Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Do 150€ je oslobođeno carine ali se plaća PDV. Samo pošiljke do 22€ su oslobođene i carine i PDVa.

    Plaćanje PDV-a
    Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 eura u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 eura u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se PDV.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Telefon je lakši od pola kg, znači 7,5 dolara plus dostava od Sarajeva do tvoje adrese. I iz Hr ga moraš nekako prebacit, a evo i ovaj PDV se plaća... Na kraju možda je povoljnije kupiti u BiH, bar je odmah u rukama...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma


    Telefoni imaju posebnu tarifu, mislim da je fixno 15$ (pesoto)
     
    dams82 likes this.
  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Isto

    Ja napisao, suti, ne prica
    Da joj se nisam sta zamjerio :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Preuzeo paket. 25 dana putovanja iz shenzhena, China. Nije lose. Vratilo se po starom.

    Ovo je Ebay, nisam jos nista sa Alija.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  6. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ja svoj još uvijek čekam, bitno je da je došao u SA. Izgleda da kombinacija Ebay-SpeedPAK poštarina funkcioniše. Čekam samo da preuzmem ovaj paket pa da napravim još dvije porudžbine.

    Poslano sa mog 5024D koristeći Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Cekam još jedan ali nemam tracking za njega tako da moze biti u Zenici a moze biti i u Kini.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni danas dvije posiljke dosle... narucene na ebay prije cca mjesec...
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Meni sa aliexpress došla danas jedna, ravno mjesec dana kako je naručena... Samo još da vrate normalnu poštarinu za sve...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    joj one postarine na Aliju nisu normalne sekunde...
     
    dams82 likes this.
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I sto je najgore ni tako skupe ne funkcionisu. Tri puta pokusavam da kupim nesto i plaćam $20-25 za premium shipping ili dhl i sva tri puta mi cancel order.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    sad mi jaran kaze neko mu se dograbio info sa debitne kartice i sprzio cca 4500KM na aliju... kontaktirao je banku i ganja sad da se to nekako vrati... haos....
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Koja banka je pitanju?
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne pitah ga iskreno, nisam se sjetio :) šokiralo me :)

    Sent from my Huawei P30
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Realno ne znam kako je moguce to. UC banka recimo sad svaku online transkaciju blokira, moras onaj broj nazvati, reci im podatke koje traze da se uvjere da si ti vlasnik kartice, onda puste. U pocetku mi je to smetalo, sad ne. Bolje je radi zastite sto puta da ima neku vrstu 2FA
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kod mene to nema. Neki dan kupio sa amazona u vrijednosti 25 dolara i proslo odmah bez ikakve potvrde
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ja nekad davno imao nekoliko transakcija u dva dana uključujući jednu od 1000KM, odmah zovu da provjere da li sam ja ili je zloupotreba.
    Intesa banka. A i taj pametni što je naručivao ostavio trag, prije će mu doći policija na tu adresu nego roba koju je naručio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo mene sada zovu iz Unicredit banke,treba im azuriranje korisnickih podataka...cips i licna.
    Pozivaju se na neki zakon...bezveze moram ici u banku .

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Meni sa Unicredit banke je na pocetku korone nestalo 350 KM koda je 1 KM..dobili odbijenicu od inostrane banke da nece vratiti pare ko ja sam porucio hranu za zivotinje. Vece gluposti neprijatnosti nisam u svome zivotu imao. Proglasise me jos budalom idi u policiju sa ovim papirom prijavi. Cuvajte se ljudi banaka..Banke imaju propuste 100% u sistemu online cim im se to desava..

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk