All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ti si inace ljubitelj ubjeđivanja naroda u svoje ideje. De ti naspi pa nam javi kakva je razlika izmedju high end i low level goriva. Oslušni hladan motor u hladno jutro sa gdrive-om i sa low level gorivom snimi zvuk pa uporrdi decibele,zapiši kilometražu pa vidi koliko ćeš preći pa na kraju izračunaj koliko te koštao kilometar. Dodaj na to i da ti je invivo prilično daleko od kuće.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ti si pogubio zivce na kvadrat :D Svakako sipam kod Termoelektrane tako da su tu negdje. A to i hocu da cujem, ako ce stetiti motoru ko ga sisa.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi vala tvrdoglav, samo mi nije jasno zašto tražiš tuđe mišljenje ako imaš svoje preko kojeg ne prelaziš... Zbog 15ak KM uštede na mjesečnom nivou rizikuješ kvar na autu za koje tražiš savršeno ulje (prebroj stranice na temi koju si otvorio za odabir ulja)...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    edgsi, Haker and aNaToMiC ! like this.
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mogu tvrditi 100% koliko šteti motoru ali ako motor lošije zvuči,slabije vuče a samim time će više i da troši jer ćeš morati davat više gasa da bi imao željenu snagu a onda je upitno i koliko dobro izgara to gorivo i koliko taloga ostaje u turbu i sve je to dugoročno više troška nego uštede.

    Uostalom probaj pa nam javi. Možda to nije ono isto gorivo koje sam ja probao. Invivo je pumpa,nije rafinerija. Ko zna čiju robu valja!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    To ste mogli odmah odgovoriti, koji likovi :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ti bi se kao zadovoljio jednim odgovorom hehehehe

    Ne bi se razvuklo na 48 strana foruma heheheh


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa pogledaj tok razgovora ja pitam hoce li stetiti ti vices nije ti dobra racuniva nije jeftinije a ovaj vice moze u tdi sve :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako cemo kenjat,motoru steti svako paljenje i gasenje. Najbolje bi bilo da ga ne palis nikako i da hodas pjeske. To bi mu osiguralo najduzi zivot ni vijek ikad.

    I i dalje tvrdim da ti nije dobra racunica jer poredis gazprom premijum i invivo najjeftinije. Ima i invivo "bolji" dizel od 1,64.

    Akcenat moje price i nije na tome steti li ili ne nego na tome da cijena nije jedina stvar koja razlikuje goriva. Cim imas razliku u performansama imas i u potrosnji i odmah cijena vise nije relevantan podatak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovi se raspravljaju za dizel, a ja sta sto pitam ne *ebe niko nizasta :rolleyes:
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Kupi ba aditiv i nalij, vozi po uputstvu... Meni je pomoglo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    [​IMG]
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja sam skoro sipao na invivo d5 dizel
    Na nagovor kolege koji je na tim pumpama sipao benzina 10000km na golf GTI 2018
    I nastavio je sad sipati u Audi A7 2011 god 3.0 tdi

    Pošto 3god vozim kola na gorivu koje nije sipao na ( invivo hifa ) mogu sa sigurnošću reći da je invivo gorivo drukčije od recimo gazproma
    Kolega kaže da im hifa svako veče dovlači gorivo (sicki brod)
    Što se tiče još nekih zapažanja možda ima slabije performanse jedno 5%
    Potrošnja mi je slična mada možda i tu ima manjeg odstupanja par %
    U momentu sipanja cijena je bila 1.61
    Takodjer mi kolega kaže da njegov amidza sipa u dosta poljoprivrednih mašina dizel sa inviva
    Kaže da nema nikakvih problema
    Možda što kaže Dino prilikom stara da je malo bučniji mada javim se kad prodje čitav rezervoar
     
    dmr likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Konacno jedan normalan odgovor :D Koji ti je motor, koje auto? A cijena jeste i sad 1,61 al preko 50 litara je 1,54KM
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    1.9 TDI 66kw
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Zovni ga na kafu pa se ispričajte

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nema adblue veze sa dpf-om, izduv je vec prosao kroz dpf kad dodje u kontakt sa adblue-om.
    Mada ima rjesenja gdje su dpf i scr-kat u zajednickom kucistu ali opet adblue „nastupa“ tek nakon dpf-a.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    imam stihl motorku pa gledam koje ću gorivo-ulje uzeti :) invivo ni za motorke...
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Naspi ina
    Kod mene kolega nasuo kad mu freza nije crkla
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    INA ima dobro gorivo. Ovaj dmr je nevjerovatan lik stvarno. Otvorio temu i dramio koje ulje nasuti a ovamo bi najjeftiniju čorbu da uštedi marku.
    Auto na lošem gorivu/ulju može ići i da ne skotaš razliku, ali kada te kasnije opali po džepu biće kuku što meni.
    I dobro ti je Dino rekao, ako ti ta razlika od 15km dovoljna da ideš na posao mjesec dana onda je i bolje da hodaš jer ti ta relacija razjebaje auto više nego bilo kakvo ulje i gorivo, a i zdravije ti je prošetati.

    Čemu uopšte služi ovaj ad blue osim da auto ispuni eko normu.
    I malo glupo pitanjr, deda ga uskoro treba naduti, kako znati koliko ga treba nasuti? Kada dipaš gorivo škljocne ovo kada sipaš iz bidona nemaš predstavu kad je dosta valjda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk