AMD 3600 - Game

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by bhd, Jul 29, 2020.

  1. Ibrica

    Ibrica Aktivista

    ja vise ne kontam kakav je zakljucak da je bolji za vecu rezoluciju, teritorij gdje GPU postaje puno dominantiji faktor od CPU-a
     
    bhd likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma 3600 mi je za narednu godinu a onda easy prelaz na 5600x :)

    ma bio je best buy prije par dana :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mozes sa 3600 na 5600x. To je isti procesor. Ovaj max boost treba uzeti sa dozom rezerve (4.6 v 4.2). Will see. Samo dobro vodeno moze drzati 3600 na 4.2. Sa ryzenom treba imati dobro hladjenje. Ako se priblizis 80C, 3600 drzi na 3.4GHz. Istina, to je opet ako rendas, u mom slucaju.
     
  4. Filozof

    Filozof Aktivista

    cijena je tek zadnjih mjesec dana skocila kod nas, prije par mjeseci je bio 50-100KM jeftiniji, a ako je intel i brzi u gamingu za par procenata u nekim od naslova , ryzen 3600 ga jede u svemu ostalom tako da ga to cini best buy opcijom u svakom slucaju... da ne spominjemo 7nm vs 14nm... tako da to sto je i5 20$ jeftiniji (ne racunajuci cijene na piku, ne znam, nisam provjeravao) ne cini ga boljim od 3600.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko ja vidim ovdje se radi o gaming konfiguraciji tako da je u tom slucaju intel best buy i brza opcija.
     
    NAILS likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Primarno :) hvala vam svaki vid rasprave sto cu ja benefit imati je uber cool.kad sam zapoceo pricu, pa postponed zbog novih djelova, 3600 je best buy.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. Filozof

    Filozof Aktivista

    Imao 100fps-a ili 105fps-a ti ne igra ulogu u gejmingu nikako, uostalom nije gejming konfa samo igranje, neko usput strima, snima gameplay, edituje i renderuje taj gameplay itd. itd. primarno jeste gejming ali sigurno nije jedino sto ce se raditi na masini jer da jeste konzola bi bila bestbuy... Izvagas fino vrijedi li zrtvovati sve ostalo zbog 5fps-a u nekom naslovu? Po svakoj logici ne vrijedi, da ne spominjes ostale benefite ryzena opcenito, tako da po svemu gledajuci ryzen je BEST BUY i kraj price sto se ove teme tice.
     
    iPlay likes this.
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sidje Lisa Su nisam te prepoznao :D
     
  9. Filozof

    Filozof Aktivista

    sidje intel fanboyu, prepoznali smo te :D
     
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    kingt pa eto i da je taj intelov i5 desete generacije bolji,moras gledat i platformu koju koristi. Sa 3600 i am4 platformom moze uraditi upgrade na 8 core,12 core,16 core,sta god,pa cak i sa b450 plocom. Moze za 5 godina kupit 3800x i da bude opet miran. A sa tom intelovom platformom koja vec sljedecu generaciju najavljuje novi socket ? Mhm.
     
    Last edited: Nov 4, 2020
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze ja narucio PS5 puca mi ona stvar za Intel i AMD. :D
     
  12. Filozof

    Filozof Aktivista

    drzi se onda pleja :D
     
    Neraa, forzamilan and bhd like this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Može jedno pitanje? Zar ti se stverno isplati davati toliki novac za vodeno hlađenje? Ja nikako ne mogu da prelomim to, osim naravno ako je estetika u pitanju. Ja bih prije ulozio u bolji GPU kad već imaš opciju, daleko od toga da je 2070 Super loša. :)
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja kontam manje se cuje jedan vent na CPU nego ova tri... I ja jos uvijek ne vjerujem ovim vodenim :D voda i struja mi nikad nece ici zajedno :D bolje neki masivni air cooler nego ovo...
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Dijelimo isto mišljenje. Pored toga ne znam koji je vijek trajanja tih vodenih, mogu li se tekućine mijenjati i sl. I Porsche je hladio motor zrakom, pa ostao i dalje Porsche. :D
    I ja bih prije išao na zrak pošto sumnjam da će bhd overclockati CPU. Mada, ako je estetika u pitanju onda je to drugo.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da vam iskreno kazem razmisljao sam o istim stvarima. A onda je ispao fakat dobar deal, da uzmem sve u kompletu.

    Nisam nikad ni ja koristio vodeno hladjenje, ali citajuci recenzije, to je to. AIR je generalno tendecija budget racunara, vjerovali ili ne.
    JA sam budget korisnik, al kao sto rekoh, dobio sam dobar deal :)

    A OC je tako easy da je smjesno.

    [​IMG]
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    U ovom slučaju bi onda i ja razmilio. ;)
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

    Ja sam sa vode presao na zrak, i nikad je vise nebi stavio u racunar.. vremenom svaka, ali bas svaka pumpa pocne da kmeci, i to jednostavno ne mozes nikad zamjenit.. ta prica da je air za budget konfe je nidje veze..
    Imas dvije opcije, noctua ili bequite, neces se zajebat sta god da odaberes, voice level je beton isto tako i preformanse su vrh, lakse ti je cistiti i svasta nesto.. druga stvar sa tim krakenom ces se ispeglat sa njihovim cam softwerom koji se update svaki jebeni dan
    i kakav je deal? za koliko novaca imas to hladjnje?
    Uzmes air, ako ti ostane koja kinta, jos jedan keks rama i haj naplati..
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo je vec zavrseno. I ja sam planirao da idem na air, ali sta je tu je :)=

    fino izgleda, fino hladi :)