Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam kakvi su novi modemi, ja imam stari cisco epc3928s koji ima samo 2.4ghz wifi, nije neka sreća, kontam kupit neki ac router, čekam da šta naleti povoljno... Kad sam priključio imao paket koji je ima 40Mbps, taman i wifi toliko davao, sad imam 150Mbps, grehota da ni pola ne može wifi izvuć...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja imam jos uvjek taj. Zadovoljan sam jos uvjek

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Mene malo stid za te 2.4 i 5 ja nemam pojma kako to konfigurirati. Nudi mi pass za jedno i drugo, ako ostavim isti dali ce mob sam šaltati između njih pa koji mu paše ili moram ja jos nesto uraditi da bi mi uređaji na wifi imali kos bolje brzine?

    https://imgur.com/a/NcbMkRt

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Isti pass stavi i za jednog i za drugog....dovoljno je da uređaje koji podržavaju 5GHz (npr.Apple i većina novijih telefona) jedanput ručno zakačiš i on će ti loviti signal kao i kod 2,4 mreže....jedini problem je što mi se čini da je signal 5GHz mreže slabiji....i što nekad ne radi, a nisam nikad skontao da li je do rutera ili nečeg drugog....

    I naravno, brzina je veća ;)
     
    kvaju likes this.
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Propusnost na 5GHz jeste veća, ali ne igra veliku ulogu u brzini kad govorimo o internetu i paketima koji su ovdje dostupni, i signal je sigurno slabiji. Slabiji ruteri su glupi kod tog prebacivanja, ovi napredniji kombinuju sve to u jednu mrežu, i prebacuju sve to puno brže. Da ne govorim o fast roamingu kod mesh rutera. Ja sam kući svoj mobitel striktno stavio na 2.4 da se ne zajebajem s tim, jer u WC-u 5GHz neće ni da uhvati kako spada. Trebam malo istražit ima li kakva opcija u OpenWRT-u.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Ako imas paket sa brzinom interneta 100+, javi im se da ti zamijene ruter za dual band. Kod mene je situacija takva da i preko Ubee i preko TP-Link Archer C6 rutera preko mobitela Huawei Mate 10 Lite izvlacim istu brzinu, oko 55Mb, vise ni ne moze zbog samog wifi modula u telefonu, a ako testiram na istoj mrezi sa S8+, onda ide malo preko 100Mb, dok preko 5Ghz mreze ide puna brzina. Dakle, ne ogranicavaju oni nista po tom pitanju, vec ogranicava sami uredjaj koji se spaja na ruter, testirao sam to sa nekoliko laptopa, mobitela..
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    zvao i rekli da ne moze, cekao da istekne ugovor i isti dan odnio opremu, odjavio
    nisu nikad bili u stanju rijesiti problem pucanja interneta, glavna solucija im je resetujte ruter, pa necu da ga resetujem hocu kad se spojim na vpn i preko ssh na server da to ne puca barem 3h, a ne da svakih 15 minuta iskusim prekid konekcije, objasnjavali mi da se to desava jer ne valja wifi kanal, pada kisa/snijeg meni net ne radi, puse vjetar isto, sad je bhtelecom i jeste spor ali bar ne puca svaki dan da se ne moze raditi, vec pukne rijetko ponekad
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jaro, BHTelecom ti baš puca svaki dan, tj. prekidaju PPPoE sesiju svakih 24h. Ništa me više ne nervira kod njih nego to retardirano prekidanje konekcije. Nemam pojma šta je svrha toga (navodno statičke IP prodaju pa da ne bi par dana bila ista onda je mijenjaju na način da ti obore konekciju). 99% korisnika i ne zna šta je to IP adresa ni šta je statička IP adresa, a retard je onaj tko misli da je nepromjenjena adresa u 7 dana statička adresa.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    kod mene ne puca, to sto obnavlja pppoe jednom dnevno meni nije problem, problem je sto radim i u sat vremena se moram 6 puta rekonektovati na ssh sesiju jer je bas internet prestao da radi
    i dolazili su i mjerili i mijenjali koaksijalni kabal, i pustali frekvencije koje navodno nisu prolazile da bi na kraju rekli eto ne moze se rijesiti imamo ovdje problem na ovom dijelu ne znamo kad cemo
    sto se tice moja tv na dvije lokacije sasvim uredno i bez ovakvog tipa prekida radi internet preko vdsl-a i jeste sporije, ali barem ne gubim svaki moguci zivac na reconnect kad mi treba
    ovo se bas osjeti kad se moras spojiti na vpn jos vise
    o njihovim prevarama sam vec pisao, covjek koji je imao infarkt i koji sam zivi u kuci je po isteku ugovora(istekao dok je bio u bolnici) otisao da vrati opremu u telemah da bi mu rekli da ne moze jer je potpisao novi na 2 godine i to u dan kad je lezao u bolnici, na kraju se prijetilo tuzbama i utvrdilo da je njihov uposlenik neovlasteno produzio ugovor, prijetnje su urodile time da je usluga ipak uspjesno odjavljena, i nije jedini slucaj masovno to rade
    da sam kakav namcor pola mi naselja ne bi imalo internet i uslugu preko telemaha jer su neovlasteno kad nikog nije bilo zabusili kuku na moju kucu i naslonili kabal na istu
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Izvod iz cjenovnika koji stupa na snagu 11.10.2020. - NOVE BRZINE!

    EON Light - 150/8 - 57,5KM
    EON FULL - 200/12 - 67,5KM
    EON Premium - 400/15 - 81,5KM

    EON Light Duo - 100/6 - 47,5KM
    EON Full Duo - 150/10 - 59,5KM
    EON Premium Duo - 300/12 - 74,5KM

    FIBER EON Light - 150/8 - 57,5KM
    FIBER EON Full - 200/12 - 67,5KM
    FIBER EON Premium - 400/15 - 81,5KM

    FIBER EON Light Duo - 100/6 - 47,5KM
    FIBER EON Full Duo - 150/10 - 59,5KM
    FIBER EON Premium Duo - 300/12 - 74,5KM

    Grande paketi:

    Trio Grande - 60/7 - 57,5KM
    Trio Grande Family - 110/10 - 64,5KM
    Trio Grande Extra - 150/12 - 77,5KM
    Trio Grande Premium - 160/15 - 94,5KM

    Duo Net Grande - 60/7 - 47,5KM
    Duo Net Grande Family - 110/10 - 55,5KM
    Duo Net Grande Extra - 150/12 - 67,5KM
    Duo Net Grande Premium - 160/15 - 84,5KM

    Sve cijene paketa ostaju iste, samo se brzine povecavaju.
    Objavljeno u danasnjem izdanju Oslobodjenja.
     
    mirseth, Picoooka and Majesco like this.
  11. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Svaka čast Telemach na povećanju brzina, a pojedini operateri i dalje stoje u mjestu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Super
    Samo da ovo ne bude uvertira za novo poskupljenje...pod izgovorom da vam dajemo nove usluge i sta sve ne.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ovde download nije problem ja imam EON Light 100/6 i down je dovoljan, a upload treba da je minimum 15 u danasnje vrijeme.
    Ovo je svakako dobra vijest.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za neku kucnu varijantu,meni je ok 6 Mbps upload ali da stalno nesto saljem u oblak ,bilo bi malo...da su barem na 10 Mbps stavili

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kakvo je stanje sa širenjem mreže?

    Jel se na TK šta popravilo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Neki dan su stavili na Facebook da su konacno na Sjenaku.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Jesu ali samo na samom početku Sjenjaka tj kod semafora. U A bloku ih nema. Reklamiraju samo za 2 zgrade.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zna li neko kako se kotarisat ovog kruzica u desnom donjem dijelu ekrana? Na nekim kanalima ima na nekim nema.[​IMG]
     
  19. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Na SK kanalima ima. Odavno.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Uzeo sam ovaj eon full, dobio mali box, i ok radi sve.
    Zanima me dali mogu preko ovog malog boxa uštekati usb stick i s njega flimove gledati na tv?


    Sent from my iPhone using Tapatalk