Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Reventon likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja svoju prije dvije godine 1500 platio

    Sent from my Huawei P30
     
  3. Talnay

    Talnay Aktivista

    Hvala na odgovorima, pa kojem bi vi dali prednost? I zbog čega?

    Meni i porodici je primarno gledanje TVa (Telemach), puštanje filmova sa USB-a ili preko mreže. Djeci youtube, PS4.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, dodje i taj dan, trebace mi novi TV, za nekih mjesec dana, zato valja na vrijeme pocet istrazivat. Nisam nikako u toku.

    Prvo i najvaznije pitanje, ima li ista od ovih HiSense, TCL, Xiaomi i slicnih televizora? Ili se bas mora ici na Samsung/LG/Philips/Sony? Kontam da jeftinije varijante ovih top proizvodjaca nisu cemu, te da bi alternative zapravo mogle biti bolje.

    Znaci ne trazim perfekciju, OLED i slicno, samo da je TV dovoljno "pametan", dijagonala da je danas vec prosjecnih 50", uglavnom da me ne handri sutra losa uniformnost pozadinskog osvjetljenja ili neki govnjivi interfejs.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    https://www.mediamarkt.de/de/product/_hisense-h-55-b-7100-2546218.html

    Ja ovaj uzeh zimus malo jeftiniji bio. Za te pare dobar tv. Samo imaj ocekivanja u skladu sa cijenom i bit ces zadovoljan. Ako si picajzla trazis mane i sl. onda daj 7-8 stoja eura i uzmi dobar tv. Koristim tv iskljucivo za filmove i nekad tekmu preko hdmi spojen na pc nekad ne upalim po sedmicu tv. Za koju god dok pojeftini ganjat kakav oled. Apps nisam nesto puno koristio yt, netflix i sl. radi ok.
     
    Stevie_Ray likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji OS on ima, jel brz interfejs?

    Tako sam i ja mislio, do nekih 400 EUR, preko toga mi se ne daje.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vjeruj da veze nemam koji je os al gugl kaze VIDAA U 3.0 neki njihov smart OS. Za interface brzinu meni je ok evo ti video
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Za 400e imas i LG/Samsung 55"
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imaju al to su bazni modeli. Kontam da ce drugi ponudit nesto vise.

    U biti trazim neki ekvivalent Xiaomi mobitelima (Redmi Note 8 npr) ali u TV svijetu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Tcl beton 680

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je kako vidim Android TV, i nesto je skuplji od ovih. Ima TCL valjda i jeftinije modele.

    Nije mi stalo do neke fenomenalne slike, vise da je brz interfejs i dovoljno bogat opcijama, te da nema probijanja pozadinskog osvjetljenja. Mali input lag bi bio bonus ako mislim kad kupit kakvu konzolu.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samsung RU7xxx, 55 inca, lagan izbor u tom cjenovnom rangu.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Moj 48H6400 je počeo sinoć dobijati neka blinkanja, ne znam kako se taj efekat zove? Kao da periodično probija osvjetljenje ispod? Ali brzo, par puta u sekundi, samo na jednom dijelu ekrana. Star je 6+ godina pa me i ne čudi, ali eto nije mi sad do mijenjanja :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ja popravi svoj (grom ga zvekno), nađoh matičnu ploču za 100KM u Šamcu, malo se provozao i riješio...
    Isti model kao kod tebe... Nije vakat bio za kupovinu novog...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko vrijedi onaj QLED, odnosno Quantum Dot? I koliko je Direct LED bolji od Edge lit?

    Kod mnogih modela jedva nadjem koja je izvedba osvjetljenja, u biti ako ne naglase Direct LED ili Quantum Dot, garant mogu racunat da je Edge lit?

    Nesto mi Edge lit i 50 ili 55 incha nikako ne idu, ogromne su udaljenosti i sigurno puno veca sansa za losiju uniformnost slike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Koke

    Koke Novi član

    Zna li neko ko je generalni zastupnik/uvoznik za Samsung televizore u BiH?

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Trebalo bi da je kimtec Vitez.
    Šta ti treba, ako je servisiranje ili rezervni dio onda ih možeš kontaktirat, ja sam neki dan pitao za matičnu ploču, dobio odgovor da se može naručiti, ali nije mi odgovarala cijena.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 8, 2020
  19. selvin

    selvin Moderator

    Da odgovorim sam sebi, mozda nekome pomogne u budućnosti jer dosta vas ima isti TV. Pogasio sam one eco i energy saving postavke, picture mode malo mijenjao na dynamic (inace stoji na movie), i nema vise blinkanja... Da li je neki temp fix, cut ce se.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Zastupnik je Samsung valjda? :D Mislim da imaju svoje predstavništvo i ako se ne varam oficijelni servis i podršku u Sarajevu. Ne znam ima li jos gdje u BiH.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk