Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    nije ovo nista, da si cuo kako krci iz "napucanog keca" jucer u mostaru a lola je odvrnuo haman semsu suljakovic pa to kresti na sve strane, budi zadovoljan sto uopce cujes bas :mrgreen:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    To se raspada haman. Ja da sam na tvom mjestu, nasao bih neki vufer od kina i premjestio žice na njega. Ne bih se zezao sa tim. Ako moze da te izadje 18$ nov, bilo bi dobro ali kako kažeš, opalit ce te po ušima.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sa poštarinom preko 50KM bi me izašao nov tako da od toga nema ništa. Vidjet ću ako naleti takav woofer pa isprobati ali daj bože jer slabo ih i palim.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ako je neko ljepio prije moguce da nije dobro centriran zvucnik, membrana, pa zapinje, zakaca.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li može preporuka za zvučnu do 50KM da imaju valjani drajveri za win10. I konkretno mi treba da ima minimalno dva stereo izlaza. Odnosno, da mogu prepraviti izlaze da budu stereo/headphones kao sto dozvoljavaju neki realtek driveri pa da sebi napravim 2-3 stereo izlaza.

    Moze novo ili polovno..
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sena je prodavao XonarDGX moze u taj budzet a ima finih opcija. Ako nista drugo odlicna je za slusalice.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne javlja se sena.. sacekat cu ga dan-dva a ako ima jos neka preporuka, linkajte..
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Prodao je sena ovo.. ako imas jos koju pametnu, reci. Nista ne nalazim.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Može preporuka nekih zvučnika do 50-80km? Treba mi za privatni gym, nešto baš jako da bude. Da se razumijemo u pitanju je soba nekih 40 kvadrata.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Logitech je poznat kao bassan brend,ganjaj x530, vise satelita ce bolje popuniti prostor jer je teretana kao prazna soba.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko gdje ima uzeti Z333 model.. ili moze preporuka za neki drugi stereo set do 150KM.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da ozivimo temu malo

    ima li neko od vas na prodaju kakav aktivni woofer...nista posebno ,100+ W i da se kopca odvojeno na pojacalo
    nedavno sam kupio AV reciever technics SA-DX750 5.1 kanalno pojacalo ,snage oko 100W po izlazu
    imam i neke aiwa kutije od po 70-80W,trosistemske bass refleks ali nije zvuk kako sam navikao,vjerovatno jer sada nemam nikakav woofer a imao sam do sada spojeno sa kucnim kinom 5.1

    sta bi mogao upariti sa ovim...da li da opet idem na 5.1 sistem ili da uzmem neka dva bolja bookshelf zvucnika i dodam woofer
    ograicen sam i budzetm,pa ne mogu sada uzimati nista pretjerano dobro
    ima li neko od vas na prodaju neke zvucnike i woofer ili bilo sta od ovog ?

    nasao sam na piku ove za 5.1 ,ne znam valja li ovo
    https://www.olx.ba/artikal/39365793/zvucnici-yamaha-nx-e130-x4-i-nx-c130-x1/
     
  14. black

    black Komšija

    Uzmi prvo pristojne prednje, ako ima i centar iz iste serije. To sto si stavio su mali satellite zvucnici, oni ne mogu bez subwoofera. Gledaj sto vece kutije, to je neko otprilike pravilo

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa imas li nesto da predlozis,ne znam sta da trazim


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Gledaj na oko prvo, dobri zvucnici obicno imaju banana terminale za vezivanje, trazi iskustva online, po mogucnosti uzivo testiranje. Ja imam Yamaha NX-E100 naprijed, pristojan zvuk, cist zvuk, ne zamaraju usi, imaju udara u low endu ali nista spektakularno. Poslije toga sam nabavio pozadi Mirage FRx Rear, bipolni zvucnici, tj. "rasipaju" zvuk, daju iluziju sirine. Njih sam i ofarbao i presvukao grillove da bi se bolje uklopili u interijer. Zadnji sam kupio KEF Cresta 20c centralni zvucnik, u visim frekvencijama je bobu precizniji od Yamaha dok je mu nedostaje malkice low enda u poređenju sa istima. Trenutno i ja trazim sub da upotpunim taj low end. Ako ces samo muziku slusati trebaju ti samo dva zvucnika naprijed, sto bolji. Pojacalo ti isto moze igrati ulogu, ja sam imao staro Pioneer pojacalo iz 98. koje godinama potpuno izgubilo karakteristike, nedavno sam kupio pravo povoljno Denon AVR-X1100. Na Denonu potpuno drugi zvuk na Yamaha-ma.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    edgsi and zippoo like this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Treba mi za muzike ali i tv,jer je sve spojeno na komp pa odatle gledam eon,pustam muziku i sve

    Obzirom da se vecinom koristi smanjeno,onda mi treba upravo to sto si napisao,da se ne gubi kvalitet kada je zvuk tisi
    Ovi veliki zvucnici sto sada imam,moraju se pojacati da iole bidi pristojni a to onda odjekuje i u kuci i u mahali

    Do sada sto sam koristio neko lg kucno kino i woofer i satelite,nalon sto se poigram u driveru od zvucne kartice i nastimam equalizer,zvuk je bio odlican...a kada se samo spoje onako bez stomanja,zvuk je bio ocajan ali vrenom su oslabili izlazi i dao sve komplet poluisprqvno za 20 KM,samo da se nosi iz kuce

    Sada sam uzeo ovo pojacalo onako napamet,ganjao nesto drugo i lik nije bio sposoban da za 10 dana posalje to i nadjem lokalno ovo
    Pojacalo mislim da nije lose,ali mu trebaju sposobni zvucnici da dodje do izrazaja,vjerujem ne slabiji od 100W

    Problem je sto mi treba aktivni woofer a iole bolji je skup

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. black

    black Komšija

    Posalji sliku tih AIWA zvucnika, tebi koliko sam skontao nisu toliko niske frekvencije problem koliko visoke ako moras pojacati da bi zvuk bio cist i razgovjetan. I dva dobra bookshelf zvucnika bi trebala imati dovoljno snage u nizim frekvencijama, za neko normalno gledanje TVa i casual slusanje zike. Sve opet zavisi od zanra.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni na ovim zvucnicima fali niskih frekvencija na nizoj glasnoci,jer nema woofera a bas iz zvucnika se cuje tek kada se pojaca vise.

    Surround mi je bio najbolji za sada...jer filmove i utakmice gledam sa kreveta a imam tu jedan zvucnik povis glave a i sa svih strana mi je dopirao zvuk.Ganjam opet neki surround,zato sam i bacio oko na one yamaha zvucnike i uz to jos solidan woofer i mislim da bi postigao efekat za jednu sobu.

    Mogle bi posluziti i dvije bolje bookshelf kutije snage oko 150W po kutiji ali ne znam koji.model da uzmem i sta da gledam,nemam gdje to probati i testirati,sve je napamet.

    Sutra uslikam zvucnike i stavim slike

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo slike aiwa zvucnika i model

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk