Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kada skinem film na usb, kaze mi audio format not supported?

    Najbolje postavke tv-a za igre?
     
    bhd likes this.
  2. black

    black Komšija

    Vjerojatno ti je DTS zvuk, TV-ovi obicno podrzavaju samo Dolby.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Možda je dts, a TV ne podržava? Moj novi Samsung npr nema dts, moram pazit kad biram filmove...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo skinuo drugi kojem audio format nije DTS i sve je ok..
     
    dams82 likes this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Sinoć mi se pojavi čudan problem sa ovim novim Tvom. Gledam EON i sve ok, I onda sa mobitela castam YT video na YT aplikaciju samog tva(ne EON boxa), I krenu video na TVu. Al kako krenu video tako poce abnormalno crno blinkanje, kao 50 horizontalnih crnih linija preko videa i toliko je jako blinkalo da sam ugasio TV. . Probam opet isto, i opet isti problem. Ugasim opet, upalim na EON i sve ok. Probam poslije i YT app od tva i sve ok.

    E danas bio TV ugašen par sati, upalim ga i poce to blinkanje ludjacko i na EONu i YT i Netflixu. Ugasim pa upalim TV i sve ok.

    Zna li ko sta mu je, Jel imao ko sličan problem :/

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 8, 2020
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne bih ja tu puno razmisljao, treba to vratit na vrijeme.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma Kontam može li sta do mene biti, prije nego zatrazim zamjenu.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Za početak vraćanje na fabričke postavke, update software ako ima... Meni se takvo nešto nije nikad dogodilo. Jedina zamjerka koju imam (nije direktno vezana za tv) je EON aplikacija, inače radi mnogo bolje od EON boxa, ali kad upalim tv, a aplikacija je bila aktivna prilikom gašenja zna se desit da zabaguje, ne prima komande par sekundi i najčešće se restartuje. Nije to često, ali zna da nervira... YouTube, netflix, Spotify, HBO, daily motion aplikacije rade savršeno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije mi se vise javljala ta greska.

    A mali tip, ovo nisam prije znao, na mobitelu u "Smart Things" povezem mob (S10E) sa TVom i onda mogu da dobijem zvuk TVa preko mobitela tj njegovih slusalica, radi i sa YT, Eon ,Netflix itd.
     
    bhd likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pokusavam EON app da instaliram na TV.

    Kad kliknem Instaliraj, samo vrti 20-tak sekundi i vrati me opet na instaliraj..
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Bila ista stvar i kod mene kad je TV bio nakacen na net putem kabla. Prebacio ga na WiFi i prođe instalacija.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Vozdra, moze li neki savjet do 42" TV. FHD - ne mora biti 4K, ne mora biti ni smart, nesto casual, garsonjera u pitanju kod stare pa i ne treba nista vece. Cijena, a ne znam do 1000 ako moze sta dobro bilo bi ok. Hvala

    EDIT

    Evo sada gledam, standard je sada 43 a ne 42, vremena se mijenjaju. Naletih na ovaj jeftikaner 43ru7092, jos 4K, ja mislio necu moci ni FHD uzeti, sad gledam svoj P42ST50 samo radi crne boje joj ne dam moj TV :)
     
  13. black

    black Komšija

    Kod mene nece WiFi nikako na TVu, ni naopako haha
    Sreca pa imam kabl za sve uređaje sa ethernet portom.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  14. Esh

    Esh HWB

     
    Picoooka likes this.
  15. xman

    xman Komšija

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Za te pare mozes uzeti 4K LCD 43" Samsung. 600KM platio otac nedavno jedan ali ne znam tacno model. Mogu pitati.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da novu temu ne otvaram.Ima li ko od vas kakav polovnjak lcd od 32" trebace mi od kraja oktobra da ne dajem puno para posto selim za Sa na dvije godine a cisto da imam tv da se moze pogledati serija, film i vijesti :) ? Pa ako ima na pm da se javite.Hvala

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Last edited: Sep 7, 2020
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  20. xman

    xman Komšija

    40" max bi uzeo. Tj,43 koliko je vec standard.