Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Solarne farme ko iz Blade runnera :D

    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Joj Boze, kako se uspjeli da me nahajpaju, cak sam stavio i wallpaper na desktop...do toga je doslo...sad to nesto jedva cekam da vidim...
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji hajp jbt, samo da ne bude isto toliko razocarenje.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Krenuli ljudi allout sa oglašaavnjem... i meni ovo smrdi na Anthem ili Colonial Marines ... Ne vidim svrhu ovolikog marketinga kad dobra igra sama sebe prodaje
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakvo je to rezonovanje? Svaki uspješan proizvod, pa tako i igre ulažu velike iznose u marketing. Nije hljeb i mlijeko da samo sebe prodaje. Ogroman marketing je posebno potreban za nove IPs koji nemaju već postojeću bazu fanova.
     
    Decerto likes this.
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    ne mozes poredit CDPR sa EAom da si pita :D
     
    Aldiin and nenji_avero like this.
  9. monK

    monK Komšija

    Kad nisam umro...

    Pokušavam da zamislim kako to miriše nadrogirani polukiborg/neuromancer sa dna kace sa ugrađenim pluginima za ubrzano razumijevanje programskih jezika (jer normalan čovjek ovu brzinu razvoja teško može svariti već sad)....


    I ne mogu reći da mi se sviđa...
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Otkud zakljucak da se CDPR reklamira, mozda se Old Spice reklamira? Mozda je reklama uzajamna?
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    mirise kao pi*ka gwyneth paltrow

    https://amp.theguardian.com/fashion...ing-a-candle-that-smells-like-her-vagina-goop
     
    aNaToMiC ! and monK like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo:

    Sjecma se da je jednom Codemasters davao bundle uz jednu od DIRT igara, pravo auto. Ko ga je kupio radi igre je drugo pitanje.

    Ovako veliki marketing se samo moze odbit od oglavu.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne znam... ovo je ipak malo too much... Pogledaj najuspješnije naslove svih vremena i koliko se ulagalo u njihov marketing prije nego u izašle. Od slično nahajpanih igara su mi ostala loša sjećanja.... Od ME Andromede pa nadalje.

    Možda samo slutim i zbog prijašnjih iskustava sam sklon pehiranju, ali mi ne miriše kako treba
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma


    U najuspješnije naslove i gledam i čudim se tvom komentaru. Od igara koje su uspješne a nisu reklamirane imaš minecraft, rocket league i slične. Sve AAA igre imaju ogroman marketing. Apple za iPhone marketing ulozi stotine miliona a faktički svi znaju za njega, i sad bi neko trebao uložiti stotine miliona u igru, novi IP i nadati se da eto ljudi kupe.

    Uvijek su se igre reklamirale samo nije bilo twittera da svako stavi sliku svake moguće stvari.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A gejmam od Commodora 64 i 80tih i ne sjećam se nešto ovoliko reklama i hajpa za igre koje su bile BUM... Bile su recenzije igara i to je to. Sve što mi je nahajpano bilo (govorim za igre samo), na kraju se ispostavilo da je truba.
    Možda je samo to moje subjektivno mišljenje i nadam se da sam u krivu s' obzirom da živimo gdje živimo i da nismo nikad na TVu ili negdje imali reklame za igre osim u gamerskim časopisima... Cyberpunk mi izgleda stvarno odlično
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Sta ces reklama prodaje. Ja inace mrzim ove adidas patike koje izgledaju kao yeezys ali ove cyberpunk bi danas kupio da ima gdje.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Vecina ovog hajpa sto vidis po socijalnim mrezama je zbog Witchera. Ništa vise. EA i Activision daleko vise ulazu u reklame. U Srbiji je vise bilo reklama za Destiny 2 nego za bilo šta drugo. Ovo oko 2077 je malo drugacije. Isto sto je bio veliki hajp za Battlefield 3 zbog BC2.

    Ja licno jos nista posebno nisam vidio ovdje i plasim se da ne bude NMS all over again. Ne prikazuju epic gameplay jer ga nema. Da ovo izdaje random studio, niko pricao ne bi. Ali obzirom da je CDPR, velika su ocekivanja. Ja se nadam da ce imati Blade Runner vajb. Will see.
     
    AdoSA and Decerto like this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije ni The Witcher serijal poznat po neviđenom gameplayu.
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Ja znam da prevelik hype oko neke igre kode mene izaziva obrnut efekat, zato 2077 i ne pratim toliko da ne bi "zamrzio" igru i prije nego izađe ¯\_(ツ)_/¯
     
    AdoSA likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Priču Witchera sigurno nece imati. U tome i jeste problem. Gameplay/borbe su na ovo par klipova sto pokazali ispod prosijeka. Zato kazem da sam skeptica.