Beko ili Gorenje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Majesco, Jul 18, 2020.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Znam da je nekad Gorenje bilo kvalitetno, a danas koliko cujem i nije bas. Imao sam zamrzivac Gorenje od 210 litara, koji mi je pregorio prije 2 godine, a kupljen jos prije rata.:D Tako da mi zamrzivac ponovo zatrebao.
    Ima li iko iskustva sa Bekom ili Gorenjem zamrzivacima novih modela, konkretno me interesuju skrinje, oba imaju po 5 godina garancije.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja bih išao na BEKO, vjerujem da je jeftiniji, a kvalitet sigurno nije upitan. Gorenje jest nekad bilo sinonim za kvalitet, ali toga više nema jer mora se bit konkurentno na tržištu... Indesit takođe ima dobre frižidere, ne znam rade li škrinje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Majesco likes this.
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Jest Beko jeftiniji i sve naginjem ka Beku, ovi drugi imaju ocajnu zavrsnu izradu sto sam pregledao, do duse to su i lijeve marke.
    Beko HSA 32520 kosta 498KM, a Gorenje FH301CW na akciji 518KM, a bez 590KM
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gorenje zaobići u širokom luku, nije to viš ni G od starog gorenja

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 and Majesco like this.
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    I pretpostavio sam da je Gorenje truba, dosta sam cuo da su losi, a Beko nisam nikad imao.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja imam BEKO mašinu za veš, imao sam već jednu 9 godina, kupio novu jer sam staru poklonio punici i ona još uvijek radi, imala samo jedan kvar (četkice se potrošile na motoru), ova nova već dvije godine radi takođe besprijekorno. Skoro kupio perilicu posuđa BEKO, nema problema...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker and Majesco like this.
  7. kio

    kio Komšija

    Kod mene pola uredjaja je Gorenje a pola Beko. Kvalitet manje vise isti. Servisna mreza kod Gorenja je meni bolja, ali Gorenje nije kao sto je bilo nekada. Samo je brand ostao.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Majesco likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba voditi racuna da je servis blizu. Imam Indesit masinu za ves i jedini servis je u Sarajevu i u slucaju belaja bio bih u problemima, mada evo 8-9 godina radi bez vecih problema.
    Gorenje i Beko ima servis u Tuzli i uzeo bih sto je jeftinije i ima duzu garanciju, kvalitet je manje vise isti.
    Btw Gorenje su slovenci prodali kinezima prije par godina tako da...
     
    Majesco likes this.
  9. Majesco

    Majesco Aktivista

    dams82 likes this.
  10. Majesco

    Majesco Aktivista

    Stigao jutros i sve super.
    Mala zamjerka je na kratak kabal nije ni 80 cm dug, ovo nije samo Beko kriv nego i drugi proizvodaci to rade, prije su kablovi bili 1.5 m, cijeli razmjestaj u kuci radi kabla.:mad:
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Bolje kratak kabal nego radni vijek iako je sve sad kratkog vijeka, ništa nije kao prije.. Da te posluži i vazda bude pun (da ne troši struju džaba)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Majesco likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Produzi ga, to je 5min posla.
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja kad sam kupovao, kabl posebno morao kupiti, Beko je u pitanju. Svakako je lako zamijeniti kabl.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Jedino uz štednjak ne dolazi napojni kabel, ostali uređaji treba da imaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Beko frizider bio u pitanju. Uz stednjak kako kazes se obično ne dobija jer moze ici dvofazni ili trofazni sta kome treba.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Prvi put čujem, neko je tu debelo uštedio, zamisli serija od par hiljada frižidera i isto toliko kablova koji nisu ugrađeni...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    8 KM platio kabl, dobro se sjećam, tad bila neka radnja u shopingu na Grbavici.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Necu za sad kabal mijenjat dok je pod garanciom, a kad prode onda zamijenit ima ih po 1.8m dugih za kupit.
    Taman malo monotoniju razbit drugim rasporedom:D
     
    dams82 likes this.
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imate li neku preporuku sada konkretno izmedju ova dva brenda?Moram uzeti sporet sa ravnom plocom pa se dvoumim izmedju gorenja i beka?Oba imaju 5g garancije.Sa sporetima bas nemam iskustva od ova dvva brenda.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    zbog servisa samo beko