All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Žali bože raptora.
    Tesla je generalno bezveze a da li mogu ovog kamiona ikako napraviti da bude road legal je pitanje. Ovo je više marketing i generiranje interesa za kompaniju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Meni je samo cool sto je jedna ekipa iz BiH napravila nesto ovako vjerodostojno. Ne ulazim u to koliko je cybertruck razumno vozilo ili ne. Entuzijazam se cijeni :) Da svi razmisljaju 'zali Boze raptora' jos bi se vozili u konjskim kolima.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Qler and kvaju like this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Cybertruck je cirkus ali respekt ekipi koja ga je dobro iskopirala.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nemoj. Kakve veze to ima sa napredkom u bilo kojem obliku. Eto Tesla je naprednija od raptora, pa raptor je pet puta bolje vozilo. Nekom se sviđa Raptor nekom ova kanta, bože moj.
    Mlada je odradila svakako dobar posao, svaka joj čast.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Cuj kakve to veze ima sa napretkom? Je li me stvarno to pitas? Pa ovi ljudi su vise naucili kopiranjem cybertrucka nego mnogi za cijeli svoj život diveci se raptorima i misleci da je to vrh. Kako rekoh i u proslom postu, ne ulazim u to koliko je razumno vozilo, nego mi muka od pljuvanja po bilo cemu nasem jer je lakse sjedit nego nesto probat u svom zivotu napraviti i nauciti. Najlakše se posrati na tuđi trud i rad jer se tebi ne svidja. Da, 'zali boze raptora' je upravo to, aludiras na to da su dzaba pokvarili vozilo i seres se ljudima na posao i na ucenje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Poznanici su pravili ovu kopiju, i vjerujte, zadnjih skoro pola godine se radilo ovo, kapa do poda za ovo, a i plus što kaže gore, promocija za firmu ujedno.
     
    Qler likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti se divi kopiji miješalice za malter ja ću raptoru :)
    Super, neka mala ekipica je naučila iskopirati kotenjer weeee imamo i mi novog Rimac - a

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa da je bio i neki novi rimac tvoj komentar bi bio isti jer si hater a ne haker :) Ko zna, mozda i jeste novi rimac, barem ljudi probaju i uce nesto novo, pa u dogledno vrijeme ce napraviti nesto svoje. Tako svi pocinju, prave kopiju necega ili uce iz tudje ideje da naprave svoju. Btw. Ne divim se nicemu, ni raptoru ni cybertrucku ni kopiji, ali mi je drago sto ljudi imaju entuzijazam da naprave ovo. Ja bih volio da ovo znam napraviti ili da sudjelujem u necemu ovakvom. Radije to nego gledati raptor u salonu ili jos gore na google-u.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Neraa, adsubzero and kvaju like this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja se radujem koliko si ti pozitivan i veseo lik. Kada vidim sav svoj hejt i tvoju pozitivnosti koja naprosto zrači tačno i meni popraviš dan :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Drago mi je, tu sam da popljujem svaku negativnost. Zao mi je ako se neki uvrijede ocekujuci da ostali trebaju sutit dok oni seru po svemu. Valjda misle da postaju zadovoljniji ljudi jer potcjenjuju tudji uspjeh.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šteta što ide na dizel haha.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Zali Boze goriva.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam koliko pratite ove vloggere, ali ovo je jedan kojeg najvise pratim, znaci bez suvisne price, samo gledaj cestu i slusaj rad motora. Slabo ima novih objava u zadnje vrijeme.

     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Pa gdje nađe baš tog medu brundu.:D
    Inače što mi je baš odron kod njemačkih premiuma je ovaj fejk teatar na sve strane uključujući i fejk sound motora kroz zvučnike, sve to zastari za tri dana. Bling bling, zoom zoom, samo nek je selo veselo.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fino je to auto ali su cijene bezobrazne.
    Taj jos ima fizicke komande klime i sl. tako da nije preveliki bling za razliku od zadnje generacije i nove e klase.
    Samo mu treba sestak, taj 2.0 i jos osakacena ultra verzija moze posluziti ali mehhh.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova generacija Audija ima najbolji interijer, a i izgled mu je super.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta, pa 2.0 ultra (onaj od 190KS) nije puno iza tvoje Mazde.

    Inace taj Audi mi se vazda svidjao (narocito karavan), ima bas svevremenski dizajn.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Stevie_Ray Mislio sam da je 110kw verzija u videu, ona je bas premalo za takvo auto.
    Ultra verzije su u medjuubrzanjima softverski osakacene zbog potrosnje i NOx izduva, i stepeni prijenosa su duzi, a i samo auto je teze 200-250 kila od mog.

    Ta od 140kw je dosta, izadje na slicne performanse ko kod mene (mada naravno A6 je klasa vise u nekim drugim stvarima), onu od 110 moras cipovati.

    edit: za usporedbu osakacenosti 2.0 ultra 110kw, podaci za A4 koji je laksi 200 kila od A6 (jos 5-10% na ovo)
    60-100km/h:
    u 4.: 8,6s (6,9s 110kw M6)
    u 5.: 14,3s (9,9s -||-)
    u 6.: 27,4s (15,0s -||-)

    https://www.adac.de/_ext/itr/tests/...design/Audi_A4_Avant_2_0_TDI_ultra_design.pdf

    https://www.adac.de/_ext/itr/tests/...mbi_SKYACTIV_D_150_i_ELOOP_Exclusive_Line.pdf
     
    Last edited: Aug 20, 2020
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je taj trenutak kad mlad automobil postane star automobil. :) [​IMG][​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82, Vedo, Qler and 1 other person like this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prodaji ti to u staro zeljezo,da se bar nesto izvuce

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dino73n likes this.