All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vjerovatno si prekinuo regeneraciju par puta tim kratkim relacijama pa ti se zato upalila lampica.
    Inace liqui moly ima odlican aditiv za to, pod brojem 5123, 30-40 maraka jedna litra ide na 300L goriva, znaci 150-200ml po tanku goriva svako recimo treci put, razvuces litru aditiva na godinu dana, bagatela.
     
  2. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Je li "preporučljivo" miješati aditive?Sledeće sedmice trebam u BL , pa sam mislio na autoputu malo propuhati dizne i dpf.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ne bih pokušavao, može npr poništiti dejstvo oba. Baci novčić pa vidi koji ćeš prvi, a slijedeći put drugi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    BodySnatcher likes this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvi su denckermann filteri? Imam dobru ponudu za ulje + filtere denckermann (sva 4). 4 filtera me dodju 25KM :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Liqui oficijelno kaze da se mogu mijesati njihovi, ali nekako je logicnije stavljati odvojeno.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sa G-Drive zimi se više kilometara pređe, ja sipam najeftiniji jer je masiniji i godi mom starom autu Euro 3.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mi stavljamo njihove filtere zraka i kabine, tu nema neke mudrosti. Servis nam nije preporučio njihov filter za gorivo jer su imali reklamacija, tako da smo smo otišli na provjereni bosch.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    a filter ulja? :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

     
    NAILS likes this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I sta se tu ima vidjet? Osim sto je kreten na cesti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa vidi se unutrasnjost usisne grane u toku rada, vidis ventile kojom brzinom rade, klapnu gasa.
    Malo se Supra otima, ocito da nije namjenjena za lagane voznje po gradu. :D Na 1.5bar sigurno ima i 1000ks.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    U vezi filtera je li bolje ici na denckermann ili S.c.t. germany, kazu za ovaj sct filijala mannola


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    ima dovoljno iz mann humel grupacije koji su jeftiniji odmanna
    wix, filtron, zasto sad s totalnim nepoznanicama rizikovati, mislim da je po strukturi comline bolji od sct i denckermana
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A pitam ove na piku gdje mislim kupiti ulje i za filtere pa mi nude te :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    malo pretjerujes :D
    bitno je da uradis servis ti kako si krenuo neces ni uraditi...
    kod mene je filter goriva sct germany nisam imao problema
    a koristim ga sada i za motor kabinu isto nemam problema i definitivno to nije "losa" roba..
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sabura :) onda ce bit sct ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Danas me neka teta nazva iz Euroherca, dade samo prvo ime, nudi mi da mi osigura auto. Nikad nisam ja registrovao auto kod njih, niti neko od mojih, a zanimljivo da sam bio u subotu na tehničkom pregledu i da mi registracija ističe za par dana.

    Ne reče mi odakle joj moji podaci, pa me interesuje kome se ovo može prijaviti? Ima li iko kakvu ideju?
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ti bi fakat ganjao nekog zato što ima tvoj broj,pa dovoljno je da agent za osiguranje u kojem si nekad osigurao pređe u drugo što je čest slučaj, on nosi bazu podataka sa sobom što je vjerovatno ilegalno, ali tako stvari funkcioniraju danas... Mene su zvali iz Triglava 10ak puta, nikad nisam bio njihov klijent, stalno nude životno i slična sranja, kad sam se dobro izgalamio prestali su zvat... Doduše moj broj je pretplatnički i lako se nađe preko telecoma...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dams sve objasnio, i mene je prala nekakva vise puta sa pozivima i porukama..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Iskreno, bih ga ganjao. Sigurno nije od agenta, pošto agenta nisam promijenio nikada. Apsolutno sam siguran da se radi o tehničkom, da oni dijele podatke.