Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

  2. dams82

    dams82 Komšija

  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Najbolje da nazoves i upitas. Mada oni su sto kazes najvise serviser za telefone, tj Mobis


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Hoću da kupim 75" Samsung TV, neću ići na QLED, već obična LED tehnologija. Sluziti će za PS5 & YT & Netflix.

    75RU (2019) je 2000KM, 75TU (2020) je 2400. Googlao, ali ne mogu bas da skontam vrijedi li se pružiti tih 400KM više, vrijedi li taj Crystal procesor te doplate? On upscalea sliku navodno, meni to vala i nije bitno. Ne znam da li im je panel isti, oba su 4K@60 Hz.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima li neka stranica da review-a modele televizora, pise o perfomansama ili objasnjava sta gledati prilikom kupovine?

    Googlam neke modele ali, nista skoro o njima ne mogu naci.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    rtings.com
     
    Aldiin likes this.
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. alen_89

    alen_89 Novi član

  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. alen_89

    alen_89 Novi član

    dobijes fiskalni i garantni list (pecat), koliko se sjecam pise ovlasteni serviseri KIM TEC Sarajevo i jos jedna firma...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. alen_89

    alen_89 Novi član

    U aprilu kupio kod njih 75" i soundbar eto koliko se poznajemo , tražio najjeftinije i oni bili povoljni od domoda, tehnomaga,tehnoshopa,televizori.ba,ekupi.ba... sam provjeri i vidjet ces.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemaju na stanju, zvao sam ih :/

    A mislim da cu ici na QLED, radi tog 120 Hz panela, nisam jos siguran.

    75Q60R 75" QLED Q60R je oko 2.900 KM na Piku, izgleda super cijena. Pa evo upravo cesljam reviewe da vidim vrijedi li tih dodatnih 1.000KM dati za Q60R naspram TU/RU serije.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni Q60R neka sreca. Bolji je jedino od Q60T sto se QLED modela tice. Tek Q70R odnosno Q80T (jer ove godine su napravili korak unazad u citavoj ponudi QLED-a) su “pravi” QLED, sa FALD dimmingom.

    TU/RU su naravno jos losiji. Samsung je ispo veliki supak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako već ideš na novi tv obavezno traži 120 hz panel sa hdmi 2.1 zbog next gen konzola.
     
    Vedo and Esh like this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Q60R daje prakticno isto kao RU71xxx a za vece pare, bolji daljinski jedino.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam uzeo TU71xx 65, prezadovoljan, tv je fenomenalan, slika brutalna, odziv u igrama jos bolj.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma eto čitao sam dosta, nije bas Q60R isto sto i TU/RU 7xxx serija. Razlika je sto Q60R podržava 1440p@120 Hz, a druga stvar je peak brightness, Q60R ima oko 450, ovi TU 250.
    Navodno je Q60R jako sličan sa 8000 serijom.

    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-samsung-tu7000/780/9814

    @zoi - realno će jedino Tetris i sl biti 4K@120fps
    Kontam TV se uzima jednom u 5-10 godina, pa reko možda vrijedi tih dodatnih 1000 za Q60R. A 75" Q70 je preskup, 5.000KM.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 2, 2020
    dams82 likes this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma