Preporuka napojne

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NaLe!, Jun 19, 2016.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Je li iz domace veleprodaje, kimtec i slicno ili i dalje Srbija? Ne znaci nista fiskalni nama kao kupcu, ako garancija nije ostvariva. Ali kao drzavi znaci :)

    Btw. Pisao sam ti na hangout za one miseve, da vidim jesi rasprodao?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. ---

    --- Aktivista

    Asus Rog Strix 650G, da li je pouzdano?

    Navodno bazirano na Seasonic Focus Plus Gold
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Seasonic je generalno veoma kvalitetan i pouzdan brand, cinjenica da Asus (a time i Seasonic) daje 10 godina garancije na tu napojnu govori da su veoma sigurni u svoj prizvod.

    Ovo je link za recenziju 750W modela:
    https://www.kitguru.net/components/...asus-rog-strix-750w-gold-power-supply-review/

    "Having looked at this unit I can see that it is a modified version of the Seasonic Focus Plus Gold Platform.
    This is a quality, reliable, technically sophisticated platform which we have reviewed in the past, and regard very highly."
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sam si sebi odgovorio na pitanje.
     
    Lamagician likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za te novce, Corsair CX 650M ili malo skuplje Seasonic Core GM-650 na olx-u.
     
  7. Soviet

    Soviet Aktivista

    Da ovdje priupitam za UPS-ove, za to sam laik. Posto ide ljeto a vjerovatno i grmljavinske oluje treba mi zastita od prenapona. Prosle godine mi je grom sprzio graficku i tv, mada to i nije problem, vise me strah za "respiratore", aparate za disanje jer ih stalno koristim. Za jedan aparat imam UPS i moze nekih 20 minuta trajati ali drugi je direktno u uticnici (ali ima svoju bateriju). Mene zanima nacin da koliko toliko zastitim aparate, ovo sam vidio
    https://www.olx.ba/artikal/33221491/ups-apc-bv500i-gr/
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sa APC-om nećeš pogriješiti, a ako ti treba samo prenaponska zaštita onda imaš njihove produžne s tom karakteristikom.
     
    ZyKLon likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. Decerto

    Decerto Komšija

  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Seasonic M12II 620W se pokvarila. Zapravo ona radi, ali daje 11,55 do 11,98 na 12V grani.
    Prvo je počelo s promjenom zvuka ventilatora, ventilator je postao preglasan i tada sam počeo ispitivanja šta je to zapravo pokvareno.
    Uglavnom, PSU radi, ali ventilator ide na max obrtaje i nemam 12V.
    Malo sam ispao iz fazona, šta da kupim ?
    Gledao sam dvije :
    - FSP Hyper M 600W (135km) ili
    - FSP Hyper K 500w (125km)
    ili nešto treće po preporuci ?
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zapravo sve izmedju 11.40V i 12.60V je unutar specifikacje za ATX PSU 12V granu, tj unutar +/- 5% od 12V.

    Tebi je samo ventilator na napojnoj propjevao.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Otvorio sam PSU KingT.
    Ventilator je bio dosta prljav, ostalo u PSU začudo nije.
    Problem je što PSU ima poseban priključak, sa 2 pina, nije klasični pinski priključak, šta reći mogu li to popraviti nekako? da promijenim ventilator ?
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    mozes zalemiti a mozes i precvikati te zice, samo odgovarajucu dimenziju ventilatora kupi
    sto se napona tice ako se ne resetuje pc po opterecenju smatraj ispravnim
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto ja uradio na svojoj Corsair napojnoj, prosviro joj vent. Imao sam kvalitetan Bequiet 120mm, ali su konektori drugaciji. Sa pokvarenog venta presjekao zice sa konektorom i zalemio za zice na novom, radi tako evo godina bez problema.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije samo do ventilatora, to je po meni neka zadnja posljedica.

    Ovo par dana malo sam pratio šta se dešava npr 1080p youtube video zastajkuje, a PSU fan radi brže. Ne rade GPU ventilatori iznad 1100 rpm ili ne idu u AUTO iako GPU raste na 77 stepeni, slika zamrzne na djelić sekunde, fps u igrama osjetno pada itd ... Prebacim Fortron u ovaj PC, sve radi ka sat, igre puno bolje rade, AUTO GPU ventilatori i GPU nije prešla 66 stepeni itd ... Ubacim Seasonic tamo u 7850K konfu gdje nema dGPU, sistem troši manje W i očekivati je bolje, ali situacija ista ... primjetio sam da kada temp na CPU poraste, ventilator na PSU radi brže i brže, pa sam ubacio Noctua i vidim da je bolje, ali evo sin prijavljuje da se ugasio monitor (nestalo mu slike) pa morao restartovati PC ... Sad da ventilator radi non-stop na max, pa mozda bi pomislio možda će raditi ako promijenim ventilator, ali zašto me youtube streaming koji nije baš CPU ovisan zeza, to ne znam... šta reći ? da ipak pokušam neki ventilator promijeniti ili ?
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa ako napojna pravi te probleme i u drugom pc-u onda uzmi drugu napojnu.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dobro, koju molim te ?

    Znam da si ti baš dobar poznavaoc u tome, pomozi drug.

    Ove su mi lokalno dostupne. Staru sam kupio u Terabajt Sarajevo, drugu fsp u PrintEX Sarajevo,. Ne znam da li te firme danas postoje, ali sam dobio dobre cijene tada od njih.
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Ima li neko za prodati ili preporuciti neko napajanje za jedan stari racunar. Ovo je sad bilo u kucistu i po svojoj prilici je otislo jer je pc mrtav

    [​IMG]