Preporuka za CPU cooler

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by nenji_avero, Dec 25, 2019.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Opa 3900

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. p4ja

    p4ja Komšija

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slab je taj model za 8 ili 12 jezgri.

    Njemu bi odgovarao BQ Dark Rock Pro 4, Noctua NH-D15 ili Mugen 5. Moze i Fuma 2 sto je gore navedeno.

    I to obavezno push-pull opcija sa dva venta tako da vodi o tome racuna @AdoSA dobijas li jedan ili dva venta uz hladnjak (jedan Noctua 14cm vent kosta ~50KM).

    Dark Rock Slim moze za modele tipa 2600x ili 9600K.
     
    Last edited: Oct 10, 2020
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma nekako su mi skupi, jbm ga... Šta misliš o FSP Windale 6 modelu ili ovom Freezer 34 ESports Duo?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    AdoSA likes this.
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest sa ventovima na 100%. Ja ipak mislim da treba masivniji hladnjak al neka Ado odluci sam sta ce. Eto gore Vedo je pokazao kolike su temp sa Noctuom kod 3900x.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Trebam uzeti u obzir i činjenicu da TT ne preporučuje cooler viši od 14cm za Armor MX+ kućište... Ipak ću na kraju morati neki AIO od 120mm, ili mijenjati kućište

    EDIT
    Čitam po forumima da mogu se ubaciti cooleri do 160mm, mada bude knap

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sacekaj da izadju recenzije te procesore koje planiras i znat ces sta ti je traziti.
     
    AdoSA likes this.
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Je li iko naručivao direktno sa arctic.ac?

    Kontam uzeti dva komada F14 PWM, jer me izađe jeftinije nego kod nas.
    Kad ubacim u shopping cart, piše mi shipping 0€ što je savršeno!



    EDIT: Kod Checkout-a ispadne ipak shipping costs 35€ :(
    Ja se ponadao...
     
    SpookyMoO and bhd like this.
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam ja Freezer 34 eSports samo nije p/p vec samo 1 vent na ryzen 2600 koji je 6/12. Kuciste je antec neko socijala od 35 eur protok zraka los i otvoreno mi je stranica uvijek plus imam rx580 koja se podosta grije. Ali u odnosu na stock kuler dobio sam sigurno blizu 15 stepeni bolje temp u loadu tako da mislim da za taj monstrum koji ti kontas uzeti ovaj kuler je poslab.
     
    AdoSA likes this.
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Odličan, ovaj posmatram ovo dan - dva ... Vidim mnogi hvale Scythe da su uznapredovali na nivou buke vs performanse...

    Ono što nisam baš dovoljno istražio jest sistem montiranja. Noctua je tu zaista top, ali sa 115KM koliko sam platio ovu P-P opciju otišli su na više od 200KM :/ cijene su baš skočile, a ovo sa IHSom njima baš ide u prilog jer je Noctua sada u rangu manjeg sistema vodenog hlađenja.
     
  13. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Imam freezer 34 duo i super je za ryzen 5, moze proci i za ryzen 7 ali za 9 definitivno masivniji cooler.
     
    Pionir likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma


    Slucajno naletih na review jeftinog coolera, jel moguce da je ovako dobar i to cak za Ryzen 5900x?
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li isti "mount" za 1151 i 1155/1156?

    Na uputama, cpu coolera pise da podrzava

    775/1155/1156/1366/2011, a isao bi na 1151 socket CPU.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    ja na 5600x navrnuo katanu 3 sto sam koristio prije 9-10 godina,u odnosu na stock koji je bas kriza razlika 20 u korist katane, jos nisam imao kvalitetnu pastu pa sam neku noname stavio, moze jos sigurno 5-6 spustit sa boljom pastom buka je osjetno niza i dosta je ugodnije sad raditi, kuciste je otvoreno u oba slucaja, a 5600x na stock cooleru je isao na 90+ C kad pokrenem iole ozbiljniju python skriptu