Smart TV za prikazivanje reklama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by josip122, Jul 21, 2020.

  1. josip122

    josip122 Novi član

    Pozdrav, htio bih u prostor postaviti TV i da se na njemu vrte reklame sa USB sticka! Da li netko zna na koji nacin se to moze odraditi, da se stalno vrte reklame?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    na video playeru ukljucis opciju "repeate" i trebalo bi da fercera konstantno
     
  3. josip122

    josip122 Novi član

    Da li postoji mogucnost spajanja na TV remote, nesto slicno kao sto je Team Viewer ili any desk?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    koliko ja znam, ne za ove obicne "kucne"... Pro vasrijante koje se spajaju na mrezu, u domenu i slicno, one nude te neke napredne opcije, ali to je i skuplja varijanta.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Postoji remote-om, kod nas se zove daljinski :D A bez zezanja, ne kontam svrhu te ideje? Zakaci neki mini PC nazad i radi šta hoćeš, što mora biti usb.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. josip122

    josip122 Novi član

    Ma ne mora biti usb, hocu da se
    Mogu spojiti remote, jer tv nije bas na pristupnom mjestu. Ocito bez mini pc-a nista.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Teamviewer radi i na Raspberry-Pi. Možeš ga naći za 60-100km, ujedno ti može vrtiti reklame (doduše 1080p). Zakačiš ga na zadnju stranicu, spojiš HDMI i napon i to je to.
     
  8. josip122

    josip122 Novi član

  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  10. selvin

    selvin Moderator

    Iskreno, ja bih radije mini pc nego raspberry pi. I njih mozes naci za 50-100KM. Imas vecu fleksibilnost na PC.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. josip122

    josip122 Novi član

    Moze neki prijedlog za mini PC?
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    njemu treba neki digital signage software koji sluzi za ove stvari, eto jedne stranice sto sam mu gore naveo.

    u tom softveru odnosno web aplikaciji moze stimati, tranzicije, praviti playliste, praviti schedule, koliko dugo ce se vrititi playlista itd itd.

    pc ili raspberry je skroz nebitno.
     
    Qler and josip122 like this.
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ja govorim sa hardverske strane, mini pc je bolja opcija. Softver će naci bilo sta, kad je vec bila opcija samo usb i player, sa mini pc moze koristit sta hoce.

    A koji mini PC, to ne znam, nadji nesto na piku sto ti odgovara cijenom. Sve je to u pet deka.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    josip122 likes this.
  14. josip122

    josip122 Novi član

    Ovo je ok, ali malo preskupa pretplata 29,95 dolara?!?
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Skupo jeste, ovo je vecinom za biznis korisnike.

    Pogledaj alternativu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja, kako rekoh uzmes mini pc, power point ili video player i lagano. Nisi sigurno neki gigant da ti se isplati ovo, da jesi ne bi sam sebi trazio rjesenje :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. josip122

    josip122 Novi član

    Ne isplati mi se nikako, jer je bas skupo, izgleda da ce mini PC biti najrealnija opcija.
     
  18. josip122

    josip122 Novi član

  19. selvin

    selvin Moderator

    Po ovom sto pise trebalo bi da moze. Nemam iskustva sa ovim stick-ovima, i nesto sam skeptican sto se tice dugotrajnosti i pouzdanosti.