Flight Simulator 2020

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Apr 22, 2020.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Poprilicno losa iskustva. Kazu da loading i download dodatnog sadrzaja traju dosta dugo da svi predju 2h limit za refund. Potreban je i MS/xbox acc za steam verziju. Premium verzija nema premium sadrzaj itd.

    "Now I am unable to get a refund because I need to keep the game open to download the game in the first place."

    "The is a absolute scam as the game will download around 500 MB on steam and after launching the game it will download 91 GB ingame data in order to play."

    Na ovo ce se sacekati.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ludnica koliko je zahtjevna igra, sa GTX 2080 Ti na ultra postavkama 51fps, GTX 1070 jedva 30fps na 1080p.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Can it run Microsoft Flight Simulator? :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Sjećam se davno da je vazda ovaj Flight simulator klao mašine, vazda je bila prezahtjevna igra. A nikad nije bila za širu publiku, samo za ove flying freakove (drug koji vozi jedrilicu visio na simulatoru), vazda ga zajebavali, upali let od 6h po mraku ne vidi ništa samo instrumente, njemu je to uživancija.

    Uglavnom, sada se raja nahajpala, upale i vide da je to sasvim drugi svijet u odnosu na standardne igre.
     
    Haker and Esh like this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad smo mogli kamione voziti, mozemo i ovo :D
     
    kolinsb likes this.
  8. becke

    becke Aktivista

    Ja sam igrao jednom sa dzojstikom i nekim uredjajem za autopilot. Za nekoga ko voli te stvari je vjerovatno igra stoljeca :)
     
    kolinsb likes this.
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo je grehota bez VRa letiti

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Stavio na ultra da vidim hoceli kresati, ali ide na onim dijelovima gdje se uci letiti oko 25-30FPS. Mislio sam da ce biti 1FPS. Neke medium-low kombinacije, mozda teksture na ultra i vrti se oko 50 FPS, 60+ ako gledam pravo. Uopste nije lose optimizirana samo je na ultra draw distance, oblaci i detalji zemlje, ludilo. Nije ni cudo sto jos nema hardvera za 4k.

    Na duzim relacijama gdje vecinom citas instrumente lokati na 30FPS i podici detalje ali i ovako meni izgleda igrivo. Prelaziti preko vecih gradova kao recimo preko Pariza je vec problem. Pojede 16GB rama.

    Igrao par sati, ostale dvije lekcije, nije ni jednom krešala.

    1080p
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 22, 2020
    forzamilan and Esh like this.
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Igra koristi samo 4cpu jezgre. Ne razumijem zasto tako nesto uraditi u 2020 godini, ne bitno koja je igra u pitanju.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Bump drveca na maks, ostalo spustiti i dosta bolji pogled i distance draw "osjecaj":

    [​IMG]

    [​IMG]

    Pariz na ultra:

    [​IMG]

    Zenica na ultra :D

    [​IMG]
     
    Esh and Reventon like this.
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    haha kakav krs od enginea,igra u kojoj letis preko citavih gradova koristi 4 jezgre. U 2020 godini gdje i budget racunari imaju 8c/16t procesore. Dovoljno pogledat ove bencharke i vidjet da igra ima isti fps na 1080p rezoluciji bilo sa 2080ti ili RX 5600 LOL .
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Visoko :D



    Perverzija je igra. Odlican sandbox.
     
    BiceBolje and Esh like this.
  16. Neso

    Neso Komšija

    Sarajevo

     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako je snimano krekovanom igrom onda se koriste neke generic texture itd, jer samo original igra ima pristup Azure serverima i pravim full high-res texturama.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko zasto ne postoje nazivi gradova, sela, rijeka, planina i cega li vec? Sve sto na mapi postoji jesu aerodromi i rijeke. Letim Zagreb-Zenica i jedino sam se uspio orentisati po rijeci Bosni i novom tunelu. Umjesto da postoje nazivi u 3D prostoru, da vidis preko cega letis, ja na mapi nemam granice drzava.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Kako dobro izgleda, sto ti je PC ekskluziva :)

     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada ides preko NY nocu, izgleda kao video snimak.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Skida i narodna.

    [​IMG]
     
    Neso likes this.