Sinteticko ulje za automobil

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Aug 30, 2020.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vw 506.01 je 0w30


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    6 stranica i još uvijek nisi zamjenio ulje :)
    tu ti ba ide 5w40 505 01,mani se knjižice,nije od tog auta nikako.Ta tvoja škoda ne postoji u katalogu pod tom godinom nikako,zadnja 1.9 tdi se vodi do 2010 godine... Ti podaci se odnose za nove modele sa dpf... i 506 01 je odmah ukinut i mjenja ga 507 00 ako te zanima...
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Eno sad knjizica nije od mog auta :), a bio mi je sumnjiv prodavac auta :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno si se opteretio. Ljudi u taj 1.9 505 sipaju godinama, vjerovatno je i do sada to ulje sipano. mjenjaj svako 10k I miran si

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Pogrešno si me shvatio, to su auta rađena po narudžbi, neko je tražio 1.9tdi i dobio, ali tad su već knjižice rađene za nove modele i zato tako piše u njima. Uostalom Dino ti je sve objasnio, ali ti si ipak otvorio temu i opet ti ništa nije jasno.... Odvezi u ovlašteni servis pa nek sipaju original po njihovoj preporuci i bit ćeš rahat...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma sipat cu 5w30 vw507 specifikacija i mirna bosna. A nisam se opteretio volim ja razglabati po forumima, malo se opustim od posla :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Svaki post u ovoj temi potvrdjuje ono sto govorim. :) A i mehanicari potvrdjuju, to je najbitnije :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd ba nek se samo pise :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    meni u interautu pretprošli put uvale mobil ulje inače koja marka skuplje nego audi oem ulje vjerovatno castrol...ja neku razliku nisam primjetio na autu, trenutak nepažnje i koja km gore :) nepotrebno skuplje ulje od oema, al realno.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nikad se ne zna ba, ko da ces ulje osjetiti odmah, to se gleda dugorocno. Ako je neko do tebe mijenjao redovno ulje i stavljao bolje i pravi viskozitet nastavi tako.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod ovih Re Al stvarno super cijene. Uzeo 4l Mobil 1 ESP i Mann filter ulja i zraka 90km sve skupa. Još neobično da su ljudi onako profesionalni i susretljivi, šteta što nije ovako i za sve stvari

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nije to sad nešto extra jeftino, to je hajmo reći neka redovna maloprodajna cijena.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onda sam ja prije plaćao puno :D hajde barem je Mann filter mada kod mene nema veze kad mjenjam i prije vremena ali eto, opet bolje od comline

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Pa sigurno da je bolje, ali svaki filter može bez problema uredno obavljati funkciju 10ak hiljada. Koga zanima npr koje firme rade oe filtere, to su Mann Hummel u čijoj grupi je takođe Filtron, Wix, unico. Pa onda sogefi, Fiaam, Purflux, Coopersfiaam... Knecht odnosno Mahle... Čak većina ovih firmi radi i za brendove koji nemaju proizvodnju filtera, npr bosch, magneti marelli, valeo, pa čak i za comline. Naravno ne kompletan asortiman. Oni se čak mjenjaju između sebe, ako je npr knecht napravio sistem filtriranja za neki auto Mann će od njih uzeti te filtere i staviti svoj žig, a može i obrnuto...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    nFare and Haker like this.
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    mehanicar je htio rec
    uzmes najeftiniji i cesce mjenjas heheheheheh
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ne baš najjeftiniji, ali može neki jeftiniji ako se ne prelaze velike kilometraže, a redovno servisira... Npr za gorivo uvijek kvalitetniji, ulje takođe, zrak može neka sredina, a kabina može i najjeftiniji...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    kad smo se dotakli filtera, da li i filter za gorivo mijenjati svakih 10-15kKM? Dizel naravno.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Na tvom autu da.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    a je li ova cijena na piku sto sam nasao 35KM realna? :D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Here we go again :D 15-20KM je meni u servisu naplacen,a vidjao sam ih i po 45KM.
     
    edgsi likes this.