Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Pozdrav forimasi, imam IPhone 6s i od sinoc mi stoji zaglavljen na Apple logu, uzeo sam ga prosle godine u Danskoj pa me zanima dali vazi jednogodisnja garancija ovdje kod nas u Mekline-u :(
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Posalji mail meklineu
     
    RED DEVILS likes this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Meni se ovo desilo otkako je Viber poceo da se rusi a sad vidim i da je Facebook :)
    Iphone 6s mi je bio na 50% baterije nakon cega je se ugasio :(
    Probao sam i sa Itunes da ga vratim na fabricke postaavke ali nista ni od toga mobitel je fakticki mrtav:(
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    provjeris imei na apple warranty check i ako je u garanciji nosi u mekline
     
    RED DEVILS likes this.
  6. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    U garanciji je do septembra 2020 :)
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 11, 2020
  7. nivla

    nivla Komšija

    danas zamijenih bateriju na iphone 7 nakon vise od 3g koristenja, telefon prodisao
    stara baterija iako je imala health 86% vec je ozbiljno degradirala i bila u service statusu
     
    bhd likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    na koliko se ukljuci taj service status i da li bude neka obavijest?
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema tu nekog pravila, kod mene na iP6s+ je Batt health bio na 81% (2 god stara) a nije bilo service statusa. Bateriju sam sam u aprilu zamjenio sa original novom baterijom, , nakon 2 mjeseca (64 cilkusa punjenja) bat health je pao na 99%.

    Taj status ti se pojavi kada telefon zbog lose baterije prvi put crasha.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, dobro da znam :D
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    bude obavijest kao zbog lose baterije bla bla i to je to status service
    trpio sam neko vrijeme jer mi je bilo zahmetli otici i ostaviti telefon u servisu,ali mobitel definitivno nije radio kako treba, cesto crash kamere, vibera, bilo cega sto povuce malo vise, cak i sim invalid znalo izbaciti kad nije na power saving modu, sad je koliko vidim sve ok i nije placebo al telefon je prodisao
    sto se samog mobitela tice i dalje radi kao i prvog dana i ne mislim ga jos mijenjati jos sigurno 2-3 godine jer sam od onih koji takve stvari tesko mijenjaju ako sve funkcionise kako treba
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ba, iphone 7 je bas zvijer i dan danas.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja ne znam kako vama pada tako health na bateriji... meni je svaka jabuka bila na 100% nakon godinu koristenja.
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    s obzirom na abuse sasvim korektno trajala, sa smart battery casemi traje dan
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene 92% 432 ciklusa ima


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To je apsolutno nemoguce i teoretski i u praksi
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    moguce jebimati dobar battery life ako iphone koristia kao obicni telefon sa svim iskljucenim, al to je nidje veze, imati 4g a ne koristiti
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @adsubzero zamjenjena prosle godine u 10-tom mjesecu, na telefonu sve normalno koristim :)


    [​IMG]
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne tvrdim da lazes da ti ne pise tako, ali naprosto je nemoguce jer baterija mora da degradira.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    BMK za bateriju, potrosni materijal, ne bih da je cuvam a da koristim LP mod na telefonu , da ne igram igre i da trcim na punjac kad padne ispod 50%.