Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Po čemu nula? 0 stvari koje tebe interesuju ili objektivno nula?

    Turn 10 je radio na engineu, sljedeća forza Motorsport je next gen only.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije lose, mada pola naslova izgleda u ranom razvoju. Halo mnogo lose izgleda graficki.
     
    Vedo likes this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je Halo razocarenje sto se tice grafike, samo gameplay mi se svidja.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Avowed od Obsidiana bi trebalo da je duže u razvoju, spominju da je ta igra prevagnula da ih MS kupi, ali generalno upravu si, jer ipak nisu toliko davno kupili sve te studije, pa ne mogu odmah izbaciti igre. Ne bih se složio za Halo, nije mind blowing ali ni "mnogo loše", pogotovo jer je 60fps.
    Sve u svemu, nije više samo halo gears forza :D
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa od next gena očekujem neki pomak u grafici. Ovdje nit jedan naslov nije mogao ni prismrditi npr. Rachetu sa PS5. A MSova konzola dosta jača. Novi Halo vidi se da je 1.3TF Xbone igra, detalji nula, model puške nula, texture prosjek itd, eto jedino sto je 4K@60fps.

    Fable trailer nije in game tako da to ne mogu pikati.

    A grafiku na stranu, koliko su studija pokupovali, mislio sam da će me bar jedan pokazani naslov "natjerati" da uzmem i novi Xbox..

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Jasta, ovaj novi Halo bas nije bio naslov za show off next. gen konzola. Izgleda kao neka prosjek igra sa ove generacije. Realno, nismo vidjeli nista impresivno ni od Sony-a. Vjerovatno ni jedan developer nije spreman pokazati malo kompleksnije AAA naslove. Jedino sto me obradovalo je Stalker 2, a to cu na PC-u odigrati. Nista od jacih igri jos par godina. Makar od onog sto mi ocekujemo, sto ce biti pravi next. gen. Ja cu kupiti PS 5 odmah na launchu, pa nek se kiseli, dok ne dodju dobri naslovi. Svakako ce mi koristiti kao glavni streming uredjaj u kuci.
     
    Esh likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mene najvise interesovala cijena. Kontao oni ce reci svoju, pa ce Sony odmah svoju izbacit za koji dan, ali corak.

    Prezentacija pristojna. Negdje su tu Sony, i Mic. sa ovim Covid prezentacijama. Mada je XB u startu u minusu jer sve igre ce biti dostupne i za PC na izlasku.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Aha, i ja gledam reko sad ce ubacit na kraju makar datum, ali jok, nista prije septembra/oktobra..

    Za Halo ce biti sva prica vezana za kakav je mp, vecina ostalih, novih naslova ce biti dostupna barem 2 godine..
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    U augustu idu i jedni i drugi sa cijenom. Ne može ms reći cijenu series x dok ne predstavi Lockhart, tj series s konzolu, koja treba biti 1080p budžet varijanta.

    Puno je bolje bilo sa E3, svi idu na sve kad je E3, a ovako samo neka kalkukisanja. Kažu da ni Sony ni MS namjerno nisu predstavili sve igre da kasnije opet mogu još pokazati :rolleyes: To je MS i rekao sinoć na kraju prezentacije.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Daj nam novi GoW da odmah polude preorderi :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo igram Shadow of the Tomb Raider na PCu, i igra izgleda više next-gen od bilo koje prikazane igre na ovom eventu, hype nikakav

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Zer0, Neso and Aldiin like this.
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je TOMB premocan, stvarno su svaki dio super uradili. Nesto kao uncharted za pc :)
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Nisam je jos igrao, dugo se kanim. Sve me nesto odvuce da je ne kupim :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobra igra, ali Uncharted je nivo iznad sto se tice dijaloga, price, likova. Ne da je kvalitetno napisano, nego je produkcija vrh. Pricu i likove i TR zaboravis poslije 2min.
     
    Patton2410, Esh and Neso like this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vala ja sam i uncharteda zaboravio, ali je bolji.
    Lara je imala potencijala posebno da su gameplay fokusirali više na stealth nego na jeftinu akciju

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Eh Vedo ti poredis igru koja je graficki sigurno u prva 3 mjesta ikad i koja je tehnolosko cudo...PC ima vec next gen, Tomb Raider, RDR2, Metro sa Ray Tracingom, cak bih dodao i Borderlands 3, po meni je ovo next gen naslov, ja u zivotu nisam vidio bolje osvjetljenje u igri, cak i RTX je ponekad smjesan sta moze Borderlands 3 sa UE4...
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Decerto

    Decerto Komšija

    koliko ce proc dok neko ne napravi halo battle royale ? Citao sam negdje da su stavili free to play jer ce ubacit battle pass sistem kao npr apex.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je sto svi pokusavaju da budu unikatni pa dobijes retardirane BR igre. Umjesto da se vrate krojenima, zasto je BR postao popularan, imaš onu Ubisoftovu skalameriju ili BR tetris.

    Ja bih prije igrao Player Unknow Battleroyale nego bilo sta na trzistu (osim PUBG i COD-a). Samo za COD ipak treba jaca grafa jer je na nizim postavkama preruzna igra.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naravno da će biti battle pass, pa moraju od nečega zarađivati, mada nisam vidio da je negdje potvrđen. Potvrdili su da neće biti real money loot boxes, a kozmetika i to je sastavni dio svake multi-player igre danas, bila pay ili free to play.

    Koliko znam rekli su da neće biti battle Royale u halo, makar na launchu, a možda kasnije dodaju kao call of Duty. Mada, ako Forge bude dobar, napravit će ga neko od fanova ako ga 343i ne napravi.