1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne pratim dugo trziste ovih budget mobitela. Je li i danas najbolja kupovina ulozeno/dobiveno ovaj note 9 za 320KM ili danas ima nesto bolje za te pare +/- 50KM?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mi 9t 449KM 6/128

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Puno bolji od ovog note9?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ekran cpu i gpu i kamera su na strani 9t.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A je li ovaj note 9 tu negdje ili bolji od prethodnog note 5 pro? Cilj mi naci zamjenski, sto jeftiniji, jer se sjebo 5pro a korisnik bio zadovoljan fonom. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Osjetit ces razliku u svakom pogledu, a ako ti je 9t skup, onda barem gledaj note 9S koji ima snapdragon cipset u odnosu na obicni note 9 koji je mediatek.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Sve zavisi gdje kupuješ i po kojim cijenama može dobiti, imam i redmi9 i 9s, ovaj drugi je osjetno bolji ali je i za 1/3 i skupji u prosjeku od 9, bolja kamera,proc,staklo umjesto plastike i sl ima detalja, kod mene su oba modela kupljena 4/64 ovaj drugi kad sam uzimao bila je i ponuda 6/128 al ode to onda :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci 9s bolji puno. Gdje najpovoljnije kupiti?
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    Najjeftinije što se može naći ovaj prvi 9 je 270km a 380 je note 9s razlika je cca 110km gotove pare, kao što reko to je minimalno 1/3 skuplji a vjerovatno je toliko i bolji, realno...sad ove cijene osciliraju zavisno od načina plaćanja, garancije i kome je šta bitno.

    Obzirom da se kod mene djeca plazaju po ovim telefonima meni je bila bitna garancija od 2g i nešto skuplja cijena. Ima tu još xiaomi modela sličnih performansi i cijena pa istraži..

    Meni su ovi detalji iza zareza tako da ja nisam baš relevantan jel sam navikao na bolje displeje,performanse telefona iz premium segmenta.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pitanje je samo da li je taj obicni 9 od 270KM bolji po pitanju displaya i kamere od note 5 pro, brzina nije toliko bitna!?
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    To je kako sam ja skontao kod Almira redmi 9 i redmi note 9s,ovaj prvi nije note, a ti imaš redmi note 5. Znači redmi 9 je iz slabije serije od tvog telefona, iako noviji redmi 9 neće biti dobar izbor jer ideš klasu dole...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kamera jeste bolja a display manje vise,xiaomi koristi iste lcd displaye na svim modelima i nema tu nekih vecih oscilacija.
    Brzina je isto bolja sigurno i to je sasvim solidan telefon za te pare.
    Koliko para toliko muzike.
    Redmi note 8 pro bi ti bio mozda i najbolja kupovina...oko 400 KM nov a ima i oko 350 ekstra ocuvanih full po olxu a u svim segmentima je bolji od redmi 9 a i ovi novi note 9s i pro nisu skoro nista bolji od rn8 pro a skuplji su



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    400 vs 270 je pofina razlika :D Znaci kako sam skonto note 5 pro i note 9 su tu negdje samo sto je veci display kod 9?
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A vidi fakat on prica da je neki redmi 9 a ne note 9 270KM :D
     
    dams82 likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hahah pa ja...ima redmi 9,on je najslabiji a onda imaju note 9,note 9s i note 9 pro


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba a radi li i sad ono da se naruci sa alija jer kad je narucen ovaj note 5 pro bio je tako negdje oko 270KM sa alija :D
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma slabo...ne dolaze paketi sa alija,usporeno sve...ja ne bi rizikovao.
    A nije note 5 pro nikada bio ispod 300 KM ni vani...bio je redmi 5 plus...a u indiji se 5 plus zvao note 5 pro haha pa su to mnogi brkali
    Kod nas je note 5 pro bio oko 450 KM

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    bio ba ovaj sto sam kupio negdje malo ispod 300KM mozda 290KM i pro je onaj sa kamerom na strani a ne na centru :D
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ja svoj note 5 platio 310 sa alija, 4/64, nije me sreća uhvatila carina
    Note 8 je bio ispod 300,a note 7 takođe se nije mogao naručiti ispod 300.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    Taj uređaj kod tebe nisam vidio ali ono što vidim je da imaš alminium back i frame a ovi su plastika i ovaj note 9s staklo, tako da ćeš odma primjetiti :)
    Ovo su veći ekreni 6.6 u odnos na tvoj 6
    Imaš više kamera i kamere su bolje..
    Prelaziš na usbc:)
    U biti sitnice..