Sinteticko ulje za automobil

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Aug 30, 2020.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ova je do sad odrzavana u inter autu i sipano neko 5w30. Koliko kosta kod njih mali servis?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ulje 62KM, filteri 40KM, ruke 30KM. Cijena je odprilike, znaci +-10KM, racun mi u autu, mogu ti sutra poslati na viber.
    Ovo je sa komplet pregledom auta, urade dijagnostiku, kazu ako ima nekih nedostataka i sl. Ja servisiram na Sjenjaku, gdje je Toyota salon, servis je ispod Interauto. 10 godina sam kod njih, proslo auto sad i ovo.
    Sad se sjetih, morat cu akumulator i grijace mijenjati prije zime. :D
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    evo u sarajevu ulje i filteri za 1.9 tdi 110
    filteri su wix, ulje 5w40 castrol, ruke dzaba u njihovom servisu
    sa 5w30 je skuplje 15 km
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema ruku dzaba, sve je to uracunato u cijenu, majstor mora jesti i platu zaraditi. Popust ce prije biti na jeftinijim dijelovima, a prikaze musteriji kao gratis ruke.
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    odes zato u autodemi i platis sve ovo isto 140km plus ruke majstoru 20
    ovdje dobijes fiskalni racun a ne otpremnicu za sve sto kupis, manja marza i to je to
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Interautu dobijes fiskalni racun za svaku uslugu. Jedino jeftinije mozes proci ako sam sebi mijenjas. Svako sebi bira majstora, ja sam se nasao kod ovih, prema meni su bili posteni. I ako imam sta za reklamirati znam da to i mogu, za razliku od garaza majstora koji te posalju u PM, prave se da ne znaju ko si.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tek sad zavirih u knjizicu i vidim preporuceno 506.01 i 507 a ne 505.01 :D Kako vidim ovo 506.01 je 0w30

    [​IMG]
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači otvorio si temu, sto puta pitao isto pitanje i tek sad zapravo pogledao u knjižicu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba hahah, otkud sad 0w30!? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    jesam ti ja rekao da ce ti mobil izbacit 0w30
    nego moze taj pd 100% i 5w40 505.01 al ako nemas dpf
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cuj ako su preporucili ova onda cu jedno od njih, vjerujem da moze i to al kontam do 2013. su nadosli :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Konacno da se i ti nesvjesno slozis sa mnom da je tema besmislena :) Jelde da je trebao pogledat u knjizicu, kupit ulje i ne otvoriti temu? Jer ipak, teska srca moras priznati, balkanci i jutjuberi ne znaju bolje od konstruktora motora i njihovih preporuka.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cuj Selvine forum je da se diskutuje. Tonu puta pokrenem temu samo da cujem da nece iskociti kakva nova informacija za koju nisam cuo. Zato ba no sikiriki :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa jest, slazem se s tim. Ali doktorska disertacija na temu necega sto pise u servisnoj je overkill, moras priznati?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Selvin nikako da odskakuće, jako isfrustriran lik.
    Tema je odlična naravno. Ulja su zanimljiva tematika a te knjižice nisu uvijek najjasnije. Proizvođači imaju svoje oznake, standard a nivou Evrope ima drugu oznaku, plus što guraju određene brendove pa ljudi misle da moraju sipati samo total ili će auto eksplodirati i tako dalje.
    Da ne spominjemo da je forum pun maloumnih pitanja deset puta gorih od ovog.
    I nekom je zanimljivo baliti o grafičkim kartama nekog zanima mehanika, samo ljubav selvo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja jos nisam cuo da iko u 1.9 tdi sipa 0w30, mozda u nov motor do prvih 10-20h km. Nece skoditi predpostavljam, mada neces osjetiti razliku ni sa 5w30 ili 5w40.
    A kako vidim i kolicina ulja je manja, 3.8l, nije standardnih 4.3l.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nije kakva promjena bila kod zadnjih modela? Mozda i turbina drugacija pa zahtjeva rjedje ulje!? Al drzat cu se 5w30 ipak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne znam odakle ti to 0w30 uopšte?
    Kupiš 5w30 507 specifikacije od brenda koji ti je ćeif i završiš sa tim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel ti fino u knjižici piše 506/507 pusti ova pretraživanja po ovim stranicama

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk