All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Culi su se oni, vijdet ce sutra sa majstorom pa sa tim likom opet. Sada je samo stvar koliko se isplati.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    I meni treba misljenje. Damire legendo


    https://rabljenavozila.renault.ba/Vozila/Renault-Megane-Grandtour-1.6-SCe-115-Limited/2010/

    EDIT:

    malo sam jos trazio informacija :
    Što se tiće karoserije, bilo je radova. Sta znaci u ovom slucaju zamjena nosaca branika, znaci udes.

    Konkretno vozilo je 2019 godine u junu mjesecu bilo u našem servisu kada je rađen zadnji branik i zamjenjen jedan nosač branika.

    Ništa veliko, svakako sve uređeno po standardu Renault-a.
     
    Last edited: Sep 18, 2020
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Opleti slobodno, ljepsa bi bila varijanta tog motora sa 180kw ali i ovo je fino :D

    Auto ko auto je pouzdano kao i motor def. 3 litra, sestak, bimmer. Ostalo je sto se kaze do tebe, jel ti odgovara unutrasnjost, oprema bla bla.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ne treba ti ovdje neko posebno mišljenje, auto skoro pa novo, ima garanciju, ako ti se sviđa pazaruj
    A iskreno ako možeš dat te novce za auto možda je bolja varijanta protegnut se još malo pa uzet posve novo, jedino ako često mjenjaš auta onda nije bolja varijanta... A za edit bih rekao da je to normalno da je neko naslonio negdje branikom, ali eto opet su ga radili u renou pa ga popravili originalnim dijelovima i ne kriju to...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    2g mala kilometraza cijena skroz ok 22milje
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ovo drugo je mnogo bolja opcija... Mlađe, manje km, 6 brzina, jači motor, bolja oprema...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se i svidja sto je to najslabiji 3.0, bez obzira sto je najslabiji opet se sigurno ljepse vozi nego bilo kakav cetverocilindras. A N47 iz tog doba nije sreca zbog lanca. Potrosnja na autoputu je tu negdje, a auto bi se i vozilo gotovo iskljucivo autoput.

    Ono sto mi se kod ovog ne svidja je mjenjac, iako je ZF, to je stariji sa 6 brzina, radije bih rucni u tom slucaju. Iako je veca "udobnost" sa automatikom.

    Necu sad kupovat, onako gledam. Mislim da se ovdje u Minhenu i okolici moze nac dobro ocuvan BMW za relativno male novce. Ovaj od 7.3k Eur izgleda pristojno, taman i da ima koja hiljada ulaganja, opet nije puno.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar hjundaš. Reno bolje izgleda ali oprema lošija i ne bih nikad novo auto bez šeste brzine

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    bhd and dams82 like this.
  11. selvin

    selvin Moderator

    Jesi gledao ovu novu elantru uzivo? Meni se onako okvirno svidjela kad su je tek najavili, kad sam je vidio uzivo nesto me razocarala. Generalno mi dizajn i izgled vozila uzivo nije ni blizu kao na slikama.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I budi spreman da ćes na njoj mnogo izgubiti cjenovno.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znas kako je dobra, bas ono utegnuta modernog izgleda. Otisao da probam. Full oprema

    Ma sad mi ovaj rendzo ispo a kako vidim udaran odmah mi shuha

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne bih ni ja tog megana ako ga ne spuste na 20. I meni je suhva to kad znas da je udaran, pa makar i na parkingu. Mada je prije na semaforu neko kocenje. Za elantru, ako je full oprema, mozes malo spustiti i svidja ti se, go for it :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo da znas porez za to auto je 370-ak eur ovako ugrubo.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo bas provjerio i tacno kako si rekao, Kfz-Steuer dodje 371 EUR za ovaj auto. E sad, ne znam jel to ukljuceno u Kfz-Versicherung ili ne? Koliko bi mene godisnje ugrubo sve izaslo sa ovakvim autom?
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je samo porez. Osiguranje posebno placas. Tesko ti od oka mogu reci zavisi hoces li obicno osiguranje, polukasko itd. koliko godisnje prelazis koja si SF klasa itd. Al racunaj minimalno milju bi te sve izaslo godisnje i to sa ovim obicnim osiguranjem tzv. haftpflicht.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato je on onda tako “jeftin”. Naplacas se ti fino poreza i ostalih cuda. Ma ne bih ja to nikad ni kupio, uvijek bih otisao u smjeru mladjeg auta. Nego ‘nako gled’o.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma


    Gdje je onaj italijan što neće da rade mehaničari za PARE

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nešto ne znam gdje bih pitao pa reko ovdje ću jer bas je vezano za auto. :)

    Jel neko isao sa autom u Lukomir? Kakav je put i moze li se doci bez da se osteti auto?

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk