1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ga imam već 10 mjeseci i stvarno me služi extra, miui 12 dobio prije mjesec, a neki dan stigla i zakrpa za juli 2020. Tako da bih ga preporučio posebno tebi koji dolaziš sa RN5, veliki je upgrade. A ovogodišnje modele nisam imao priliku probati, čujem da je rn9 pun nekih bug-ova, mi note 10 je znatno skuplji iako mi djeluje kao dobar izbor. Mi9t je mnogo bolji izbor od recimo redmi note 8 Pro, jer je mala razlika u cijeni, a mnogo više se dobija...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Sestra kupila redmi 9. Neko ga je nedavno spominjao. Poprilicno sam razocaran. Prvo sam joj htio dati svoj A40, njoj nije bitno sta je, ali je telefon "tanak" pravo.

    Kuciste plastikanersko. Nema stakla. Ekran jako ispran i blijed. Boje su korektno kalibrirane ali je mislim LCD na lošijoj strani. Kamera je preko dana beton. I prednja i zadnja. Fake DOF super radi, kao da je premium softver. Nocne neupotrebljive. Mislio sam da je bug dok nisam vidio na testovima. Video je imho takodjer neupotrebljiv na obe i na obicnoj i na ultra wide kameri. Ne znam kako je ovo prihvatljivo u 2020:



    Moj napljuvani a40 ga dere u svemu osim u bateriji. Sa cijenom su tu negdje oko 350KM 4/64 verzije. Ali bih platio 50KM vise samo za samsungov ekran.

    Inace je bio moj savjet xiaomi. Samsung nismo ni gledali. Bila je ili devetka ili Note 8t koji je skuplji nekih 70KM bio ili tako nesto. Isti ekran samo malo manji i manja baterija ali reko da uzme 8t radi kamere. Medjutim 48mp kamera je fake. Rade softverski upscale gdje slike ispadnu gore:

    9 v 8t

    [​IMG]

    Srecom uzme devetku ali ovako gledano, ja licno ne bih ni jedan.
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja ženi uzeo A3 za te pare, rekao bih odlična kupovina, sa gcam portom.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @NAILS jel Redmi 9 ili Redmi Note 9?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne znam gdje si ti vidio 48mp kameru na redmi 9. Redmi note 9 ima 48mp, a redmi note 9 pro ima 64mp.

    Na note 9 pro su slike fantazija, Night mode odlican takodjer.

    Edit: ili si govorio o 8t, za njega ne znam.
    Na mom Mi note 10 lite imam full 64mp rezoluciju.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    "Note 8t koji je skuplji nekih 70KM bio ili tako nesto. Isti ekran samo malo manji i manja baterija ali reko da uzme 8t radi kamere"

    "There is a dedicated 48MP mode if you want to shoot in 48MP, but what you'd get is not a real 48MP image. Instead of the usual 48MP photo created by debayering process, the Redmi Note 8 saves a simple upscaled image, and you can tell. There are no benefits whatsoever when shooting in 48MP, and we don't recommend it."
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja nikada ne slikam u tim maksimalnim megapixelima...nikakvih benefita nemas

    Sto se tice kamere na redmi note 8,koji sam koristio doskora...onako za nezahtjevnog korisnika sasvim solidna i upotrebljiva,mislim na dnevne fotke
    Nocne ne pravim nikada

    Sada imam redmi note 8 pro i na njemu su slike dosta bolje ali neko ce opet reci da ne valjaju...valjda je ili do subjektivnog osjecaja ili do prevelikih ocekivanja

    Sto se tice samsunga a40,taj telefon sam koristio vise puta i on nije ni po cemu dobar...jedino je dobro sto je mali i vrlo lagan,pa ga ne osjetis u dzepu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Redmi 9 ima 13mpx kameru i kosta oko 280KM 4/64 GB model. Vjerujem da je losa kamera na njemu.

    Note 9 je 48mpx kamera sa mediatek cipom i kosta oko 350KM, a Note 9s ima istu kameru ali je sa snapdragon cipom za 380-400KM, a ima i Note 9 pro sa 64mpx za 450KM. Ovaj zadnji sam koristio i dobar je. Poredio sam mu kameru sa A71 i nije na nivou samsunga ali nije daleko obzirom da je A71 700KM.
     
    NAILS likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Metcator lozionicka danas [​IMG]

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Dobar deal ko traži mobitel, za te novce trenutno sumnjam da ima bolje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    bhd likes this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo niie note, ovo je 9t 6/128

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma sacekaj OTA...vecinom kozmeticke promjene,nista bitno

    Ja cu razmisliti i hocu li prelaziti na miui 12,barem na pocetku...jer su izgleda i za ovaj moj model RN8 Pro nesto zakomplikovali sa updateom na miui12

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene na MI 9T obicni vec mjesec MIUI 12

    Sve nove opcije sam vratio na MIUI 11, tako da nema ništa posebno kod MIUI 12.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja razmišljao da pređem na EU MIUI (doata manje smeća nego na Global verziji), ali treba unlockat telefon, instalirati TWRP, a to je problem...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Cuo sam da je nekog belaja bilo.Necu ni ja odmah prelaziti dok se ne stabilizuje malo.Navodno laga tel pravo nakon update-a

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je baš cool miui 12, samo je jedna stvar minus, nema gore na traci više data usage , mora se ući u security da se vidi. Sreća pa nema bugova, sve radi perfektno, mi9 korisnici su se žalili nešto, a evo i rn8pro...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk