Email domena ? Najjednostavnije i najjeftinije ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Decerto, Sep 2, 2020.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Pozdrav raja. Nemam svoju stranicu niti webserver, niti imam kakvo znanje o pravljenju web stranica ili zakupljivanju email domena, pa zbog toga i pravim ovu temu jer mi treba pomoc oko pravljenja custom emaila (ili valjda email domene) koji bi npr trebao da izgleda kao : [email protected] . Ako neko moze da mi preporuci kakav servis gdje to mogu uraditi jeftino .

    Hvala unaprijed :)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Decerto and nenji_avero like this.
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Global.ba nudi domenu+hosting+email adresu za 59KM godišnje, ali svake godine ti ta cifra postaje manja
    Mislim da je onda 49 za sljedeććih godinu dana, pa 39 za treću godinu i poslije toga ostaje 39 (nisam 100% siguran)

    Imaš i godaddy, možeš preko retailmenot prvu domenu kupiti za $1, ali onda ti ostaje pitanje hostinga i e-maila.
     
    Decerto likes this.
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Nisam spomenuo da nisam u Bosni pa mi odma .ba domene nisu opcija. Ali hvala @nenji,evo gledao sam sad na godaddy za meksiko, super jeftino a i stranica za pravljenje "business" emaila je veoma jednostavna. Hvala opet ;)
     
    nenji_avero likes this.
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Čisto da znaš global nudi i .com domenu (ja koristim com) :)
    Mislim da svi kod nas nude i com, net, info i tako te domene

    Sretno u svakom slučaju! ;)
     
    Decerto likes this.
  6. sumeir

    sumeir Komšija

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Decerto drug, na linku koji sam ti poslao odmah u vrhu stoji da .com domenu daju besplatno, tako da ne znam zašto uopšte i spominješ .ba domenu :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Decerto likes this.
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    @kolinsb izvini drug da budem iskren prvo sto sam otvorio jest godaddy i tu sam i ostao. Ne znam zasto sam mislio da su nasi servisi "fokusirani" samo na .ba domenu,ali kao sto sam rekao,nemam pojma o hostingu . No hard feels.
    Pravim ovaj email za prijatelja koji nije iz bosne,pa sam mislio da mu je lakse stupit u kontakt sa godaddy supportom koji imaju .mx stranicu , ako bude imao kakvih tehnickih problema, a koliko vidim optimahosting nema uopste opciju za engleski jezik.

    ps: Hvala opet za sve sugestije.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ako mu bude malo prostora ili želiš neke dodatne opcije (ozbiljan cloud storage, potreba za dodavanjem još usera/mailova na toj domeni), može preseliti mail servise (editovanjem domenskih MX recorda na hostingu) na npr. Office365 ili Google Apps - tako da kroz Outlook ili Gmail pristupa toj adresi, uz poznati UI i pristup svim ostalim stvarima kao business user.

    Webmail bazirani email servisi (Zimbra i slično) obično imaju inferioran spam filtering i ružan UI, i ograničen si hosting paketom za veličinu inboxa.
    Opcija 2 je da veže sa mail aplikacijom (Outlook ili Thunderbird), ili napravi mailing alias/forwarding na neku češće korištenu adresu.