Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jel to znaci da ce biti live service game? Meni licno nema mrzeg koncepta.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    To je koncept izmišljen da mogu pull the plug u bilo koja doba.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svaka multi-player igra je live service, zašto bi to bio problem?
     
    Last edited: Aug 3, 2020
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    F2P igre su tipicni GAAS, a sada PUBG i ovi današnji slicni naslovi. Ali stare igre koje imaju kampanju + multi sa DLC-ovima su drugacije. Nisu live service jer nisi morao placati u nedogled. Što bi se reklo, danas je to "ongoing revenue model". Recimo uzmes neku zavrsenu racing igru koja ima podrsku za MP. Sam MP ne cini igru live servisom. A danas imas assetto corssu koja je izasla sa 5 staza i toliko auta i evo vec par godina traze pare za novi sadrzaj skoro svaki mjesec. Igra koja nema kampanju. GAAS je izbacivanje mikro-transakcija u nedogled i sadzajem koji se ubacuje na kašikicu. Slazem se, tehnički mozes reci da su pojedine GAAS jer ih izdavac odrzava na zivotu ali je velika razlika prije i sada. Današnje pay to play igre nisu nista do kopije F2P naslova.

    Ove popularne shooter igre su sve izasle sa jednom mapom. A onda postepeno podju ubacivati sadrzaj ako se bude igralo. Dok si prije imao zavrsen pošten multi a ne beskonacnu betu, par DLC-ova i to je to. Sadrzaj koji je u naprijed planiran i kreiran. Sadrzaj koji je daleko bio kvalitetniji. Dok je ovo danas mislim ipak nesto drugo. Razlika je u tome sto je prije taj MP bio gotova igra. A danas je taj live service koji konstantno trazi $.

    Danas su te igre u mraku. Ako se ne prodaju, samo se ugase.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Fortnite je okicenje gaas igre pa ne moraš ništa plaćati. Sea of thieves također, kupiš igru i igraš, a sadržaj se dodaje. Call of Duty modern warfare. Apex Legends. Dota 2. Star wars Battlefront 2. Gears 5. Warframe. I tako u nedogled, sve multi-player igre koje su live service a koje ne plaćaš ništa dodatno u nedogled za multi-player osim ako hoćeš neku kozmetiku, a imaju ongoing revenue model.

    Ne znam šta je sad tačno problem u ovim igrama sa strane poslovnog modela? Što izdavači kontinuirano zarađuju? Što ti dodaju sadržaj za džaba dugo nakon izlaska igre? Otkad je to podrška za igru nakon izlaska minus a ne plus?

    Evo korektan primjer call of Duty modern warfare 2019, izašla kao kompletna igra, puna sadržaja, ne možeš ga se iz igrsti, a od izlaska do danas dodali totalno novi mod, igru u igru (warzone), dodali tonu novih mapa za sve postojeće modove, dodali novog oružja i sve to džaba bez ikakvog plaćanja. Imaš kozmetiku koju ne moraš nikad kupiti, ništa slabiji nećeš biti, imaš battle pass koji možeš džaba zaraditi. I to je sad lošije od call of Duty 4: modern warfare iz 2007 koji kupiš i onda čekaš nastavak za novi sadržaj? Ne razumijem stvarno od čega vi pravite problem.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igram BF5 koja je live servis igra, i u 2 godine od kako je izasla sve smo na kapaljku dobijali. Prije par mjeseci su prestali i izbacivati content za nju.

    Radije cu platiti za premium i imati garantovan content, nego ovako na kapaljku cekat da nesto izbace.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Fallout 76
    Anthem
    BF5
    Assetto Corsa Competizione
    Destiny 2
    Division 2

    Ima primjera koliko hoces gdje je igra unistena live servisom ili je ista postala p2w. Par popularnih IP-eva ili to sto je D2 presla u f2p model, ne opravdava nacin monetizacije.

    Ovu temu je obradilo vise ljudi u detalje. Mrsko mi pisati i kopati lazna neuspjela "road map" obecanja. Kako rekoh, to je F2P nacin poslovanja jer su igre za uzvrat bile free da se ukljucis. Ali su F2P naslovi bili cisto zlo. Cast izuzetcima poput Fortnitea.

    Ne mogu sve one zivjeti od skinova. Imas R6 koji masno naplacuje nove operatere a ti dok sakupis dovoljno ingame novca da ga kupis, isti bude nerfovan. Meni je, ruku na srce, R6 najdrazi FPS ali je nemoguce drzati tempo sa novim sadrzajem.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Problem je sto ne fokus najvise na kontentu, a najmanje na gameplayu. Ma koliko cudno to zvucalo.

    Kozmetika i dodaci za puske i vojnike je bilo sekundarna stvar, primaran fokus je bio na gameplayu odnosno na napucavanju i skillu.

    Zato danas koliko god toga izadje ljudi najvise gledaju te stvari a najmanje gameplay.

    Mada ni danas ne bi mogao uopste izbaciti neku igru bez dodatnog kontenta a la cod 4 pa i bc2 koji je imao samo vietnam ekspanziju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta je problem sa destiny 2 i the division 2?
    Anthem treba da dobije 2.0 verziju krajem godine, radi se na igri konstantno, nije odbačena. Fallout 76 dobio tonu nadogradnji, fanovi sad zadovoljni, pogotovo sa zadnjom velikom nadogradnjom, popravili većinu glavnih mana. Šta će on na toj listi? BF 5 vi više pratite, znate njene mane, ali dodavanje mapa vs premium kao prije ne može biti mana jer ste se prije žalili kako nema igrača na premium mapama i da premium zato nema smisla kupovati.

    Ne znam eto, sve najveće gaas igre su navedene i ne vidim kako su uništene?

    Evo jos dvije - GTA V i rdr2. Obje imale kompletan single-player, multi-player dobijaš tonu sadržaja nakon izlaska igre za džaba.

    Stvarno ne mogu da vjerujem da je nekome problem što dobijaš novi sadržaj džaba dugo nakon izlaska igre.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzeh Xbox One X, e sad kako ovaj Game pass uzeti? Nece da prodje placanjem putem PayPala (izbaci neku random gresku svaki put), ne sjecam se na koju "foru" se kupuje od MSa?

    Btw, ova ponuda je nenormalno dobra, PES 2020, NBA 2k20, F12019, RDR2, Forza 4 itd itd za par dolara mjesecno.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je PayPal ako se dobro sjecam na USA i account je USA stavljen i plaćam uredno. Znaci PayPal i account moraju biti ista lokacija ako sam u pravu

    Sent from my Huawei P30
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako si uspio stavit da ti PayPal bude USA?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene je PayPal isto povezan sa MS acocuntom, a Paypal mi je ovaj domaći made in BiH. Nemam pojma kako sam to naštimao.

    @Vedo imaš na cdkeys gamepass kupiti, ja ga tako kupujem jer je jeftinije. Tri mjeseca kod je prilično povoljniji nego direktno od MS mjesec po mjesec, a ako hoćeš da ga baš dugo stackas ljudi kupe gold pretplatu pa je convertaju u gamepass ultimate. Može se tako maksimalno tri godine stack.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesu li ovi gamepassovi na Cdkeysu region locked?
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nemam pojma kako sam to odradio, ali mislim da treba samo biti ista regija na oba servisa.

    A Nešo mi je kad sam uzeo xbone kupio MK XL u USA a ja sam bio tad na BiH regiji i nisam mogao aktivirati igru.

    Sent from my Huawei P30
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imaš one na kojima piše worldwide kad otvoriš. A svakako na xboxu možeš mijenjati regiju kako hoćeš. Ja jedino ne bih kupovao one za Brazil, jer su neki uspjeli aktivirati a neki nisu.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam dobio 30 mjeseci game pass ultimate-a za 90 eura.

    Stackao live gold pa onda aktivirao game pass ultimate kao sto zoi rece.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma uzet cu ovaj na CDKeys od 3 mjeseca, nije vala neka pljacka.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Novi Xbox dolazi u novembru, Halo odgodjen za 2021.
     
    Vedo likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači neće imati nijednu igru koja će biti razlog da se kupi konzola

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk