P: XFX Radon RX 580 GTS 4GB

Discussion in 'Računari i komponente' started by iPlay, Oct 12, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Prodajem svoju RX580-ku. Memorija je od 4 GB sa Dual BIOS-om. Sve uredno i ispravno naravno. Kupljena je u Plus.ba, a mislim da u kutiji imam i račun.
    Karticu sam undervolt sa 1.150V na 1.090V uz Clock brzinu 1380 MHz. Memoriju nisam dirao. COD:Warzone na UltraWide monitoru sa rezolucijom od 2560x1080px prosječno daje oko 65+ fps, što bi na FullHD rezoluciji bilo preko 75-80 fps. Kod mene je upaljen FreeSync tako da je postavljena na max. 75 fps koliki je i refresh rate monitora. Kartica jako stabilno radi i temperature se kreću od 63-67°C na full load u npr navedenoj igri. U idle modu je 28°-30°C. Kupcu šaljem i AMD Adrenalin Profil sa postavkama ventilatora, clock brzine i voltaže za bolji i stabilniji rad.

    Detaljan opis: https://www.xfxforce.com/gpus/amd-radeon-tm-rx-580-gts-xxx-edition-4gb-3
    OLX link: https://www.olx.ba/artikal/40091822/xfx-radon-rx-580-4gb-gts-xxx-edition/

    Cijena na OLX je 212 KM, za HWB raju - ponudite. :D
    Garancija do januara 2021. godine

    [​IMG]
    Original slika kartice.

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 16, 2020
  2. Filozof

    Filozof Aktivista

    Na 1080p moze izbaciti 80fps-a na warzone-u uz korigovanje grafickih podesavanja.

    Samo da potvrdim :D
     
    iPlay likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih je pazario da hoce ko kupiti moju GTX 960. :)
     
    iPlay likes this.
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Baci je na olx, mogu ti je ostaviti ako želiš. Ja kontam Vega 56 ili 5600XT uzeti.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stavljena je vec na olx pa ako ode javim.
     
  6. Filozof

    Filozof Aktivista

    istu dilemu sam imao al bukvalno, koristio rx580 sapphire 4gb i haj reko da je prodam dodacu nesto para i uzeti nesto bolje, medjutim vegu56 ne preporucuju nikako kazu da je bas lose odradjeno a i da je bucna ko mlaznjak :D nisam je imao ali eto procitao sam dosta losih komentara pa sam i odustao od nje, onda druga opcija mi je bila 5600XT ili 5700XT ako bi namak'o jos para :D Za koliko para si nasao 5600xt? tj. koliko si voljan dati za grafu?
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Našao sam je bio za 480 KM PowerColor Red Dragon ali je u međuvremenu je prodata. Bila je još jedna Asus Windforce OC za 450 KM ali je u testovima najlošija ispala, nema Dual BIOS i lik mi nije bio pouzdan (Provjera PiK prodavača). Trenutno je nema kod nas po razumnoj cijeni, bar ne na OLX. Sve preko 500 KM se ne isplati plaćati. Našao sam Sapphire Pulse Vega 56 sa Samsung memorijom za 400 KM. Sa optimizacijom mislim da bi se mogla uštimati da fino radi. Druga opcija je drug u DE, dolazi za mjesec... ako šta nađem na sniženju gore može je uzeti.
     
    Last edited: Oct 13, 2020
  8. Filozof

    Filozof Aktivista

    ma i pitam zato sto i ja kad sam trazio bile su 500-550KM van svake pameti za 5600XT koja je "budzet" kartica... I ajd reko da sacekam jos malo da vidim mozda izleti nesto bolje i stvarno uzmem 2060super za 650KM, mjesec dana radila, 3 godine garancija... Jest mi bilo malo preko budzeta planiranog za grafu al reko bolje i 650 za 2060s nego 500 za 5600XT... Btw. i kod mene je r5 2600 i prezadovoljan sam
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Vega 56 u odnosu na 5600XT je cca 8-10% sporija, a razlika u cijeni je mnogo veća. Vega ima 8GB VRAM, a 5600XT 6GB. Pregledao sam tonu nekih (novih) testova i čitao recenzije, na kraju sam došao do zaključka da Sapphire Pulse i nije toliko loša?!
    Ne znam ni sam... sve diktira cijena, a ne bih da dajem preko 400 KM.
    Ryzen 2600 je extra, ja sam svog uspio klokati na 4.1 GHz (all Core) uz samo 1.275V.

    PS: Otiši smo u OT, ružiće nas. :D
     
    Last edited: Oct 14, 2020
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Bump.
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Sad sam vidio da je kartica pod garancijom do januara 2021. - Plus.ba.
     
  12. edgsi

    edgsi Aktivista

    Koji je tacno model 960-ke i koliko je cijenis?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Poslao sam ti na PM da ne spamamo po oglasu.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Prodata, može katanac.
     
Thread Status:
Not open for further replies.