Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Vedo nisam govorio o 4k/120fps nego samo o 120fps, pa makar i full HD, a i 1440p je ekstra. 60 vs 120 je ogromna razlika. Ne znam koliko ti često mijenjaš televizore, ali ako ne mijenjaš često za mene bi to bilo make or break odluka.

    Koliko sam primjetio ti daješ oko 3000 KM na tv, za te pare bih bio itekako zahtjevan. Ako se moze za 2500 kupiti 55" LG B9 oled koji je u vrhu u svim kategorijama, zašto onda za 65" sati 3000 i da nemaš ni 120hz panel, loš hdr itd.

    Moj savjet bi ti bio da ganjaš one akcije na ekupi, imtec i domod kad daju popust od 10-15% na plaćanje karticom. Dobro se uštedi.

    U Domodu mislim da imaš na Sberbank ili Sparkasse karticu svake srijede 20% popust, to je ogromna razlika na 3000 KM. Za toliku razliku se isplati maksuz otvoriti račun u banci ako nemaš nikog sa njihovom karticom.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj 75Q60R podrzava 1140p@ 120 fps. A gledao sam i u radnjama, nema ga ispod 3.500 KM. A kod ovih je 2.900 KM.
     
  3. black

    black Komšija

    Evo moj setup, kupio nedavno 65RU7092 , bio 200 KM jeftinije od ovogodisnjeg modela a slika je navodno i bobu bolja na starom. Tu je i Denon X1100W, praaavo jeftino kupio i dva Yamaha NX-E100 zvucnika. Tu je i EON box koji je useless kao media player, kupio sam ODROID C4 na koji cu nabaciti CoreElec. To je jedan od rijetkih nacina da imam 4K HDR i HD zvucne formate (DTS HD MA i Dolby TrueHD).
    Uskoro planiram kupiti centar zvucnik i dva surround back zvucnika a mozda i AV receiver nadograditi da dobijem Dolby Atmos podrsku i HDR passthrough. Tad bi ugradio i dva zvucnika u plafon :D Uskoro ce doci ljepsi low board a TV ce na zid :D

    PS. Udaljenost od TV 2.7m, na prvu ogroman TV ali sad je pravo sjeo
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    NeTRa1der, edgsi, aNaToMiC ! and 2 others like this.
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je dobro, ali zar za te pare je može neki bolji tv, ili se jednostavno tako 75" kreću?
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne vezano skroz za temu, da be otvaram novu, da li neko od vas zna da li je na Samsung Tizen smart televizorima dostupna disney+ aplikacija?Na disniju pise da ima za sve tizen tv proizvedene od 2016g pa na dalje.Kod mene je 2017 model ko kretno UE50MU6172 a na app store-u nema aplikacije kada pretrazim?
    Hvala

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma uvijek su ovi 75 skupi bili, jednostavno velik panel. 75Q90 je 10.000KM koliko se sjećam. 1.900KM za 75" 7XXX I 2900 za 75Q60R su super cijene, čak i kad porediš sa Njemačkom ponudom.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Možda Disney ne podržava našu regiju pa ti je zato nema

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema ni kod mene. Model tva je UE43MU6172

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam onaj iskoristio onaj trial, ima app, vjerovatno je do regije.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Nema Disney+ za našu regiju nikako, baš mi se neki dan kćerka žalila na to

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Žena kuka da će 75" biti preveliko (djeca često gledaju tv u dnevnom), ja kukam 65" je premala :) e nadjoh da imaju na stanju 70RU7022 za 1600KM.

    Ovi svi ostali sa Pika su ubleha, iako svi u ponudi imaju Q60R, RU8 itd niko ništa nema na stanju, imaju samo ove downgrejdane nove modele.

    E sad, za ovaj 70RU7022 ne mogu naći kakav review, trebao bi biti VA panel, trebalo bi biti sve isto kao ostatak RU 7xxx serije?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zena nek stavi heklanje na tih 10 inci kad djeca gledaju.
     
    zippoo, Eldorado and Vedo like this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sigurno je VA, nema drugih kod Samsunga.

    Kod LG opet nema drugih nego IPS, ako izuzmemo OLED.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima, gledam video Rtingsa, ubij me ako se sjecam koja je serija, al kao culi su rumor da 43" i 75" nece biti VA u toj seriji. Pa zato pitam.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne znam koji je fazon Samsungu.

    Kad sam uzimao MU 6172 npr 50" VA panel a ja uzeo 55" IPS panel.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Uzmi 75", i ja sam se sjebao kad sam kupio 65" na 2.8m udaljenosti, ali za par dana "smanji se". Za igranje se cak malo primaknem, a filmove kad gledam fino se zavalim.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja se na 65 primaknem, a kad sam tek kupio izgledao prevelik. Slijedeci 75 def
     
    Esh likes this.
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Isto evo, kupio 65, reko sta je ovo ovako ogromno... postavio na zid, proslo par dana, uhh reko, moze i 75 :D
     
    Esh likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuu, nemojte me prepadat, ja jos kontam moze 55” a kao 65” bi bilo za cinema efekt, udaljenost nekih 3m, valjda.

    A sad kazete da je malo i 65”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam išao sa 48 na 55,kontam neki upgrade, jedva da se primjeti
    Ne može ba bit prevelik ako ima prostora u sobi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk