All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam sa elmconfig ovo odradio.. a bas cu probati mozda danas forscan, da vidim da li on nudi vise opcija.
     
    dams82 likes this.
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ELMconfig sam koristio na Cmaxu a Mondeo mk5 nije podržan jer je mladji od ELMconfig programa. Bio je neki Fooocus za ove mladje fordove al i on se ne razvija vise tako da za mondea mk5 ostaje samo forscan. A licencu možeš obnavljati beskonačno po 2 mjeseca.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    moram se svaki put registrovati na forum da je obnovim? ili samo ponovo zatraim code?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel moze ukratko kako to funkcioniše, pretpostavljam mogu i dijagnostiku očitati sa tim odb?
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mozes, ali dijagnostika je najmanji problem, to moze i obicni OBD (imam neku app na telefonu koja na fordu cita i stanje DPF-a) ali ovdj emozes paliti i gasiti neke funkcije na autu, npr. ako ugradis navigaciju sa ovim je upalis na modulu da radi sve, bez toga ne bi radila.. i slicno...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    A gdje kupiti taj kabl za skodu recimo :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Aug 11, 2020
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Navodno Mostar

    [​IMG]
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    e za škodu fakat ne znam, ali sumnjam da nema nešto slicno za VAG grupaciju :)
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje inace nadjete te kablove, online?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    samo dzaba kabal ako nema software da to odradi.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha zna li neko kako se zove taj software za VW grupaciju i ima li trial? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    dmr likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tražili ljudi najlošije ceste u Evropi da testiraju :D[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ja imam takav univerzalni elm327 i radi na BT, spojiš ga sa telefonom, može i forscan samo treba kupovna aplikacija, ova besplatna nema sve opcije. A Dino je kupio kabal sa slike podavno.
    Za VAG ima mnogo kablova, treba tražiti da piše hex+can na njima. Software se takođe može skinuti sa neta. [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni izgleda kao gradjevinska masina sklopljena u nekoj garazi. Pogotovo zadnji dio.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam uzeo na eBayu neki elm OBD II bluetooth adapter i stoji vazda uštekan u autu :D Mogu vidjeti greške i brisati ih, gledati parametre, ali za novija auta čini mi se ne pije puno vode.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    To kad kazes sklopljena u garazi zvuci kao da moze svako napraviti. Meni izgleda bas kao dobra kopija. Evo detalja:

    https://www.bug.hr/zabava/u-mostaru-izradjen--cybertruck-16160

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako se sjecas engleskog tv show Leepu & Pitbull koji su sklapali lude dizajne, ovaj cibertruck me podsjeca na njihov dizajn. Ne govorim o tome jel replika ili original Tesla, vozilo izgleda bezveze.