Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    brže radi telefon 64 vs 32 gb :p
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Steta sto ne moze sd kartica, 18KM 64GB :)
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da se prijavim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta si kupio na kraju ?
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni nije jasno sta ti radis na telefonu pa ti trebaju toliki gb.....
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    imam dvoje djece koje stalno snimam, slikam, nabere se to puno i danas ne bih ni u ludilu uzeo ispod 128gb telefon jer volim imati slike u full rezoluciji a ne u downsample formatu sto nudi google photos
    ja telefon koristim intenzivno i zna se desiti da istom ne moze baterija plus battery case(originalni) izgurati 12h
    na laptopu koji koristim za posao imam ssd od 1tb na kojem je vec zauzeto 600gb
    na iphoneu takodjer imam postavljen vpn za posla, ssh klijent sa najvaznijim stvarima koje odrzavam, to sve jako crpi bateriju, cak i nemam mnogo aplikacija

    eh da najvaznije pa trazim puno gb je da telefon kupujem na 4-5 godina pa mi nije zao dati vise para da me sluzi u 5g i robujem navikama, a zelim da radi prihvatljivo i u 5. godini
     
    Last edited: Oct 2, 2020
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    11pro max 64gb space grey. 256 bio jos 250km skuplji pa nisam mogao halalit nikako. A 128gb ne postoji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Brzo si se nesto rijesio S20... :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je smeće jedno precjenjeno. Naivaznija stvar jednog telefona ,telefonija je nula. Pun signal ima samo pored repetitora. Gdje god je malo tanji signal nema ga nikako. Exinos se grije i trosi ,vjerovatno sa SD865 je bolja situacija al jbg nismo u americi. Google play servisi standardno uvjek na vrhu potrošača. Vidjecu sad kako cu se složiti al huawei mate10pro je jedna mašina za primier svakom samsungu. Nije ga slucajno trump sjebao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    upravo, al eto meni prednost huawei sto sad nema google servisa, mana je sto sad nece imati svoj procesor vec ce ici na mediatek
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Konačno neko objektivan kada je Samsung u pitanju :D
    Ma, može on prikazivati guglove servise koliko hoće, bateriju im jedu Samsung sranja kojih su nabacali duplo više od guglovih.

    Nek je sretno sa ajfonom. Btw što nisi sačekao još malo, u oktobru će izbaciti iPhone 12, možda si za istu lovu mogao uzeti njega

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nova generacija ce bit (barem u pocetku) osjetno skuplja. Prvih mjeseci budu jako napumpane cijene. A ovom je pala cijena, tako da...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Malo je objektivnih korisnika...
    Ljudi funkcionisu na nacin da kada nesto skupo plate,to dizu u nebesa cak i kada su svjesni mana...jer racunaju da ce ispasti glupi ako puno plate nesto sto ne valja ( na kraju i ispadnu jel)

    E tako je sa svim...mobiteli,autima,tehnikom i svime

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cekamo da Dino javi dojmove. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tek za desetak dana cu moći reci nešto konktetno. Za sad samo mogu reci da iphone dere guzove samsungu u kvalitetu ekrana,kvalitetu fotografija,a baterija da ne pričam. Tipkovnica mi se ne dopada na iphonu i stavio sam SwiftKey i ne mogu da se naviknem na upravljanje,fale mi strelice al polako nadoci će i to. Ovaj face id je top. Osiguran si a ne usporava rad ni sekunde.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    S20 ima bolji ekran, kameru, a i bateriju. Ja ne znam sta si ti koristio, pa vidis toliku razliku. Sve u 5 deka.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Nije telefon đaba te pare koje košta i dalje se prodaje ko lud.
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    njihovi procesori su definitivno najbrzi na trzistu
    sto se ostalog tice poslovna politika danas im je da prodaju telefone sa isprobanom i zrelom tehnologijom, definitivno postavljaju trendove bez obzira na to koliko se nekom u trenutku predstavljanja isti ne svidjaju
    kvalitet aplikacija za ios je u prosjeku bolji jer su dosta reatriktivniji od play store platforme
    na beaplatnim aplikacijama za ios, reklame su nekako vise ogranicene u odnosu na ios
    sto danas od dodatnih mogucnosti vidimo na android telefonima, mozemo za 2g ocekivati na iphone-u ali da je ono sto dolazi u trenutnom lose daleko je od istine

    jedina prava zamjerka na iphone 7 mi je trajanje baterije, al evo kako dino pise izgleda da su se popravili
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Takodjer sam imao problem s baterijom na iPhone 7, uzeo nov, takodjer X koji je isto bio nov, jedva dan izgura, dok nisu uveli ovaj Low Power mode koji bas dosta sacuva bateriju, a da se pad performansi gotovo ne osjeti. Na 11 konacno baterija moze izdrzati dan cak i preko.
    Onda tipkovnica, ne mogu bez glide to type, bas je prakticno u hodu kad treba sastaviti par rijeci jednom rukom, a Apple tipkovnica nudi tu mogucnost samo na engleskom jeziku.
    U iOS 13 beti sam im slao feedback da ubace podrsku i za druge jezike i nista, mozda ja ne vidim tu opciju.
    Stvarno sam overall zadovoljniji s iPhone nego i sa jednim Androidom koji sam imao, a imao sam razne kako flagship tako i midrange uredjaje, sto licne sto od firme.
     
    Last edited: Oct 3, 2020
    kvaju likes this.
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koristio exinos varijantu s20+ i to sto ima 4500mah vs 39xxmah mu ne pomaze kad exinos jede struju,kad stand by kod samsunga nije dobar,kad google play servisi vazda nesto jedu. Evo me danas na izletu i citav dan se nesto slika i pipka i nabio sam 4.5h ekrana i baterija na 64%.
    Kamera je dobra,hardverski bolja al opet iphone napravi bolju sliku. E video je bolji kod samsunga. Ocjena za display može biti subjektivna,ali ugasio jedan telefon i upalio drugi i woow. Mozda sto sam očekivao da ce biti lošiji ali meni je ovo za klasu bolje. Izuzetno živopisan a nije izvjestacen kao kod samsunga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk