SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma konto sam da idem na NVMe ili ne, s tim da bi zasad to moralo preko adaptera jer mi je PC outdated. A zapravo cu ovaj drive zasad koristit kao eksterni za Xbox, poslije mozda ode u PC.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz ljudovi. Šta uzeti od ova dva: Kingston M.2 A2000 1TB ili Samsung Evo 970 M.2 1TB? Prvi je jeftiniji nekih 40KM. Ovaj 860 postao mal, kako imam 125GB govana od cod wz.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jeftiniji. Neces ni osjetit razliku u brzini.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tako sam i mislio. Samo je razlika na papiru i u sintetici. Gledao ovaj review, doduše on ga poredi sa običnim 250GB Samsung 970 (ne Plus i ne Pro), koji je nešto sporiji od 500GB i 1TB verzije (vjerovatno opet na papiru).



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje planiras kupiti, koja je cijena tog Kingstona?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Olx, cifra je 245KM +- 10KM poštarina.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    M2 je cool al ako je obicni SATA osjetno jeftiniji, nema neke osjetne razlike u RL. U benchmarcima da, jer su SATA diskovi limitirani SATA interfejsom.

    Ja kad budem radio novi build, ide manji ali veoma brz M2 za OS (da ima minimalno 3GB/s) i jedan veci SATA za sve ostalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kolinsb likes this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja imam evo 960 M.2 500GB i fali mi prostora, i odlučio sam ići na 1TB. Kao drugi hdd imam neki stari wd green 2TB koji mi u suštini samo kupi prašinu, i kontam čak da zamjenim MBO (išao bih na X570 koja podržava Ryzen 2600X i koja ima dva m.2 slota tako da bih ostavio i ovaj 960 evo kao sekundarni disk a starog WD Green 2TB bih se riješio)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja narucih p1 crucial m2 500gb 42€ haman jeftiniji od sate.
     
    Stevie_Ray likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene je MX500 izaso 40 EUR sa kuponom, plus 10 za USB-SATA adapter i za 50 imam externi SSD drive za Xbox. Konto sam i ja taj P1 al skuplji adapteri a i preko USB ce svakako bit ista brzina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jebo te koliko se sad iznenadih pozitivno kako.stavih najobicniji sata ssd 2.5" na poslu.Naime, nedavno sam ovaj racunar na poslu malo nadogradio.Sa 2gb na 4gb rama, dodao dedicated grafu (hd6450), i disk od 160gb.Medjutim nikakvog napretka.Minutama se racunar palio i dok bude spreman za rad poludis.I tako se sjetim da mi stoji neki kineski Goldenfir ssd koji sam koristio kao externi za backup.Kloniram ovaj sa posla na njega i ne da sad leti racunar ono nema dalje!35 sekundi od paljenja do otvaranja google chrome-a i otvaranja google.com. Inace masina je lga775 g41 chipset sa intel pentium dual.core e6700 :D

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sef nije ulozio u firmu 15 godina :D
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa i kod nas ti je isto.Kazem da mi treba pola sata da nalaz napisem i isprintam ma.koga briga.A moras nekad i poigrati nesto :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 4, 2020
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam kupio taj goldenfir sa alija nakon sto sam procitao ovdje tvoj post da je disk odlican i nisam se pokajao
    sistem je na njemu vec neke 3 godine...radi kao i prvog dana ...tada 256 GB platio oko 80 KM
    SSD je jedino sto moze nevjerovatno ubrzati stari racunar,sve ostalo nema efekta...ram malo ali wow efekat imas tek kada ubacis ssd :D
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Narucio sam evo i Q6600 za 15KM cisto da malo jos osvjezim :D

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  18. Scholl

    Scholl Aktivista

    preporuka m2 ssd za tomahawk max plocu
    radim novi build, imam kupljen samsung evo 5oo gb za potrebe igara i fotografije,pa kontam da uzmem neki m2 za sistem
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Neki Gen 4, ala Corsair Mp600, Samsung 980 Pro ili sl.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    MP600 je "3.5" gen. WD sn850 ili 980 Pro su 4 gen.