Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    cime zalijepiti slovo nazad na gepeku a da ne spadne usljed vrucine zime kise i leda? Ima li neka specijalna samoljepljiva traka ili sta koristiti? Neko mi je skinuo slovo i nasao sam novo ali ne znam cime lijepiti a da traje?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je P, stavi na zadnju šajbu sa unutrasnje strane.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije ba ono hromirano, slovo I u TDI oznaci. Vidim od ovog sto je odvaljeno ostalo je ko malo spuzvice ili cega vec od samoljepljive trake, to bi trebalo sastrugati. Ali dje naci tu traku?

    [​IMG]
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio slovo ba ali cime zalijepiti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar nije bijeli stiker sa donje strane? Svašta. Ne znam. Pitaj ove mehaničare.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Tanki komadić 3M dvostrane ljepljive trake će ti riješiti problem, naravno prije toga ćeš tu staru "spužvu" skinuti. Inače je u zadnje vrijeme opet trend skidanja tih slova i znakova.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kupio na otpadu, tip skino skalperom :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    A je li ima neka kvalitetnija ili je to sve ok? Valja li ova? https://www.olx.ba/artikal/37542334/samoljepiva-traka-471-3m/
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas posebne trake koje lijepe sa obje strane, pise da su kao za vanjsku upotrebu i sl, i na pakovanju pise npr da mogu izdrzati od plus nekoliko stepeni do minus nekoliko i pod raznim vremenskim uvjetima. Ja sam s tom trakom zalijepio sebi tablice, nema teorije da spadnu ili da ih neko lagano skine.

    A inace necznam za tu namjenu bas kako bi izgledalo, mozda da pokusas da ti zalijepi neko sa ljepilom za sajbe sto se koristi, jer ne vjerujem da su inace ta slova zalijepljena nekom trakom dvostranom.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ta što si ti linkao je obična traka, tebi treba ljepljiva s obje strane, duplofan kako je narod inače zove. Pogledaj u boljim knjižarama, trebalo bi da imaju šta kvalitetnije.

    Eto i kolega ti je rekao, a nije ni staklar loša ideja :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skini i TD, svakako se zna da je TDI, drugo nista ne moze ni bit.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje kupiti komad te trake a da nije skupo, da ne bude skuplja pita od tepsije, slova su me dosla 10KM :D A konto sam posto je ostalo malo ove spuzve na autu i malo spuzve na slovu da stavim izmedju te 2 spuzve super ljepak, bi li to drzalo? :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ima ona 1.6 benzinjara, ne daj boze :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedno slovo te kostalo 10KM? Mogao si komplet uzeti na piku, dodju sa trakom. A i ja bih skroz skinuo, ljepse kad je cisto.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    sva 3, a nema nigdje ovih malih tankih, ona debela ruzna :D
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Daleko od plakanja, da novac čini sreću, bogataši bi bili najsrećniji a baš i nisu, meni auto ništa ne znači, jer mi je porodica bogatstvo, a auto ko auto, na kraju služi da te odbaci od tačke A do tačke B, a meni je bitno da ima klimu, da je jefitno održavanje i da fercera.
    Što bi moj jedan prijatelj rekao, Bosna je dobra onima koji imaju dobre i mnogo iznadprosječne plate :D Logično.
    Znam ja parove koji imaju netto preko 5000 KM, pa baš i nisu toliko sretni, često pucaju šamari, razbija se, ide se kod mame i tako, djecu odgajaju tete (druga mati), roditelji na papiru samo itd.itd. Ide se na Bali ali se piju lexaurini.


    Imaš ko autolakirera specijalno za lijepljenje ovih stvari, meni 307 bilo otpalo, prije 5 godina sa tim zalijepio, i sad fercera i drži ko beton a dali mi džaba u autolakirerskoj radnji.
     
    Last edited: Aug 21, 2020
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok valjda skontam sta.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dat će ti džaba, jesi li ti Tuzlook da ti ja ponesem od svog komšije :D
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha jesam Tuzlok, ponesi :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro