih godina stvarno nemam zamjerke :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma Hrvatska je prelijepa, imas i sta vidjeti i gdje odmoriti.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja i kuler smo jedine BiH table oko opatije :D
    Doduše ja sam Crikvenica više, stvarno vrh plaža, a opatija preljepa, Beč na moru

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    hurmash1ca likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    E ja uđoh u Bosnu :) dosta od mene :)

    Sent from my Huawei P30
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel ima neka stranica gdje pratite informacije o prelasku granice?

    Mene interesuje jednodnevni odlazak, najvjerovatnije Zadar i ove godine, eto planirao ici u Istru ove godine, ali to ce jos morati pricekati.

    Kako neću prenoćivati, necu onda ni imati dokument od smještaju.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ka se ne bih tako usudio ići. Trebaš imati neki od uslova koji su naveli.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hebi ih onda, moze se bez mora jednu godinu
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo prošle godine mi srali na granici što se nisam prijavio sada odem, kaže zakasnio sam malo i hoće 600 kuna da mi naplate. Idem od rata kod dede nikad se u životu nisam prijavio i sada i za to seru. Ne znam stvarno šta je sa ovim ljudima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nepozeljan si jarane, kad prije shvatis bit ce ti lakse. Us*urcili se kao da su Amerika, a istina je da su do grla zaduzeni, daleko vise od nas i treba im svaki fening turista. Da imas pasos EU drugacije bi te gledali.

    Zena i dijete mi imaju pasos Slovenije i predju preko granice da ih niko ne pogleda, a mene sa pasosem BiH gledaju kao da me interpol trazi.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma vala je meni mazohista svako ko ima živaca da ga jebu tako haman gdje stignu i kako stignu. Moze mi jednom prosuti taj odbojni i ogavni stav, sljedeci put sigurno nece.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    selvin likes this.