Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Nisam jailbrejk koristio ima 10 god, molim te sta sad ima zanimljivo toliko na njemu, nisam u toku, krekirane app ili mozes sa sustavom nesto zanimljivo uraditi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma ima dosta zajebancija.

    ja sam imao ali nisam se previse igrao, pretezno koristio ove neke tweakove za stvari sto su mi falile sa androida

    haptic feedback na tastaturi, alarm status na lock screenu, tweak kad kliknem na sat u alarmu da mi otvori edit state, da ne moram prvo klikati edit pa onda da moram klikati na sate.

    ad blockere i jos neke tweakove ne sjecam se sad, nisam dugo uzeo iphonea u ruke, nedavno istalirao ios 14 beta 7, vidio da je sve isto i vratim iphone u laticu.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar iOS14, samo meni prvi put nije "lego", morao sam uradit clean install. Nije sama instalacija bila problem, nego sistem koji je star nekih 2.5 godine, uvijek radjen samo upgrade jedan preko drugog.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo bi mogao biti iPhone 12 lineup, s tim da se ocekuju cijene -$50 na ove sto pisu.
    Prvi iPhone iz lineupa bi se trebao zvati iPhone 12 mini, a ovaj sto je trebao biti Max ce se zvati jednostavno iPhone 12 i bice slican 11 specifikacijama, s tim da ce svaki imati OLED ekran, ali nijedan ne bi trebao imati 120Hz.

    https://www.tomsguide.com/news/iphone-12-release-date-price-specs

    Jos sam negdje vidio takodjer da bi iPhone 12 trebao imati jednu kameru umjesto dvije, dakle nesto kao nasljednik SE modela. Takodjer bi trebali biti isporuceni bez punjaca i slusalica.

    https://www.slashgear.com/iphone-12-mini-tipped-again-in-new-leak-25639879/

    https://www.businessinsider.com/apple-iphone-12-rumors-no-charger-adapter-price-2020-6

    Neki insider kaze da je predstavljanje 13. oktobra pa vidjecemo.

    A ja sam se ipak odlucio za standardni XS nakon duzeg razmatranja, malcice je jeftiniji od 11, ali osim cijene takodjer su tu presudili ekran, telephoto kamera i nesto manje dimenzije. Noviji model mozda dogodine.
     
    Stevie_Ray likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ipak sam uzeo 11, nema XS nigdje u čitavom Sarajevu već duže vrijeme, i prezadovoljan sam telefonom. Hvala još jednom svima na savjetima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakvi su bezeli :D

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije tako strasno u stvarnosti kao na papiru sto djeluje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko je pametno kupiti iphone sa 64gb memorije. Koliko brzo se puni? Ne snimam nesto posebno video zapise ali slikam vrlo često, nešto malo muzike je u telefonu i to je to. Bas je bezveze da nema 128gb model. 64 pa 256 a razlika u cijeni nije mala.

    Sent from my S20+ using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je na 53GB poslije godinu dana, videa skoro da nema nikako, ali ima puno slika i muzike. Zena je skoro isto popunila 64GB na S9, pa je uzela novi mob, nece da brise ista, sve je to bitno :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zar Google photos to me riješi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    odoše ljudi na ios
    ko bosanci u njemacku :D
    to za google photos je tačno skoro zeni iskocilo da je popunila 15gb kad je ukljucila high quality kompresiju spalo na 3-4 gige a ima slika 10 godina :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima photos i na ios

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cak i one live photos spremi u HEIC formatu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rijesi ako ne zelis imati slike na mobu.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko je slobodno memorije kad tek aktiviras mob? Ima li bar 50gb

    Sent from my S20+ using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neograničeno ako staviš malo manju kvalitetnu slika

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja pitam za iphone sa 64gb a ne za google photos.

    Sent from my S20+ using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bude malo iznad 50 GB, cini mi se 52 je bilo kad je tek aktiviran


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    ne sjecam se al bilo je preko 110gb na iphone 7 128gb verziji
    https://ibb.co/vYHfHx2
    smatram da nemas kud ispod 128gb ako slikas to jos i moze koristiti par godina, dok ako snimas video sadrzaje, brzo to zauzme prostor
    ja sam sljedeci zacrtao 512gb da ima al to tek za 2g
    sto se iclouda tice koristim ga odavno i dosta mi je paket od 50gb za 2km mjesecno
    https://ibb.co/17WF3rt
    [​IMG]
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, meni 32GB dosta. Ne smeta mi sto mi slike na cloudu, u biti budu ti i dalje dostupne ako imas internet. A koliko cesto ti treba neka slika s mora od prije dvije godine? Kad ti treba, lako je nadjes u Google Photos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk