Kvalitetan zrak

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stihoklepac, Feb 21, 2019.

?

Da li mislite da će se u vašoj sredini popraviti kvaliteta vazduha u narednih 24 mjeseca?

  1. Da

    3 vote(s)
    7.3%
  2. Ne

    36 vote(s)
    87.8%
  3. Nisam siguran

    2 vote(s)
    4.9%
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad se sjetim one slike na portalima, u centru Sarajeva pred zgradom covjeku dosla drva da lozi. Ne znam kako im se isplati, u Tuzli je centralno jeftinije nego da kupis drva i ugalj za sezonu, a gdje je jos vrijeme utroseno na lozenje.

    Sve se to da rijesiti ali nece politicar da naljuti glasaca, a ne zeli ni da daje novac za utopljavanje jer ima "pametnija" posla na koje ce trositi novac.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mi smo sebi iskucili gradsko u Ze., jer je svaku godinu bilo nepouzdano. Kad je radilo bilo je super, ali obicno su se havarije desavale po 5-6 puta u sezoni i to kad su najvece hladnoce. Dosli, izrezali i odnjeli radijare. Mi uzeli 2 inverter Beko klime ima i 5-6 godina i ne mozemo biti sretniji. Platili ih po 800km svaku, i isplatile se u prve 3-4 sezone, jer grijanje smo placali preko 700km godisnje. Ovako extra struje dodje kad se grijemo zimi od 20-60km. 60km (mozda par puta da je bilo toliko extra kad klime rade citavo ovo vrijeme koliko ih imamo) ako rade obje duzi period u mjesecu jer su mazije. Ovako grijes kad treba i zagrije kad 2 rade i na -20. Jos ljeti rashlada u onim paklenim danima.

    Sad prave tu novu toplanu u Zenici. Hoce li to sta popraviti Boga pitaj, ali mi se svejedno ne planiramo prikljucivat. Jos su ukinuli harac na to sto ti njima morao placat da njihove cijevi prolaze kroz tvoj stan kad se iskljucis.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Struja je svakako najbolja opcija ili toplotne pumpe ko ima novca.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Jest al kad bi dobijali struju iz obnovljivih izvora
    Ovako za 1kw ode xx kg uglja...

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema veze, lakse je staviti filter na jedan blok termoelektrane nego na 1000 kuca. A termoelektrane su nam neizbjezne svakako jer finansiraju rudnike.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    To jest

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    SpookyMoO likes this.
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Dosla nova sezona i potreba za vecim uredjajem. Da li je neko uzimao neki od ovih novih xiaomi modela tipa 3H?
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam uzeo 2s top uredjaj slican tom 3h
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @Mujka Jel moze radit bez aplikacije?
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    naravno imas 3 moda night auto i manual (koji podesajes preko app tj brzinu ventilatora)
     
    exwizzard likes this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam uzeo 3H prosle godine, dobro me sluzio. Nisam ga jos upogonio ponovo, ali planiram ovih dana. Na 3H imas touch display sa kojim mozes podesiti kao kroz app.
     
    exwizzard likes this.
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Modeli sa oznakom "H" imaju HEPA filter i najbolje je uzeti sa njimn. 2s dolazi sa slabijim filterom, ali se moze prilikom zamjene uzeti ovaj Hepa, jer odgovaraju i isti su za svaki uređaj. Koliko vidim u Mercatoru je akcija za 2H, 269KM. Razlika je sto nema display na sebi
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas ovaj bolji, Xiaomi Mi Air Purifier Pro, ja cu ga uzet ovo koji dan.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koliko ste filtere plaćali? Imam 2s i vakat mu je za zamjenu, strahota šta je sve nakupio :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Za 2s ti paše i noviji HEPA filter od 3H

    Xiaomi Filter HEPA Za Mi Air Purifier 3H/2H/2/2 i Pro (80 KM)
    https://www.olx.ba/r/39999991/32097

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    imas na youtube ljudi ociste taj filter i sve radi fajn :D
     
    SpookyMoO likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    jel li ga onaj prociscivac vidi kao cistog ili javlja da je ono 0% ostalo...

    ja sam zaboravio koji imam...
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima li ko ovaj 3H?Je li ovo sad neki novi?Kontam da uzmem.359KM u ekupi sa popustom na sparkasse shop and fun karticu plus besplatna dostava

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk