Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. Filozof

    Filozof Aktivista


    Evo baš gledam ovu stolicu što je pravio, ovo izgleda i pismeno štaviše, dok ovo na piku s ovim komadom spere nije nalik ni na šta :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stari ima ovu, I iskreno meni nije nešto, pogotovo ove ručke sa strana, nekakve su neprirodno stoje...

    Sent from my Huawei P30
     
    Vedo likes this.
  4. Esh

    Esh HWB

    bhd likes this.
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da malo oživim temu i ako neko planira kupovati skuplje stolice, da ostavim utisak:

    Prije 2 godine kupio Steel Case Think u DM Creativi, 1350KM sa 12 godina garancije. Najbolja stvar kod kupovanja ovih skupljih stolica (barem u DM Creativi) je sto vam daju da je isprobate sedmicu-dvije ako imaju "testne" modele na stanju. Testirao sam model Leap jedno desetak dana, ali mi je ipak bilo zao dati preko 1600KM na tu stolicu koja ne nudi puno vise od Think modela, barem po mom misljenju. Na kraju se odlucio za Think. Za moj ukus, mozda bi naslonjac za ledja mogao biti malo visi jer sam visok 190cm, ali sam se vremenom navikao na naslonjac i stolica je izuzetno udobna i podesiva. Eh sad, vidim zasto daju garanciju od 12 godina: bukvalno poslije dvije godine sjedenja na stolici po barem 7-8h dnevno (u prosjeku sam tokom tog perioda imao 112-113kg), stolica je ista kao i prvog dana. Ne samo da spuzva nije upala, niti se tkanina ishabala, vec i svi mehanizmi jos rade perfektno. Nisam ni sarafa dodatno zavrnuo od dana kad sam je kupio. Napisem ponovo review za ovu stolicu za jedno 2-3 god aBd pa da vidimo kako se drzi :)

    Prije par mjeseci nasao polovnu Herman Miller Aeron u najvecoj velicini. Mislim da je stolica bila stara preko 10 godina i neko je dobio dzabe iz firme pa je prodavao ... za 50KM. Iako je stolica bas ishabana (naslonjaci za ruke su kozni, pa se koza ofucala), pukla guma za lumbar support i mehanizmi nisu "podmazani" odavno, ali reci cu ovo: uporediva je sa novom Steel Case Think stolicom koju sam uzeo prije 2 godine sto se tice udobnosti i rada na njoj. Vecina mehanizama (limitera) jos uvijek radi, mislim da bi se dali popraviti da budu kao novi ali nisam se zamarao s tim. Ipak, brat se ne slaze sa mnom i radije sjedi na stolici iz Binga nego na ovom starom Aeronu, zato je bitno da ako kupujete ovako skupe stolice (osim ako ne nadjete polovne i jako jeftine), da pitate da je isprobate par dana...

    Zakljucak, po mom misljenju...ako provodite izuzetno puno vremena ispred racunara, mislim da je stolica jako bitna investicija i ako ste u mogucnosti, moje preporuke za ove gore nabrojane stolice :D Ali nemojte se odluciti ni za jednu ovako skupu stolicu bez da je isprobate par dana. I napomena da vam stolica nece popraviti stav pri sjedenju sama od sebe, koliko god kostala, prava ledja nisu zagarantovana :D
     
    Esh, Vedo and forzamilan like this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sve je bitno i sitnice uticu,kada se dugo radi na necemu

    ja jos uvijek koristim ovu svoju koju sam kupio u polovnoj robi prije haman 10+ godina...prije 3 godine joj samo presvukao tkaninu,jer se stara poderala a mehanizmi rade i hidraulika nije propala jos...da napomenem da je nisam nikada podmazao ili servisirao,nemam pojma kako se to radi
    stolica je teska i masivna,zato i jeste dobra jer ne bjezi...mozes je komotno na parketu koristiti

    i ova je sigurno bila par stotina eura kada je bila nova a ja je kupio za 40 KM mislim nekada davno i do sada najbolja investicija u zivotu :D
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    I dalje stojim pri tvrdnji da su ove Custom stolice, koje sam napravio od autosjedišta, najudobnije stolice na kojima sam ikad sjedio. Ne bi ih zamjenio za ove ultra-skupe-flashy-džidži-midži gamerske stolice da mi ih džaba daju :D
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    High end stolice uopste nisu flashy etc... pogledaj samo Herman Miller modele.

    Stolica vrijedi svake marke, probao ostao bez rijeci. 0 gravity fazoni, kao na oblaku da sjedis.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A drug, pogledaj cijene... ;) Za novce koje sam uložio nema bolje, a po udobnosti hladno se nose sa stolicama koje su dosta, dosta skuplje. Nebitno koliko dugo sjedim... nema problema sa leđima ili guzovima... :D
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo citam i pitam se jesu li vas godine toliko stigle ili vas vezu za stolice na poslu?



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Godine, godine :D:D:D
    Šalu na stranu, dobra i udobna stolica je veoma bitna za zdravlje svakome ko provodi radni dan sjedeći
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sta ti je bilo sa tom prijasnjom dxracer? Ja se ne sjecam da sam ikada cuo da je neko imao problema sa njom, kvalitet je neupitan.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma racer je bio vrh al kad sam selio prije 2.5 god nisam imao mjesta za pc i prodam je kao nova bila nakon mozda godinu dana koristenja. Meni licno nije bila nesto aman zaman udobna ali to mi i nije bio fol vec da me drzi ispravno dok sjedim. Ova ako bude upola ko ta ja zadovoljan svakako igram 4h max sedmicno ako i to.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma naravno, nije ni bitno igras li se ili ne. Ako puno sjedis u njoj bitno je da je udobna i izdrzljiva, a za dxracer vrijedi da je bas izdrzljiva. Hajde javi valja li ta.

    Je li iko imao jednu od onih Sharkoon kopija dxracera?
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj VIF ubleha, 3 modela koja mi se sviđaju nemaju na stanju, nit znaju kad i hoće li opet biti..

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Picoooka and NAILS like this.
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Feb 8, 2021
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma izgleda nista bez Steelcase-a @Vedo, nesto mi se cini da se odavno raspitujes ili stalno kupujes nove? :) I ja gledam u zadnje vrijeme, i vjerovatno cu se probat namirit na Steelcase neku, mozda Leap. Jest da je veliko ulaganje, ali kontam isplati se jer si dugorocno rahat.