Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E za video mi nije jasno. Mozda ti se samo cini?

    Svi su dvije godine (neki i vise, looking at you Huawei) iza Apple-a sto se videa tice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Magnifico likes this.
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma baterija ista otprilike, s tim da 120hz vuce vise ako je ukljucen. Toplinu ekrana kod Samsunga moras sam promijeniti, a skoro su isti na oba telefona. Mozda ti gode postavke iPhonea out of the box ali realno su mobiteli jako slicni.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na gsmarena battery test na s20+ 87h a i to vjerovatno za SD varijantu a na 11promax 102h.

    Nisam koristio 120hz. Jesam malo probao ali nisam aktivno koristio. Uglavnom da mi je s20+ bio dobar ne bi ga kroz 20 dana zamjenio. Vjerujem da je varijanta sa snapdragonom bolja al opet onako slab signal gsm mreze je noprostiv. Ne treba zaboraviti da je to prvo telefon pa tek onda mutimedija uređaj. Rano je jos da jos dam konacan sud al na prvu iphone mi je dosta kompletniji uredjaj, s20+ mi je djelovao kao nedovršen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin, Haker and Reznor like this.
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probah maloprije da instaliram shazam i nema ga na app storeu. Nađem ga googleom i kad kliknem kaze mi nije dosupan za ovu drzavu /regiju.

    Jel neko imao pa rijeaio ovaj problem?

    Telefon je na eng jeziku a regija je bih. Probao prebaciti na USA pa ne pije vode.

    Edit

    Evo i sa youtube ista situacija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 3, 2020
  5. kvaju

    kvaju Komšija

  6. kvaju

    kvaju Komšija

    A da, mislim da i u srbiji nije dostupan yt, vjerovatno i shazam.

    Predpostavljam apple id kad si pravio stavio si zemlji bih, pa zato ti ga i nema.

    Kod mene je ostao ovaj americki jos sto sam davno pravio, pa mi ne fale te app


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Majku mu a ja se bas nalazim u Srbiji trenutno. Da nije to u pitanju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve napisao onako kako jest. Ali evo upravo sam riješio problem. Unutar app storea sam promjenio regiju na CRO i sve radi.

    Cudno mi je jos i to sto u setting/general /about ne pise do kad vazi garancija. A kod druga na xs pise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Jesi uradio update na ios14?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam još. Čitao sam na redditu da se mnogi žale da je battery life katastrofa sa 14kom pa ne žurim dok to ne riješe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sto se regije tice istina je da za nasu regiju nema odredjenih aplikacija. Drug ima 11 Pro Max i morao promijeniti na CRO da mu se pojavi Youtube na App Store.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je baterija bila katastrofa al to je zato sto se nije dobro primio update, nesto nije leglo. Kod mene je ipak star sistem, uradio sam full wipe i sad opet imam odlican SOT. (Odlican za iPhone 7 sa baterijom starom 2.5 godine.)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Mozes i ovdje provjeriti ako te kopka

    https://checkcoverage.apple.com/

    Ta opcija dolazi sa ios14


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Instalirao sam 14.0.1
    Sad ima da piše do kad važi garancija. Vidjet ću kako će se ponašati baterija. Ako budem morao raditi clean install nije problem jer sve je jos frisko. Kod druga na XS nema nikakvih problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakvo je stanje sa tapatalkom pro za ios,ima li reklame? Vidim da je preko 20km pa ne bih baš da bacim cvaju i da gledam reklame.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema reklama na pro verziji


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  19. kvaju

    kvaju Komšija

  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nešto mi je nevjerojatno da tako malo košta na aliexpressu i jos free shipping. Narucio sam al ne vjerujem da cu je vidjeti u živo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro