All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa koji a3. Oboje je golf :D vjerovatno stariji, motori su im isti

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ako su istog godista audi, al bolje pogledati sta jr u boljem stanju,ako su oko 2000.g +-5g to je na granici da pucaju plastike, da vazda nesto skripi i preslo najmanje pola miliona
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Iako je to praktično isti auto poznato je da je Audi napravio manji prostor na zadnjoj klupi, tijesno je pa treba uzeti u obzir ukoliko će se koristiti za prevoz odraslih osoba. Mada na kraju najbitnije je stanje auta, ipak pričamo o 20ak godina starom vozilu... 1.9tdi 66 ili 81kw je najjeftiniji za održavanje ali i najviše su prešli baš s tim motorima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dams82 U cemu je razlika 81kw i 85kw 1.9 u golfu4 npr?
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Svi su 1.9tdi,ali 66 i 81 kw su motori sa bosch pumpom, a 74,85,96,110kw su pumpa dizna motori. Ovi prvi su zahvalniji, manje troškova oko njih...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @dams82

    Ne, vozilo ce koristiti samo ona u svrhu prevoza od tacke A do tacke B. (posao)

    Ako imas neki bolji prijedlog u tom rangu, naravno mozes napisati.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Pa gledaj takođe neku Fabiu, polo, ibizu, to su auta u tom cjenovnom rangu... 1.9 takođe, može i sdi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel ovo za mijenjanje?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji je dot? Ja sam takve savine bacio. Nije problem šara koliko je problem sto su k'o kamen tvrde radi starosti.
     
    bhd likes this.
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislim da je 2018

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze to jos jednu sezonu...osim ako nisi gdje u brdu pa da ti treba bolji grip

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš tako. Guraj jos jednu sezonu pa planiraj druge ako ne voziš doslovno po snijegu.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    U tome.i jeste fazon.Rostovo se prelazi mislim da necu da se zajebavam ds cu nove uzeti sad.Probacu ove Savine HP.A jedna od guma je 2x krpljena,druga jednom.U trecoj stoji ekser koji je probio a u cetvrtoj ekser koji nije prosao.Ma drama.Ovdje kod kuce ispred kotlovnica.Seljakluk teski svega ima.Kad god prodjem lutrija.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa sta je to doktore, ko da kroz gradiliste vozis :)
    Doduse i ja sam jedno pokupio armaturu 10mm...
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma pored zgrade mi je uzas.Dok.izadjem pokuupim sva moguca g.vna

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ima li iko ideju zašto bi se auto radio gasio nakon 9 minuta tačno? U postavkama radija nema nikakvog tajmera. Auto je Dacia Duster, do skora sam koristio neki no name kinezer, radio bez problema, sada sam nabavio model AGC1220RF, što treba da je orginalni, međutim nakon 9 minuta svaki put se samo ugasi. Nebitno je li na FMu, Bluetoothu ili nečemu trećem.

    U postavkama nema nešto puno stavki, mimo klasičnih za zvuk i bluetooth, ima RDSova, poput TA, RD i još 2 slična. ..
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije to do tajmera nego do elektrike u autu koja iskljuci radio preventivno jer ima problem.
    Koristis li kakav punjac za mobitele u autu, neki kineski? :)
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam siguran, ali ako je originalni mislim da ga treba programirat na auto, upisat mu broj šasije u memoriju... Raspitaj se malo oko toga...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Gdje god posaljem upit za gume nemamo te imamo ove.Izmedju Fulde i Save sta vi predlazete?Cijena je haman ista.Trazio sam savu hp2 ali nema je.Btw gdje gume uzimate?Imate li neku preporuku?Mislim na online sajtove koji dostavljaju.2x sam kupovao na ekupi ali su totalno osiromasili ponudu ne znam u cemu je fazon.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam 2x kupovao na makbel auto gume dosta bili jeftiniji od lokalnih šopova (čak kad se doda na to i montaža)
     
    SpookyMoO likes this.