Provjereno / Neprovjereno

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Aldiin, Jun 8, 2020.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vidim da na forumu nema teme za ovakvu diskusiju a vjerujem da ce svima dobro posluziti.

    Radi se o tome da svako od nas napiše i preporuči prodavnicu, radnika, servis, bilo šta gdje je imao pozitivno iskustvo ili nazalost negativno. Sve moguce dolazi, pišite od igle do lokomotive :)

    Pozitivna iskustva:

    Hudini (Milana Preloga, Sarajevo)
    Popravi.ba (Ferhadija, Sarajevo)
    ASC Servis (Fra Andžela Zvizdovića, Sarajevo)

    Negativna iskustva:

    AS "MEDO" (Velešići, Sarajevo)
    Zele Car (Vraca, Sarajevo)

    Ako nekog zanima nešto vezano za navedena iskustva, samo neka citira i ja cu elaborirati.

    I ja cu editovati poslije svoja iskustva, napisao sam par za pocetak.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    reserved za dodatne edite.
     
    Last edited: Jun 8, 2020
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam problem sa Proservis, ovlasteni servis od Tehnomaga (MobilMedia) za Candy.

    Jebem se sa njima od marta, nisu je popravili. Dobio sam neki broj od trzisne inspekcije pa cu danas da zovem. Nosili je jednom na popravak, nisu napravili i zvao sam ih da dodju da ponovo prave, niko se nije javio od polovine 6. mjeseca...
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prijavi inspekciji,nemas sta izgubiti
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Odlicna tema, pa da se pribiljezim sa svojim, nazalost negativnim iskustvom, a rijec je o ASBIS servisu (Sarajevo).

    U Plus-u kupio mami za rodjendan tablet Prestigio 10" (ne sjecam se tacnog modela), budzet je bio ogranicen pa se nije moglo nista bolje za do 200KM. Odem sa drugom na kafu da podesim tablet, da se ulogujem sa njenim podacima na PS, skinem igre, i da uziva. Medjutim, tablet onako iz kutije nece da se upali, mrtav.. spojim ga na punjac, pola sata tako, ne daje znakove zivota. Odem u Plus, i tamo stavimo na punjac dok je covjek radio storniranje da mi vrati pare jer nije imao drugi tablet na stanju a meni je trebao odmah, nakon par minuta pojavi se znak baterije na ekranu i krenu puniti.. Hajd kontam bice to sve ok. Kuci spojim na punjac da se napuni kako treba, dodje do 100%, ali kad se koristi jedva sat i po da drzi i ugasi se. Tako nekoliko dana sve kontam doci ce baterija sebi. Nakon 15ak dana, situacija ista, odnesem u ASBIS, objasnim situaciju, daju mi papir i kazu javice...

    Poslije 10ak dana, kazu rijesen problem, da dodjem po tablet, donesem ga kuci, ista stvar, nece da puni kako treba. Ponovo vratim i kazem da nista nije uradjeno, pogleda momak koji se tu nasao, kaze SIM procesor javlja gresku, reko druze ne znam ja sta on javlja niti gdje ti to vidis s obzirom da si tek upalio tablet, ali mene nikakav SIM ne zanima, tablet se koristi na wifi mrezi (jer ima mogucnost i 3G), i to je sve sto ja hocu, samo da RADI! Opet oni meni papir i kazu javice se...

    45. dan, istice zakonski dio u kom su obavezni da mi daju ili novi uredjaj ili povrat para. Pisem Plus-u o cemu se radi da su i oni upoznati, u isto vrijeme napisem mail i ASBIS-u da je zakonski rok istekao i trazim rjesenje odmah, ili cu otici u inspekciju i priloziti sve dokaze koje imam crno na bijelo, dobijam povratnu informaciju da je tablet popravljen, cekali su novu bateriju i da dodjem po njega. Gledam ima li kakvih ostecenja na licu mjesta, da ne bude poslije da sam potpisao da sam preuzeo bez ostecenja, sve ok.. ali tablet vruc ko da je iz peci izvadjen, pitam jesu li sigurni da je rijeseno, kazu sve je sad ok... Dodjem kuci, baterija bila na 66%, stavim na punjac, puni normalno, to je bilo oko 17h, izadjem vani, vratio se kuci oko 22h, baterija na 73% i ne mrda, popizdio sam... Odmah napisem mail Plus-u i ASBIS-u. Ujutro oko 9h dobijam poziv od covjeka iz Plus-a koji je bio vise nego prijatan, zamolio me da ne pravimo frku vec da samo odnesem tablet u ASBIS i cim predam da mu se javim. Tako je i bilo, rekao mi je da uzmem fiskalni i dodjem u Plus sa racunom i bice refundirano ili zamijenjeno za nesto u istoj vrijednosti.. Duzi je post, ali morali su se napisati i detalji :)
     
    Vedo and kolinsb like this.
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Prestigio je najveće smeće od uređaja koje sam u životu vidio katastrofa koliko smo ih na servis poslali.
     
    Aldiin likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    problem je sto kod nas bez frke ne mozes nista ni rijesiti...evo i tvoj primjer to potvrdjuje

    sto se prestigio-a tice,bolje je nemati nista nego nesto od njih...samo patnja ziva
     
    Benq likes this.
  8. nivla

    nivla Komšija

    sto se tice plusa ja sa njima imam samo dobra iskustva
    sto se tice asbisa i njihovog servisa ne znam da je ista ikad uradjeno odmah, vec su rezervni dijelovi cekali po 45 i vise dana, nisam nikad otisao do njih a da barem jedna osoba nije na reklamaciji nekog prestigio uredjaja
     
    Benq likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Najgore je sto se ni ovi iz inspekcije ne javljaju na telefon. Poslao sam im Mail.... Pa valjda će se javiti.

    Sent from my Huawei P30
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    @nivla takodje, Plusu skidam kapu za sve, uvijek su bili korektni. Dok sa ASBIS-om sami problemi, ne razumijem kako ce rezervni dio cekati po 45+ dana kad u garantnom listu stoji da je 45 dana zakonski rok za rjesavanje problema i da nakon tog perioda kupac ima pravo na novi artikal ili povrat sredstava.
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    pa ima tu nekih tolerancija s njihove strane
    tipa crko disk na laptopu i ja donesem samo disk na zamjenu, a u laptop ugradim svoj disk dok to ne bude
    tako da nije bas crno bijelo, ne mozes bas insistirati i biti bezobrazan, kad si tim postupkom izgubio garanciju
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    al fakat smece
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    To je druga stvar, ako izvadis pokvaren disk a ugradis svoj, a onaj pokvareni posaljes na servis. Ja sam se uvijek drzao onoga sto pise u garantnom listu i pozivao se na zakone o zastiti potrosaca. Svi oni to olako shvataju kad im se usmeno obratis i kazes da nema smisla vise i da ces se obratiti inspekciji i pozoves se na zakon o zastiti potrosaca, jer to je sve rekla-kazala i nista se ne moze dokazati ako dodje do spora, zato sve samo napismeno, u slucaju da se mora "potezat" za inspekciju, da se ima dokaz o komunikaciji, kao i svi servisni listovi sa detaljnim opisom problema.

    Jos da navedem Stanic servis na Stupu. Poblesavio mi LG 43" UHD, nakon dvije godine ekran haman sav poplavio, sreca imao sam one 3 dodatne godine garancije koje se dobiju kad se uredjaj registruje online. Odnio ljudima TV, oni narucili novi set dioda, sve ukupno trajalo 10 dana od dana predaje do dana preuzimanja, radi sve savrseno.
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    vidi takva je situacija bila, laptopi se koristili u firmi i treba danas ne za 10-45 dana, tad koristis licne kontakte da ispadne kao da su oni to dijagnosticirali i saljes samo disk koji si ti izvadio
    bila je i situacija sa serverom koji je comtrade uvezao i nisu imali nijedan rezervni disk za isti, pa smo stavljali sata ssd diskove dok novi disk ne dodje, bukvalno nov disk crko, trazili dijagnostičke logove sa servera, ja rekao novo ste poslali pokvareno, necu da saljem logove, i nakon nekih 60 dana dosao zamjenski disk, ne moram ni reci da je zamjenske ssdove isporucio plus u vrijeme kad im je cijena bila nemala
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam sa tim ASBIS imao super situaciju.

    UzeoTVphilips,i poceo onaj grey dim daima kad bijeli ekran gledas.
    Prozovem ih fino, neka dama preuzela sve podatke.
    Poslali euroexpres, Dosli ljudi po njega, nakon 30 dana donijeli novi , odnosno novi panel postavljen i to je to :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nakon prijetnji inspekcijama i malo "ubjeđivanja", dobit ću novu sušilicu.

    Sent from my Huawei P30