Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uh too. Javii sam se da dogovorim odem.pogledati, a ovo je novo auto.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fantastican deal.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    poslaoupravi na razmatranje :D

    dobar nema sta, grehota 1.5 :/
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas stigla citroenka, provozao sam je. Iskreno meni auto sredina teška. Sjedišta pretvrda, ovjes koliko se hvale udobnošću i nije ništa posebno u odnosu na drugov C4 isto udobni. Motor 1.5 130ks čisto adekvatan, pežo sa 2.0 mu je bolje išao, jedino me mjenjač oduševio, ono je stvarno gotivno voziti.
    Elektronika ok, nema laga, sve radi i to je to.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci sranje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Konfekcija, sve se svelo na isto.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, ko je vozio dobar auto iz 2010 ovo ga jednostavno ne može oduševiti a niti sam ja više vozio od 30km
    Ipak novo je novo, uzegnito, miriše na novo i bilo 8km na satu :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Geralt Green

    Geralt Green Novi član

    Pozdrav ekipa,

    Razmisljam o kupovini nekog auta srednjih gabarita, iz Sarajeva sam, pa me interesuje misljenje iskusnijih o kupovini na ovom podrucju. Da li kupovati iz autosalona ili od privatnih lica? Gledao sam neki Peugeot 308 SW 1.6HDI iz shopa Eurocentar s Ilidze, fino izgleda i djeluje, samo sam cuo par negativnih komentara o njima, pa me zanima sta mislite o tome? Cjenovni rang je 8000-8500 KM max. s time da bih odvojio neku svotu novca na eventualni servis/slicne stvari koje kostaju.

    Nemam nesto iskustva s autima tako da se ne razumijem nesto specijalno, nit nemam nekog ko se previse razumije u to koga bih poveo sa sobom prilikom testiranja auta, pa mozete li mi ukratko predociti na sta bih trebao obratiti paznju, mada opet koliko sam shvatio, manje-vise je lutrija potrefiti bas da valja..

    Nesto sto me zanima je Peugeot 308, mozda Golf ili eventualno Skoda Octavia, godiste oko 2010., ne previse staro, a otvoren sam i za druge prijedloge, ovo sam cuo od drugih ljudi i njihovih iskustava.

    Hvala unaprijed i lijep pozdrav :D
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    zna ti @Qler kako je njegov ford koji je zavrsio u eurocentru lagano podmladjen i kako mu je vracena kilometraza
     
    Qler likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni bi žao što sam ga prodao kad sam vidio šta je sve urađeno, šta ima od opreme i kako je malo prešao :)

    Ja ga kupio sa 183k vozio 6 godina i osvane na 187k :)

    Sent from my Huawei P30
     
    zippoo likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo 4 hiljade si preso???


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kuler to vozio kao Ferrari TDF :D
    Koliko si ti prešao tj. koliko su vratili?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Daj link na olx ako imas :)
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    nema linka jer je bila frka, neke prijetnje problemi, pa je kuleru sugerisano da obrise oglas
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Peugeot 308 je odlična kupovina, ja bi ganjao facelift svi modeli od 2010 motor 1.6 HDi 68 kW 8V, motori su vrhunski bez mana, prelaze ogromne kilometraže.
    Ako već uzimaš starije godište onda 2.0 HDi 100 kW.
    EUROCENTAR, odron jedan poznanik kupio auto, sa kojeg se lak počeo gulitit, rade teške mutljevine, lakiranja, vraćanja kilometraže itd.
    Imaš ih odličnih
    https://www.olx.ba/artikal/39359161/pezo-308-2011-1-6-68kw-dizel/
    https://www.olx.ba/artikal/39333125/peugeot-308/

    Ovo je recimo okej oprema.
    https://www.olx.ba/artikal/39239820/peugeot-308-sw-1-6-hdi-premium-paket-reg-park-sen/
     
    Geralt Green likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma 90% prodavaca se time bavi. Ali sta ces kad kod nas narod voli da vozi auto nebitno koliko staro, samo da je 160-180k na satu. Godista i 2017 i 1997 su isto presla, 15-20 godina auta lebde izgleda. Kad stavis auto sa 80-90k na satu, hoce da ti spuste za 5000KM jer nije vw, a lete svercerima da kupe pregažena auta za 500-1000KM jeftinije nego kod pouzdanih vlasnika. Da se ne lazemo, i ja bih uzeo kod svercera, ali ako cu dobit min. 20% jeftinije pa da se isplati rizik. I opet da se moze provjeriti historija koliko toliko sigurno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ovaj sto si stavio BL je vracan 99%.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja bi najradije uzeo od prvog vlasnika u BiH, kao recimo ta tvoja 301 :)
    Sve ostalo dođe na isto, "mačak u vreći"
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prešao sam bio oko 255 ukupno, nekih cca 70k za 6 godina...

    Otišao je na ovim 17'' felgama I GY eagle F1 gumama :) [​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Huawei P30
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Samo kazem da ne mozes pljuvati po jednom sverceru a onda staviti link od isto tako nepouzdanog pa da se neko zaleti kontajuci da ti znas sta preporucujes a ti samo kopiras redom sa olx sto ti je pretraga izbacila.

    Ja sam gotov pa odustao od prodaje kad vidim sta se sve prodaje i sta ljudi nude za zamjenu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk